همه چیز در مورد واکس پولیش

مطالبی که در این صفحه معرفی لوازم پرداختکاری خواهید خواند

همه چیز در مورد واکس پولیش

خدمات واکس پولیش در صنایع صنعتی زیادی مورد استفاده می شود. در صنعت ساخت فلزات برای رفع ناهمواری، زنگ زدگی و جرم ناخواسته بر روی فلزات مختلف از قبیل برنج، استیل، آهن و … از واکس پولیش استفاده می شود. با این روش تجهیزات آماده شده سطح هموار و یکسانی دارند.

پولیش یا پرداخت کاری یک روش پر کاربرد برای رفع خط و خش در سطح تجهیزات مختلف است. تمام فلزاتی که در صنایع مختلف ساخته می شوند برای جلا دادن به پولیش کاری یا پرداخت کاری نیاز دارند. لوازم پرداخت کاری نقش مهمی در براقیت و جلا دادن به فلزات دارند. چون هر فلزی به یک وکس خاص نیاز دارد و باید بر اساس آن پرداخت کاری انجام شود.

انواع واکس پولیش
انواع واکس پولیش

مطالب مرتبط

واکس پولیش چیست؟

انواع واکس پولیش

واکس پولیش یک محصول کاربردی و مهم در پولیش کاری است. در برخی صنایع فلزات تولیدی نیاز به پرداخت کاری دارند از این رو بسته به نوع فلز پولیش مناسب انتخاب می شود. برای صیقل دادن و پولیش کردن فلزات از واکس استفاده می شود. واکس ها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر مدل برای یک فلز خاص کاربرد دارد. واکس ها را بر اساس رنگ بندی دسته بندی می کنند هر رنگ از واکس برای یک فلز خاص به کار گرفته می شود.

بیشتر واکس پولیش ها بر روی گیلانس استفاده می شوند. برندهای مختلفی اقدام به  تولید و عرضه این محصول می کنند. اما ساب پولیش توانسته است با بهره گیری از فرمول نمونه های ترکیه ای بهترین نمونه را در مجموعه خود تولید و عرضه کند. این مجموعه تمام مواد اولیه لازم برای ساخت واکس پولیش را از کشور ترکیه وارد می کند و پس از ساخت با برند ساب پولیش روانه بازار می کند. کیفیت و دقت در فرآیند تولید باعث شده تا محصول نهایی مورد توجه قشر عظیمی از صنایع قرار بگیرد.

عملکرد واکس پولیش چگونه است؟

عملکرد واکس پولیش چگونه است؟

واکس پولیش به معنی لایه برداری نازک و افزایش براقیت سطح سازه است. در این تکنیک ابتدا یک لایه بسیار نازک از روی سطح مورد نظر برداشته می شود تا تمام ناهمواری ها و خط و خش ها رفع شود. سپس با استفاده از واکس سطح مورد نظر براق و زیبا می شود. زدن واکس بعد از پولیش کاری به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند و سطح مورد نظر را از عوامل جوی و محیطی در امان نگه می دارد.

انواع واکس پولیش

واکس پولیش بر اساس ساختار به سه دسته تقسیم بندی می شود:

  • واکس مایع

نمونه مایع دارای ویژگی هایی از قبیل ماندگاری کم، پوشش دهی ضعیف، براقیت بالا و … است. این محصول به دلیل ماندگاری کم نیاز به تکرار مجدد دارد تا اثر بخش واقع شود.

  • واکس نرم

واکس نرم نسبت به نمونه مایع دارای ماندگاری بیشتر است. درجه پوشانندگی این واکس متوسط است و می تواند خش ها را پوشش دهد و سطح فلزات را براق تر کند.

  • واکس سخت

اگر ماندگاری پوشش فلزات برای شما اولویت دارد بهتر است از واکس سخت استفاده کنید. این محصول از پوشش بالایی برخوردار است و برای فلزاتی که خط و خش زیادی دارند کاربرد دارد. با واکس سخت مشکلات ظاهری سطح فلزات رفع می شود و سطح نهایی جلوه زیباتری پیدا می کند.

