خرید اسکاچ پرداختکاری

اسکاج دستی پرداخت کاری
اسکاج دستی پرداخت کاری

مطالبی که در این صفحه معرفی لوازم پرداختکاری خواهید خواند

خرید اسکاچ پرداختکاری

خرید اسکاچ پرداختکاری از مراکز و شرکت هایی که در زمینه تولید و عرضه این محصول فعالیت دارند امکان پذیر می باشد. منظور از اسکاچ پرداختکاری گروهی از تجهیزات پرداختکاری می باشد که برای تولید آن قطعات برش خورده اسکاچ های صنعتی با زبری های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که جامبو رول های رول های اسکاچ پرداختکاری در طول 40 متر و عرض 5/1 متر تولید می شود. فقط تعداد کمی از کشورها از جمله ایتالیا، انگلستان و چین آن را تولید می کنند. جامبورول های اسکاچ ها را تولید کنندگان اسکاچ های پرداختکاری خریداری می نمایند. پس از برش به اندازه های گوناگون به انواع مختلف و سایزهای متنوع تجهیزات پرداختکاری مبدل خواهند شد.

خرید اسکاچ پرداختکاری
خرید اسکاچ پرداختکاری

آشنایی با پرداختکاری

در این بخش مطلب خرید اسکاچ پرداختکاری قصد داریم شما را با پرداختکاری آشنا کنیم. پرداختکاری شامل مجموعه کارهایی می شود که به دنبال آن تغییرهای مورد نیاز بر روی سطح های محصولات ساخته شده به وجود می آید. سپس آمادگی کالا برای وارد شدن به سایر قسمت ها صورت می گیرد. پرداختکاری در میان مردم به عنوان پولیش هم شناخته شده است. البته تعداد زیادی از مردم این تصور را دارند که پولیش فقط دربردارنده کارهای مربوط به خودرو می باشد. در حالی که چنین تصوری کاملا اشتباه است. پولیش زنی در بسیاری از فعالیت های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. تولید سنگ و مصالح ساختمانی، تهیه کالاهای فلزی غیرآهنی، تولید لوازم فولادی، شیشه و ساخت بلور، صنعت خودرو و فعالیت های مربوط به صنعت چوب به عنوان برخی از این کاربردها به شمار می آیند.

کاربرد اسکاچ پرداختکاری
کاربرد اسکاچ پرداختکاری

پرداختکاری فلزات

پرداختکاری سطح که به آن پولیش نیز می گویند به معنای صاف و براق نمودن یا به وجود آوردن یک سری تغییرات می باشد که نقص های کار در سطح آن را برطرف خواهد کرد. در واقع با استفاده از پرداختکاری فلزات می توان هر کار تولید شده را از نظر ظاهری بهبود بخشید. برای انجام چنین کاری انواع دستگاه پرداختکاری از قبیل پولیش و گیلانس به کار گرفته می شود تا از این طریق کلیه و برخی از ضایعات به وجود آمده از برش حذف شوند. می توانیم بگوییم پرداختکاری قطعه های فلزی صنعتی جزء اصلی ترین مراحل ساخت آنها محسوب می شود که میزان کیفیت قطعات تولید شده را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. این پرداختکاری نه تنها منجر به زیبایی کار می گردد بلکه مانع خوردگی شده و مقاومت آنها را در مقابل تغییر شکل و سایش نیز بالا می برد. به علاوه مقاومت قطعه ها در مقابل واکنش های شیمیایی را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد و به کنترل میزان اصطکاک سطحی می پردازد.

نحوه انجام پرداختکاری فلزات

برای پرداختکاری فلزها یا به اصطلاح کامل کردن عملیات فلزات یک لایه مکمل ظریفبر روی سطح کار انجام می دهند که کامل شدن سطح کار را به دنبال دارد. در برخی از مواقع هم فقط ایرادهای سطحی را برطرف خواهد کرد. البته باید بیان کرد که پروسه پرداختکاری در فلزهای گوناگون یکسان نیست که نوع آن براساس هدف پرداختکاری تعیین می گردد. به همین جهت داشتن شناخت کافی در مورد فلزات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد تا بهترین شیوه را برای هر نوع فلز به کار برده و به نتایج مطلوب دست پیدا کرد.

پرداختکاری فلزات و مزایای آن

حال که می دانید منظور از پرداختکاری فلزات چیست بد نیست بدانید که انجام آن چه مزایایی را به همراه خواهد داشت. یکی از مهمترین و اصلی ترین مزایای پرداختکاری فلزات این است که میزان دوام کالاهای فلزی را بیشتر می کند. علاوه براین باعث می شود تا کالاهای تزئینی از جذابیت بسیار بیشتری برخوردار شوند. افزایش دادن خاصیت هدایت الکتریکی به عنوان یکی دیگر از مزیت های پرداختکاری فلزات به شمار می آید. مقاومت کالاها در مقابل صدمه های الکتریکی و شیمیایی بالا می رود. با استفاده از پرداختکاری فلزات محصولات مقاومت بیشتری را در مقابل خوردگی و زنگ زدگی از خود نشان می دهند. همچنین میزان توان فلزها برای انجام دادن جوش های الکتریکی افزایش پیدا می کند.

چگونگی انتخاب مناسب ترین شیوه پرداختکاری فلزات

آبکاری فلزات، برس کاری فلزات، پولیش بوف، سنگ زنی فلزات، پرداخت لرزشی یا ویبره ای فلزات، سند بلاست یا ساپ پاشی، پوشش پودری و سیاه کاری حرارتی روش های پرداختکاری فلزات هستند. برای اینکه قادر به انتخاب مناسب ترین شیوه برای پرداختکاری فلزات باشید لازم است که یک سری معیارها را مورد توجه قرار دهید.  در ادامه به مهمترین و اصلی ترین معیارها اشاره خواهیم کرد.

سرعت تولید مورد انتظار از جمله معیارهایی است که باید درنظر گرفته شود. سرعت پرداختکاری فلزات با شیوه های گوناگون یکسان نیست. بنابراین ابتدا باید تعیین کرد که انتظار می رود این پروسه با چه میزان سرعتی انجام گیرد.

یکی دیگر از معیارها هزینه انجام کار می باشد. پرداختکاری فلزات به صرف هزینه های زیادی نیاز دارد و بعضی از شیوه ها در مقایسه با دیگری هزینه های بالاتری را ایجاد می نمایند. از این رو می بایست شیوه ای را انتخاب نمود که از توجیه اقتصادی برخوردار باشد. برای مثال توصیه می شود که شیوه های گرانتر فقط برای فلزاتی به کار روند که همانند طلا و نقره گران قیمت و تزئینی می باشند.

درنظر گرفتن میزان سختی فلز مورد نظر یکی دیگر از معیارهایی است که درنظر گرفتن آن الزامی خواهد بود. در صورتی که فلز مورد استفاده در کالا دارای سختی بالایی باشد باید دستگاه های مقاوم تر از جمله سنگ زنی برای پرداختکاری را به کار برد. همچنین امکان دارد لازم باشد تا از ساینده های سخت تری برای پرداختکاری فلزها استفاده نمایید. میزان توان فلز پس از پرداخت برای جوش الکتریکی هم باید درنظر گرفته شود.

فلز و انواع گوناگون آن برای پرداختکاری

تعداد زیادی از فلزها را می توان برای پرداختکاری مورد استفاده قرار داد. استیل، آهن، برنج مثل ورق برنجی، نقره، آلومینیوم و مس بیشترین فلزاتی به حساب می آیند که پرداخت آنها با شیوه های گوناگون ذکر شده انجام می گیرد. در ادامه لوازمی که برای کامل کردن پرداختکاری مورد نیاز هستند را مورد بررسی قرار می دهیم.

لوازم ضروری جهت انجام پرداختکاری

نمد

نمد یکی از وسایلی می باشد که استفاده از آن برای تکمیل پرداختکاری ضرورت دارد. از این وسیله برای صیقل دادن فلزها پیش از آبکاری و در آخر جهت فیبیشینگ کردن استفاده می شود. نمد انواع گوناگونی دارد و نوع مناسب آن با توجه به جنس فلز مورد نظر انتخاب می گردد.

واکس

از دیگر وسایل مورد نیاز برای انجام پرداختکاری می توان به واکس اشاره کرد. واکس ها به عنوان مهمترین بخش های دستگاه ها و شیوه های پرداختکاری فلزها به شمار می آیند. این کالا برای پولیش کردن و صیقل دادن پایانی کالاها مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ اصلی ترین ویژگی انواع واکس ها می باشد که باعث شده تا آنها از یکدیگر متمایز شوند. با توجه به نوع رنگی که برای فلزها انتظار می رود پس از پرداختکاری واکس های گوناگونی را به کار می گیرند. در صورتی که قرار باشد انواع واکس ها را در گروه های مجزا قرار دهیم باید بگوییم که برای نمد کاری واکس قرمز و مشکی به کار می رود. برای سنگ و چوب نیز واکس های قوطی به منظور کار زیر برنج انتخاب می گردد. از واکس های آبی یا سبز هم جهت روکار استفاده خواهد شد.

نوار سمباده ای پاکو

سمباده های نواری یکی دیگر از انواع لوازمی می باشند که برای پرداختکاری فلزات مورد استفاده قرار می گیرند. تهیه آنها از سمباده های پارچه ای در اندازه های گوناگون صورت می گیرد. برش این سمباده ها برای کالاهای فلزی گوناگون در اندازه های متنوع انجام خواهد شد.

گیلانس پرداختکاری

این محصول را در بسیاری از موارد برای آبکاری و پرداخت فلزهایی از قبیل برنج، آهن و استیل مورد استفاده قرار می دهند. گیلانس جزء یکی از کالاهای اصلی به کار رفته در پرداختکاری فلزها محسوب می شود که خود انواع گوناگونی دارد. ارتشی، پشمی، نخی یا ترکیبی به عنوان انواع مختلف گیلانس به شمار می آیند. بعضی از پرکاربردترین گیلانس ها شامل گیلانس لی، کنفی، هزارلای آبی، هزارلای زرد، هزارلای سفید و هزارلای قرمز می شود. از گیلانس لی بیشتر در صنعت فلزکاری استفاده می شود. گیلانس کنفی جهت براق کردن و جلا دادن سطح های فلزی به کار می رود. گیلانس هزارلای آبی که دارای سطح خشنی است و برای خط بری استیل کاربرد دارد. گیلانس هزارلای زرد نیز خشن می باشد و از آن به منظور پرداختکاری فلزها با سختی متوسط استفاده می نمایند. هزارلای سفید خیلی نرم بوده و برای پولیش پایانی به کار گرفته می شود و گیلانس هزارلای قرمز هم متوسط است و کاربرد آن در فلزات نرم  می باشد.

چسب نمد

چسب نمد که یکی دیگر از لوازم مورد نیاز پرداختکاری فلزات بوده برای استفاده می بایست با آب مخلوط شود. بعد مالیدن آن روی نمد انجام گرفته و ریختن پودر سمباده روی نمد صورت می گیرد تا کاملا روی نمد چسبیده شوند. این وسیله بیشتر برای حذف کردن پلیسه ها و ضایعات روی فلزها به کار می رود.

اسکاچ پرداختکاری

به جز ابزارآلاتی که قبلا ذکر کردیم اسکاچ پرداختکاری نیز به عنوان یکی دیگر از لوازمی به شمار می رود که از آن برای پرداختکاری فلزات استفاده می شود. به وسیله اسکاچ های پرداختکاری سطح های فلزی صیقل داده می شوند که آنها را در بسیاری از موارد استیل به کار می کیرند. خرید اسکاچ پرداختکاری و انواع آن از مراکز تولیدی آن امکان پذیر است.

تعریف اسکاچ پرداختکاری

در پرداختکاری ابزارهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک از آنها کاربردهای متفاوتی دارند.  اسکاچ پرداختکاری به عنوان یکی از ابزارهای پرداختکاری به شمار می آید که برای صیقل دادن استیل و فلزات دیگر به کار می رود. تولید این محصول پرداختکاری در انواع مختلف انجام می گیرد که هر کدام از ویزگی های خاص خود برخوردار می باشند. بنابراین  در زمان خرید اسکاچ پرداختکاری باید به نوع آن توجه داشته باشید. اسکاچ پرداختکاری کالایی می باشد که از آن می توان به دو شکل ثابت و قابل حمل استفاده کرد. در چگونگی استفاده به شکل پرتابل بسته شدن این کالا به وسیله یک مبدل به سنگ های فرز ویژه صورت می گیرد. در شکل ثابت نیز بسته شدن اسکاچ چتری بر روی دستگاه های سنگ دیواریگیلانس یا موشکی انجام خواهد شد.

اسکاچ پرداختکاری و انواع آن

قبل از خرید اسکاچ پرداختکاری بسیار مهم است که شناخت کافی نسبت به انواع گوناگون این محصول داشته باشید. اسکاچ پرداختکاری یا اسکاچ پرداختکاری رول در واقع همام اسکاچ های ورقی هستند که به شکل مداوم و متری به صورت رول در بازار موجود می باشند. از این کالا در صنایع تولیدی و خدماتی مختلف به منظور زنگ زدایی، تمیزکاری، دادن جلا، براقیت و از بین بردن لکه های سطوح استیل و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود. تولید و عرضه اسکاچ پرداختکاری در 5 گرید از جمله زبر، متوسط، پرداخت، خیلی پرداخت و فینیش به شکل شیت اسکاچ و رول اسکاچ در اندازه های 10، 5/11، 15 و 20 سانت و اسکاچ متری در عرض 1.5 متر و همچنین اسکاچ نواری انجام می گیرد.

کاربردهای اسکاچ پرداختکاری

اسکاچ های پرداختکاری از پره های اسکاچ و یک بوش دارای جنس چوب تشکیل شده اند. این ابزار از قطر و ارتفاع متفاوتی برخوردار می باشد و برای تمیزکاری سطح ها از گریس و رنگ و اکسید زدایی، پرداختکاری و یا مات کردن سطح های گوناگون از قبیل استیل، استنلس استیل، برنج، چدن و آلومینیوم استفاده می شود. قابل ذکر است که این کالا را برای طراحی و تولید انواع گوناگون ماشین آلات و قطعات به کار می گیرند. مهمترین و اصلی ترین کاربرد آن در یک دست کردن سطح هایی می باشد که سنباده خورد آنها باعث شده تا از یکدستی درآیند. با خرید اسکاچ پرداختکاری و استفاده از آن یک دست نمودن انواع سطح ها امکان پذیر می باشد. عرضه این مدل از اسکاچ های پرداختکاری در 2 نوع دانه ساینده اکسید آلومینیوم نرم و دانه ساینده اکسید آلومینیوم زبر انجام می گیرد که آن را برای یکدست کردن سطوح به کار می برند. این گروه از اسکاچ پرداختکاری دارای کاربرد وسیعی در صنایع مختلف می باشد. از کاربردهای مهم آن می توان ساخت بویلر و دیگ های بخار، قطعه های آبکاری شده و تولید ماشین آلات صنایع غذایی را نام برد.

مطالب مهم لوازم پرداختکاری ساب پولیش

نویسنده: مدیریت ساب پولیش

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *