معرفی و بهترین واکس پرداختکاری برای پرداخت کاری شیرآلات و فلزات چیست؟

معرفی و بهترین واکس پرداختکاری برای پرداخت کاری شیرآلات و فلزات چیست؟
معرفی و بهترین واکس پرداختکاری برای پرداخت کاری شیرآلات و فلزات چیست؟

مطالبی که در این صفحه معرفی لوازم پرداختکاری خواهید خواند

معرفی و بهترین واکس پرداختکاری برای پرداخت کاری شیرآلات و فلزات چیست؟

واکس پرداختکاری  جهت صاف و صیقل دادن نهایی قطعات ساخته شده به کار می‌رود. این مرحله از پرداخت‌کاری در ظاهر نهایی محصول شما بسیار تاثیر‌گذار است. همچنین به رفع نواقص قطعه تولید شده کمک شایانی می‌کند. بنابراین این محصول جزو ضروری‌ترین لوازم پرداختکاری ساب پولیش محسوب می‌شود که می‌توانید انواع آن را از فروشگاه ساب پولیش تهیه کنید.

واکس پرداختکاری ساب پولیش
واکس پرداختکاری ساب پولیش

کاربرد واکس پرداختکاری

زمانی که یک قطعه در واحد تولیدی ساخته می‌شود، نواقص زیادی روی سطح خود دارد. استفاده از واکس پرداختکاری ساب پولیش این ناهمواری ها را رفع می‌کند تا در نهایت محصولی با کیفیت بیشتر به مشتریان خود عرضه کند. علاوه بر این بابت درخشش و صیقلی شدن سطح کالا نیز می‌شود. عدم استفاده از واکس در پرداختکاری می‌تواند قطعه‌ای بی کیفیت با نواقص گوناگون را برای شما بسازد. این امر می‌تواند منجر به از دست دادن مشتری و کاهش فروش شما شود.

انواع واکس پرداختکاری

صابون پولیش انواع مختلفی در دسته‌بندی‌های متفاوت دارد. به طور کلی واکس‌های پرداختکاری را می‌توان به دو نوع روکار و زیر‌کار تقسیم‌بندی کرد. واکس‌های روکاری برای سطح فلزات و در مرحله نهایی ساخت قطعه به کار می‌رود. در مقابل آن، نوع زیرکار همانطور که از نام آن پیدا است برای سطح زیرین فلزات کاربرد دارد. واکس زیرکار در مرحله ابتدایی پرداختکاری استفاده می‌شود.

انواع واکس پرداختکاری از لحاظ رنگ

واکس پرداخت و پولیش از لحاظ رنگ نیز انواع گوناگونی را دارا است. واکس پولیش مشکی، نخودی، سفید سنگ، قرمز، سبز و آبی از انواع مختلف واکس‌های پرداخت کاری است. هر کدام از این محصولات با توجه به رنگ خود، خواص و کاربرد متفاوتی از دیگری دارند. در ادامه به بررسی انواع واکس پولیش‌های موجود می‌پردازیم.

واکس پولیش مشکی

واکس پرداختکاری مشکی از نوع  روکار است، بنابراین در آخرین مرحله برای جلا دادن فلزات استفاده می‌شود. صنعت‌گران واکس پولیش مشکی را با استفاده از نمد به کار می‌گیرند. استفاده از واکس مشکی بر روی نمد باعث هموار‌تر و صیقلی‌تر شدن سطح فلزات می‌شود. البته هر نوع نمدی برای این‌کار مناسب نیست. این نوع واکس برای سطوح فلزی به ویژه سطح آهن، آلومینیوم و استیل کاربرد دارد.

اسکاچ رولی
اسکاچ رولی

واکس پرداختکاری سفید سنگ

این کالا برای درخشان و براق کردن سطوح سنگ به کار می‌رود. این مدل واکس به گونه‌ای طراحی شده است که برای پولیش‌کاری سنگ‌ها و سطوح سنگی کاربرد داشته باشد. این محصول نیز از نوع روکار است. مهم‌ترین ویژگی آن قدرت خش‌بری بالای آن است. در نهایت سبب سفید‌شدن و صیقلی شدن سنگ‌ شده و ظاهری زیبا و جذاب به آن می‌‌بخشد.

واکس پرداختکاری آبی

واکس آبی استیل ساب پولیش پر کاربرد‌ترین واکس پولیش‌کاری به حساب می‌آید. این محصول نیز روکار است و در مرحله آخر پولیش‌کاری استفاده می‌شود. واکس آبی به نسبت نوع سفید سنگ از خش‌بری بسیار کمتری برخوردار است. از واکس آبی پرداختکاری بیشتر برای فلزات ارزشمندی چون برنج، کروم و برنز استفاده می‌شود. همچنین این محصول برای صیقل دادن و درخشش سطح فلزاتی نظیر استیل، شیشه، آلومینیوم و طلق نیز کاربرد فراوانی دارد.

واکس پولیش کاری نخودی

واکس نخودی نیز مانند واکس مشکی با استفاده از نمد و بر روی آن استفاده می‌شود. تنها تفاوت این نوع صابون با نوع مشکی در ضخامت و نوع نمد آن است. نخودی نیز از نوع واکس‌های پرداختکاری روکار است یعنی در مرحله آخر پولیش کاری برای درخشش نهایی قطعه استفاده می‌شود. بیشترین کاربرد این محصول بر روی سطح فلزاتی همچون آهن، استیل و آلومینیوم است.

واکس پرداختکاری سبز

واکس سبز پرداختکاری ساب پولیش نیز ویژگی‌هایی شبیه به واکس آبی را با اندکی تفاوت دارا است. همانند آن روکار است. واکس سبز برای جلادهندگی و صیقل دادن سطح قطعات تولید شده کاربرد دارد. این محصول خش‌بری کمتری به نسبت واکس آبی پولیش‌کاری دارد. صابون پولیش سبز کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلفی دارد. از این محصول برای صیقل دادن سطح آلومینیوم، برنج، استیل، شیشه، زاماک، سرب برنز، پلاستیک استفاده می‌شود. همچنین واکس سبز در صنایع دیگری مانند گیلانس پشمی، لی نخی و کتان بسیار کاربرد دارد. کاربرد اصلی واکس پولیش‌کاری سبز در براقیت و درخشش سطوح برنجی است.

واکس پولیش کاری صورتی

این محصول نیز مانند واکس سبز و آبی به صورت روکار عمل می‌کند. یعنی در مرحله آخر پرداخت کاری برای جلا دادن و براقیت نهایی سطح فلزات کاربرد دارد. این نوع واکس در صیقل دادن فلزات بسیار پرکاربرد و پر‌طرفدار است. هنگام استفاده از واکس پولیش‌کاری صورتی باید از فرچه کاری کنفی و استیل استفاده کرد.

واکس پرداختکاری قرمز

مهم‌ترین ویژگی این نوع واکس که آن را از سایر مدل‌های مشابه خود متمایز می‌کند، خاصیت چربی زیاد آن است. این ویژگی باعث می‌شود که خش‌بری فوق‌العاده‌ای را هنگام استفاده به انواع سطوح ببخشد. هنگام استفاده از واکس قرمز باید از یک فرچه کنفی کمک بگیریم و در نتیجه تمام خط‌ و خطوط و ناهمواری‌های روی سطوح به راحتی از بین می‌رود. استفاده از این محصول سبب افزایش کیفیت و مقاومت سطوحی همچون استیل و آهن می‌شود.

واکس پرداختکاری قوطی

نوع دیگری از انواع واکس‌های پولیش‌کاری که کاربرد گسترده‌ای در صنعت دارد، واکس قوطی است. همانطور که از نام آن آشکار است همچون قوطی است و در موقعیت‌های مختلف کاربرد‌های گوناگونی دارد. واکس قوطی برعکس تمامی انواع واکس‌های پرداخت کاری به صورت زیرکار است. یعنی در مرحله ابتدایی پرداختکاری استفاذه می‌شود. از این محصول برای صیقل دادن و صاف کردن فلزاتی نظیر برنج استفاده می‌شود. واکس پولیش قوطی همچنین برای پولیش قطعات چوب و شیشه نیز کاربرد گسترده‌ای دارد.

واکس پرداختکاری مناسب برای شیرآلات و فلزات

استفاده از واکس‌های پرداختکاری برای انواع شیرآلات بسته به جنس آن‌ها متفاوت است. در حالت کلی برای شیرآلات استیل می‌توان از واکس آبی و سبز استفاده کرد. واکس آبی استیل، ظاهری شیک و بدون خط و خش به شما تحویل می‌دهد. واکس سبز نیز ظاهری صاف اما آنتیک برای شیرآلات شما به ارمغان می‌آورد. برای شیرآلات برنجی در ابتدا باید از واکس پولیش قوطی و در نهایت برای افزایش درخشش از واکس مشکی یا قرمز استفاده کنید.

نحوه کار با واکس پرداختکاری

این محصول را باید با استفاده از دستگاه پرداختکاری موشکی ساب پولیش استفاده کرد. در ابتدا باید گیلانس مناسب با واکس مد نظر خود را تهیه کرده و آن را روی دستگاه قرار دهید. سپس دستگاه را روشن کنید که واکس شروع به چرخیدن می‌کند. حال زمان پرداخت کاری سطح فلز شما فرا رسیده است. فقط کافی است سطح قطعه تولید شده خود را با گیلانس روی دستگاه تماس دهید و شکل و فرم‌ دلخواه خود را به محصول ببخشید.

کلام پایانی

واکس‌های پولیش‌کاری یکی از مهم‌ترین لوازم پرداخت کاری ساب پولیش به حساب می‌آیند. انواعی از این واکس‌ها برای مرحله ابتدایی پرداخت‌کاری و تعدادی نیز برای انتهای مرحله پرداختکاری کاربرد دارند. در نتیجه این محصولات سبب درخشش و براق شدن سطوح مختلف از جمله فلزات می‌شوند. واکس‌های پرداختکاری همچنین در صیقلی کردن لوازم آشپزخانه و لوازم مسی نیز کاربرد فراوانی دارند. ساب پولیش همواره آماده ارائه بهترین محصولات و لوازم پرداختکاری به شما مشتریان عزیز است. برای ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانان ما در تماس باشید.

 

اشتراک گذاری