استفاده از دستگاه برای واکس پولیش
استفاده از دستگاه برای واکس پولیش

استفاده از دستگاه برای واکس پولیش

استفاده از دستگاه برای واکس پولیش

برای اینکه واکس پولیش به بهترین نحو ممکن انجام شود بهتر است تا از دستگاه پولیشر استفاده شود. با این دستگاه به راحتی می توان لایه برداری سطحی را بدون اینکه فلز مورد نظر آسیب برسد انجام داد. البته مهارت و تجربه حرف اول را در استفاده از دستگاه پولیشر می زند. پس برای نتیجه بخشی بهتر لازم است که این تکنیک حتما توسط افراد حرفه ای انجام شود.

وسایل مورد نیاز برای پرداخت کاری یا واکس پولیش

همانطور که گفته شد پرداخت کاری با واکس پولیش در صنایع مختلف خودروسازی، تجهیزات صنعتی، کشتی سازی، ساخت قطعات فلزی و …  کاربرد دارد.  برای جلا بخشیدن به سطح فلزات مختلف از واکس پولیش استفاده می شود. واکس پولیش یا پرداخت کاری یکی از رایج ترین روش ها برای از بین بردن ضایعات برش کاری در قطعات صنعتی است. با پولیش کاری مقاومت قطعه در برابر سایش، تغییرات شیمیایی، کنترل اصطکاکی سطحی و … بالا می رود. برای پرداخت کاری به به دستگاه ها و وسایلی از قبیل گیلانس، نمد پرداخت کاری، واکس پرداخت کاری، چسب نمد، نوار سمباده ای و اسکاچ پرداخت کاری نیاز است

واکس گیلانس و کاربرد آن

از واکس گیلانس برای واکس پولیش فلزات مختلف از قبیل برنج، آهن و استیل استفاده می شود. در کارگاه های صنعتی با استفاده از گیلانس می توان به راحتی کار پرداخت کاری را انجام داد. در واقع گیلانس یک نوع فرچه نمدی با بیش از 21 تا 24 عدد لایه است. گیلانس در انواع  مختلفی  وجود دارد که برخی از آن ها شامل گیلانس های ارتشی، پشمی، نخی و یا ترکیبی می باشد. هر کدام از این گیلانس ها کاربرد متنوعی دارد.

به طور کلی گیلانس لی در صنایع فلزکاری از کاربرد بیشتری برخوردار است این محصول از پارچه جین و برزنت ساخته شده است و برای پرداخت کاری و جلا دادن فلزات و سطوح سنگی استفاده می شود.

اما برای براق کردن و جلا دادن به سطوح فلزی از گیلانس کنفی استفاده می شود این گیلانس از لایه های کنف ساخته شده است.

برای خط بری استیل هم از گیلانس هزار لای آبی استفاده می شود. این گیلانس سطح خشنی دارد و برای این کاربرد مناسب تر است.

اگر فلزات سختی متوسط داشته باشند برای پولیش کاری آنها از گیلانس هزار لای زرد استفاده می شود که سطح آن خشن است. برای پولیش نهایی از گیلانس نرم هزار لای سفید استفاده می شود چون سطح نرمی دارد. برای فلزات نرم هم از گیلانس هزار لای قرمز متوسط استفاده می شود.

کاربرد واکس استیل
کاربرد واکس استیل

کاربرد واکس استیل

کاربرد واکس استیل

در واکس پولیش نمی توان از یک نوع واکس برای سطح تمامی فلزات استفاده کرد. واکس استیل برای سطوحی که فاقد رنگ هستند و از جنس استیل هستند مناسب است. این محصول براق کننده و تمیز کننده استیل ضد زنگ است. برای واکس رینگ خودرو بیشتر از واکس استیل استفاده می شود. واکس استیل توانایی پرداخت و پولیش بالایی دارد و برای پرداخت نهایی مناسب است.

کاربرد واکس نمد

در واکس پولیش یا پرداخت کاری برای صیقل دادن فلزات قبل از آبکاری و در نهایت فیشینگ کردن از واکس نمد استفاده می شود. واکس نمد در ایران به اسم های نمد ترکی یا نمد ترک شناخته شده است. برای سطوح خشن مانند استیل، آهن برنج از این نوع نمد استفاده می شود. واکس نمد در انواع مختلفی وجود دارد که برای هر فلزی نوع خاصی استفاده می شود.

واکس فرچه چه کاربردی در صنعت پولیش کاری دارد؟

واکس پولیش در انواع و اقسام مختلفی با کارایی های متفاوت عرضه می شوند. واکس فرچه یکی از لوازم اصلی در صنعت پرداخت کاری است که برای جلا دادن به سطوح مختلف فلزی کاربرد دارد. واکس فرچه در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود که هر کدام کاربرد جداگانه ای دارند. علاوه بر واکس فرچه انواع واکس استیل، واکس برنج، واکس نمد، واکس برنز و … در صنعت پرداخت کاری استفاده می شود و انواع ضایعات و برجستگی ها را روی سطوح فلزی رفع می کنند.

واکس پرداختکاری و کاربرد آن
واکس پرداختکاری و کاربرد آن

واکس پرداخت کاری و کاربرد آن

واکس پرداخت کاری و کاربرد آن

برای واکس پولیش از دستگاه ها و روش های مختلفی استفاده می شود. واکس پرداخت یکی از اجزای مهم در دستگاه های پولیش کاری است که برای پولیش کردن و صیقل دادن نهایی محصولات استفاده می شود.

واکس های پرداخت در رنگ های مختلفی عرضه می شود که هر رنگ کاربرد جداگانه ای دارد.

واکس پرداخت قرمز و مشکی برای نمد کاری بکار گرفته می شود.

برای سنگ و چوب از واکس های قوطی پرداخت کاری برای کار زیر برنج استفاده می شود.

از واکس پرداخت آبی یا سبز برای روی کار فلزات استفاده می شود.

بهترین واکس پولیش کدام است؟
بهترین واکس پولیش کدام است؟

بهترین واکس پولیش کدام است؟

هر واکس پولیشی دارای مشخصات و ویژگی های خاصی است همانطور که گفته شد واکس ها بر اساس رنگ دسته بندی می شوند و هر رنگ ترکیبات منحصر به فردی دارد و  برای یک فلز خاص تولید می شود. پس برای انتخاب بهترین واکس پولیش متناسب با نیاز خود به ساب پولیش مراجعه کنید.

مزایا و کاربرد واکس پولیش

از مهمترین مزایا و کاربردی که واکس پولیش به همراه دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رفع خط و خش جزیی بر روی فلزات مختلف و ایجاد ظاهری بی نقص و زیبا

کاهش خطر زنگ فلز

قابل استفاده در صنایع تولید مصالح ساختمانی مانند صنعت تولید سنگ و سرامیک

قابل استفاده در صنایع تولید سازه های فلزی  غیر آهنی

قابل استفاده در صنعت چوب و سازه های چوبی، صنعت خودرو، صنعت مبلمان، صنعت ساخت لوازم تزئینی

قابل استفاده در صنعت شیشه و بلوریجات

معایب واکس پولیش

مزایا و کاربرد واکس پولیش

مزایای واکس پولیش نسبت به معایب آن بیشتر است از این رو افراد زیادی متقاضی استفاده از این تکنیک هستند. تنها معایبی که برای این محصول وجود دارد این است که امکان استفاده طولانی مدت و بیش از حد از این محصول، بر روی یک سطح وجود ندارد. انجام این کار به صورت مداوم به سطح مورد نظر آسیب می زند و هیچ کمکی به رفع خط و خش و ناهمواری ها نمی کند.

نحوه خرید واکس پولیش

هر صنعتی برای خرید لوازم پرداخت کاری نیاز به مراجعه به یک مرجع مطمئن و با کیفیت دارد. واکس پولیش یک محصول اصلی در فرایند پولیش کاری است و حتما باید هنگام خرید آن به برند تولیدی و کیفیت محصول توجه شود. مجموعه با سابقه و معتبر ساب پولیش سال ها مفتخر به تولید انواع لوازم پولیش کاری است. این برند ایرانی واکس های تولیدی خود را هم رده با محصولات خارجی تولید می کند

برای خرید واکس پولیش سایت ساب پولیش با عرضه انواع واکس ها کار را برای کاربران راحت کرده است. درخشش و زیبایی و براقیت محصولات در صنایع مختلف در گرو پرداخت کاری با لوازم مناسب است. برای اینکه اطلاعات جامع و کاملی از انواع پولیش ها بدست بیاورید سپس اقدام به خرید کنید، می توانید به ساب پولیش مراجعه کنید. واکس ها در رنگ ها و انواع مختلفی به فروش می رسد. اگر به درستی واکس مورد نیاز را انتخاب نکنید ممکن است به نتیجه مورد انتظار دست پیدا نکنید.

فروشگاه آنلاین ساب پولیش انواع دستگاه ها و لوازم مناسب پرداخت کاری را با قیمت مناسبی تولید و عرضه می کند. برای خرید و استعلام قیمت تمام لوازم پرداخت کاری و انواع واکس می توانید با شماره تماس های موجود در سایت ساب پولیش تماس حاصل فرمایید.

قیمت واکس پولیش

فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت واکس پولیش دخیل هستند. به طور کلی انواع واکس ها در حجم ها، برندها و اوزان مختلف عرضه می شود. ممکن است یک واکس پولیش دارای کاربری مختلف باشد و قیمت بیشتری هم داشته باشد. به طور مثال برخی از نمونه ها قابل استفاده برای چند صنعت مختلف هستند.

فاکتور تاثیر گذار بعدی میزان ماندگاری پولیش است. پولیش های مایع که ماندگاری کمتری دارند ارزان تر هستند. پولیش های سخت با ماندگاری بالا و یا پولیش واکس های ترکیبی از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

نوع پولیش هم فاکتور مهمی در قیمت گذاری است. اما به طور کلی برای اینکه بتوانید بهترین مدل پولیش را متناسب با نیاز صنعت انتخاب کنید سایت ساب پولیش گزینه مناسبی است تا بتوانید با پرداخت هزینه کم  دریافت مشاوره پولیش مناسب را تهیه کنید.

سخن آخر

وسایل پرداخت کاری و پولیش برای هر فلزی متفاوت است و لازم است قبل از انجام واکس کاری به این نکته توجه کنید. هر فلزی که وارد بازار می شود و یا وارد صنایع تولیدی می شود باید عملیات پرداخت کاری با واکس پولیش مناسب بر روی آن انجام شود. پرداخت کاری یک تکنیک رایج در بیشتر صنایع است و تهیه لوازم آن از یک فروشگاه معتبر و با صرفه می تواند تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کند.

نمونه های وارداتی واکس پولیش با نوسانات قیمتی زیادی همراه هستند. برند ساب پولیش یک مرجع متخصص و حرفه ای در تولید لوازم پرداخت کاری است که تمام نمونه های تولیدی خود را قیمت مناسب به دست مشتری می رساند.

تمام تجهیزات ساب پولیش دارای ضمانت هستند و با  مواد اولیه مرغوب و با کیفیت تولید شده اند. این مرجع به صورت اینترنتی و حضوری فعالیت می کند. برای خریدی ایمن و دریافت یک مشاوره و راهنمایی کامل می توانید به سایت ساب پولیش مراجعه کنید.

 

اشتراک گذاری

شما هم می‌توانید در مورد مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظر، از طریق دکمه افزودن دیدگاه جدید اقدام نمایید.

مدیر سایت

1401-04-29

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

لطفا برای خرید انواع واکس پرداخت کاری،دستگاه پرداختکاری موشکی تک فاز،دستگاه پرداختکاری سه فاز،گیلانس پرداختکاری،چسب نمد،فرچه کنفی،غلتک و دیگر لوازم پرداختکاری با مشاورین ساب پولیش در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *