فرچه گیلانس

فرچه گیلانس
فرچه گیلانس

مطالبی که در این صفحه معرفی لوازم پرداختکاری خواهید خواند

فرچه گیلانس

فرچه گیلانس یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین قطعات و لوازم پرداختکاری ساب پولیش است که با استفاده از آن می‌توان در صنعت کار پولیش را به بهترین شکل انجام داد. پولیش فرآیندی برای برش ضایعات در قطعات صنعتی است. این عمل باعث افزایش مقاومت قطعه خاص در برابر سایش، تغییرات شیمیایی، کنترل اصطکاک سطحی و غیره شده و قطعات صنعتی با کیفیت بهتری تولید می‌کند.

انواع لوازم مصرفی در دستگاه پرداخت کاری چیست؟
انواع لوازم مصرفی در دستگاه پرداخت کاری چیست؟

انواع فرچه گیلانس

فرچه گیلانس را براساس جنسیت به انواع مختلفی طبقه‌بندی می‌کنند. این مواد ساختاری سیستمی است که ویژگی‌های هر عنصر را تعیین می‌کند. به طور کلی این محصول به چند گروه جین، کنفی، کتانی و پشمی و غیره تقسیم می‌شود. در زیر به بررسی هر کدام از این لوازم پرداخت کاری ساب پولیش می‌پردازیم:

فرچه گیلانس کتانی

جنس این نوع گیلانس از جنس کتان است. این نمونه فرچه درخشندگی نرم‌تر و انعطاف پذیرتر از پارچه‌های جین است و عمدتاً برای فلزات نرم‌تری مانند مس استفاده می‌شود. گیلانس پرداختکاری در جنس‌های مختلف برای برا‌ق‌کاری انواع فلزات به‌کار می‌رود.

گیلانس پشمی

این نوع گیلانس سایش و اصطکاک در ماشین‌های پولیش را کاهش می‌دهد و در نتیجه عملکرد و عمر ماشین‌ها را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، گیلانس‌های پشمی در برابر حرارت و آتش مقاوم هستند که باعث افزایش ایمنی در محیط کار می‌شود. دستگاه پرداختکاری موشکی ساب پولیش یکی از مهم‌ترین لوازم پرداخت‌کاری در صنعت است.

فرچه گیلانس جین

این نوع گیلانس از پارچه لی و برزنت تولید می‌شود. این گیلانس به عنوان جنس اصلی این محصول باعث شده‌ است که کارایی فوق العاده‌ای برای پرداخت انواع فلزات مثل آهن ، استیل ، مس ، برنج داشته‌ باشد. با واکس پرداختکاری ساب پولیش می‌توانید انواع فلزات را براق و جلا دهید.

بهترین و مهمترین ابزار و لوازم پرداختکاری کدامند؟+چرا باید لوازم پرداختکاری ساب پولیش را انتخاب کنیم؟
بهترین و مهمترین ابزار و لوازم پرداختکاری کدامند؟+چرا باید لوازم پرداختکاری ساب پولیش را انتخاب کنیم؟

کاربرد‌های فرچه گیلانس

گیلانس‌ها مدل‌های مختلفی دارند که برای اهداف خاصی طراحی و ساخته می‌شوند. سنگ، چوب و اکثر فلزات باید صیقل داده شوند، سمباده شوند و مقاومت محصول مانع بزرگی بر سر راه کار هنری است.

بیشتر کار‌های مربوط به پرداخت کاری با ابزار و مواد اولیه مخصوص مانند پودر سنباده، واکس پرداخت و پولیش، چسب و غیره انجام می‌شود. این مواد اولیه بدون گیلان قابل استفاده نیستند، زیرا جایی برای ریختن گرد و غبار و سایر مواد تکمیل‌کننده روی دستگاه‌ها وجود ندارد.

اکثر دستگاه‌های پولیش صنعتی دارای واحدی برای ترکیب رزین‌های مختلف هستند که بر اساس آن می‌توان آن مواد اولیه را داخل رزین‌ها قرار داد و سپس آن رزین‌ها را در دستگاه قرار داد. به‌علاوه پمدر سنباده‌زنی نیاز به چسب دارد که به درستی از خاک رس قرار گرفته و جدا شود، بنابراین چسب اضافی برای استفاده از این خاک رس‌ها محسوب می‌شود. واکس ابی استیل از جمله ابزاری است که در سنباده‌زنی به شما کمک می‌کند.

نحوه استفاده از فرچه گیلانس

گیلانس تنها برس‌هایی هستند که امکان پرداخت را فراهم می‌کنند، اما این بدان معنا نیست که دیگر ابزار و مواد اولیه برای محصولات یا قطعات نیازی به وسایل دیگر نداریم. هنگام استفاده از فرچه گیلانس به مواد اولیه دیگری مانند چسب، پودر پولیش و در کنار آن‌ها واکس سبز پرداختکاری نیز نیاز است و بدون آن‌ها نمی‌توان کار را انجام داد. در مرحله اول استفاده، لولا‌ها باید با چندین میخ به هم وصل شوند. پس از آن، باید میخ یا سوراخی در مرکز ایجاد کنید تا شکلی گرد داشته باشید. صابون پولیش یکی دیگر از ابزاری است که در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ساب پولیش در ارتباط باشید.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری