سنباده نواری چوب + قیمت و مشخصات انواع سنباده‌های چوب

سنباده نواری چوب + قیمت و مشخصات انواع سنباده‌های چوب
سنباده نواری چوب + قیمت و مشخصات انواع سنباده‌های چوب

مطالبی که در این صفحه معرفی لوازم پرداختکاری خواهید خواند

سنباده نواری چوب + قیمت و مشخصات انواع سنباده‌های چوب

به دانه‌های سخت، ساینده و خورنده‌ای که با چسب‌های ویژه مخلوط شده و بر روی صفحات مخصوص چسبانده می‌شود، به اصطلاح سنباده گفته می‌شود. سنباده نواری، به عنوان وسیله‌ای برای پرداخت نهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنباده، به‌ شکل یک نوار بوده که ابتدا و انتهای آن به هم دوخته شده‌‌است. این محصول، مانند واکس پرداختکاری ساب پولیش اهمیت به‌خصوصی در پرداختکاری دارد. به صورتی که انتخاب آن، در بهبود درجه کیفی محصول حاصل، موثر است.

از کاربرد سنباده چتری و هزارلا چه می‌دانید؟
از کاربرد سنباده چتری و هزارلا چه می‌دانید؟

انواع سنباده‌های چوب

سنباده چوب، دارای انواع مختلفی است و با توجه به نیاز مشتری خریداری می‌شود. توجه داشته باشید که در انتخاب سنباده به عنوان یکی از لوازم پرداخت کاری ساب پولیش، نهایت دقت را به خرج دهید. زیرا انتخاب سنباده اشتباه، با درجه سختی متفاوت، می‌تواند موجب آسیب رسیدن به سطح فلز شود. انواع سنباده چوب عبارتند از:

سنباده ورقی

سنباده ورقی به دو شکل پارچه‌ای و کاغذی تولید می‌شود. از این سنباده برای پرداخت‌هایی که با آب همراه هستند، استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای این محصول، می‌توان به رنگ کردن خودرو و رنگ کاری چوب اشاره کرد.

سنباده پشت کرکی

سنباده کرکی، از یک لایه نرم کرکی تشکیل می‌شود. کرک‌ها سبب چسبیدن قلاب به صفحه خواهند شد. این سنباده، با سرعت بالایی نصب شده و می‌توان به سهولت، از آن استفاده کرد.

سنباده توپی یا رولی

فروش این سنباده، به حالت متری بوده و در اندازه‌های مختلف قابل خرید است. این محصول، برای استفاده در انواع دستگاه سندینگ مناسب است.

سنباده کاغذی

از این سنباده، برای پاک کردن گچ زیر سطوح کار و همچنین صاف کردن چوب‌های نجاری استفاده می‌کنند.

سنباده نواری

این سنباده، مانند یک نواری است که سر و ته آن بسته شده و مانند واکس آبی استیل، کاربرد زیادی در پرداختکاری دارد.

سنباده دیسکی

به سنباده گرد، سنباده دیسکی هم گفته می‌شود که به صورت دایره است. این سنباده، با قطرهای متفاوت به فروش رسیده و شیارها و سوراخ‌های خاصی روی آن قرار دارد.

سنباده پره‌ای

از این نوع سنباده به همراه صابون پولیش، بیشتر برای پرداخت و ساییدن سطوح ناهموار، استفاده می‌شود.

سنباده براش

این محصول شباهت زیادی به سنباده پره‌ای دارد، با این تفاوت که، کیفیت آن بیشتر است. این سنباده حاوی ورق‌های ریش ریش شده‌ای است که با فرچه‌های پلاستیکی، در یک توپی قرار دارند.

تفاوت دستگاه فرز و پولیش چیست؟
تفاوت دستگاه فرز و پولیش چیست؟

مزایای استفاده از سنباده نواری چوب

با استفاده از سنباده نواری چوب، می‌توان سطوحی صاف و صیقلی را به وجود آورد و کیفیت نهایی محصول را افزایش داد. سنباده‌های نواری، به آسانی قابل مصرف هستند و با سرعت بسیار، می‌توان از آنها استفاده کرد. از مزیت‌های دیگر این محصول، می‌توان به تنوع بالای آنها برای شرایط کاری متفاوت اشاره کرد.

امروزه انواع مختلفی از سنباده چوب، تولید شده‌‌است که علاوه بر استفاده دستی، می‌توان درون دستگاه‌ها نیز، از آنها استفاده کرد. این موضوع، باعث افزایش مکانیسم کار شده و تولیدات بیشتری در طول روز، پرداخت کاری می‌شوند. از نکات مثبت دیگر این محصولات، می‌توان به دوام بالای آنها در هنگام کار نیز، اشاره کرد. سنباده‌های نواری، در قیمت مناسبی عرضه می‌شوند و به همین علت، در اکثر صنایع از آنها استفاده می‌شود. یکی دیگر از مزایای این محصول، عدم مشکل در تولید آن است و به راحتی در دسترس عموم قرار می‌گیرد. با استفاده از سنباده نواری، در کنار محصولاتی مانند واکس پرداخت و پولیش، صاف کردن ناهمواری‌ها از روی سطوح به آسانی امکانپذیر است.

عوامل موثر در قیمت سنباده نواری چوب

تمامی ابزارهای پرداخت، از دستگاه پرداختکاری موشکی ساب پولیش گرفته تا سنباده نواری چوب، جدا از کیفیت، سیاست‌های قیمت‌گذاری مخصوص خود را دارند. قیمت سنباده نواری، به عوامل متعددی مثل ابعاد سنباده، قدرت موتور دستگاه، برند دستگاه و قابلیت‌های جانبی آن بستگی دارد. بنابراین، زمان خرید سنباده نواری، باید بدانید به چه قدرتی از دستگاه برای انجام کارتان احتیاج دارید. از جمله عوامل موثر در قیمت سنباده نواری چوب، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ابعاد و اندازه تسمه: یکی از عوامل موثر روی قیمت سنباده تسمه‌ای یا نواری، اندازه تسمه است. قاعدتا اگر ابعاد و اندازه درخواستی شما برای تسمه نواری بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.
  • پارچه سنباده نواری: جنس پارچه سنباده نواری، یکی از عوامل مهم تعیین کننده قیمت سنباده نواری محسوب می‌شود. هر چه درجه کیفیت پارچه سنباده نواری به سوی پلی استر برود، سنباده‌های نواری، دارای قیمت بیش‌تری خواهند بود.
  • جنس دانه‌های ساینده سنباده: جنس دانه‌های ساینده سنباده نواری، شامل سرامیکی، زیرکونیوم، سیلیکون و آلومینیوم اکسید است. یکی از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار بر قیمت سنباده نواری، همین موضوع است. هرچه ذرات ساینده، از آلومینیوم اکسید به سمت ذرات سرامیک جابجا شوند، سنباده نواری از قیمت بیشتری برخوردار است.
  • گرید سنباده: می‌توان گفت هرچه میزان زبری سنباده بیشتر و گرید آن کمتر باشد (40 یا 60)، قیمت سنباده نواری بیشتر خواهد بود. بنابراین، ارزان‌ترین سنباده نواری، سنباده گرید 800 است.

نکات استفاده از سنباده نواری چوب

به هیچ عنوان در هنگام کار، دستگاه را فشار ندهید، بلکه اجازه دهید دستگاه با وزن خود، این فرایند را انجام دهد. به آرامی بر روی قطعه حرکت کنید و در زمان حرکت، قسمتی از قطعه سنباده خورده قبلی را نیز درگیر کنید. اگر سنباده‌زنی به مراحل پایانی قطعه رسیده‌است، توجه کنید که دستگاه از روی قطعه جدا نشده و به زمین نیفتد. همچنین برای پیشگیری از مزاحمت سیم دستگاه، آن را بر روی شانه‌های خود قرار دهید. با این نکات، پرداخت شما صحیح انجام می‌شود و قادر هستید با ابزارهای دیگری مانند واکس سبز پرداخت کاری، جلادهی کار را در پیش بگیرید.

راهنمای خرید سنباده نواری چوب

سنباده نواری چوب، یکی از ضروری‌ترین لوازم پرداختکاری ساب پولیش به حساب می‌آید .همانطور که اشاره شد، انواع مختلفی از سنباده نواری، تولید و در بازار ارائه شده‌است. با توجه به ازدیاد محصولات تقلبی و بی کیفیت، بسیار اهمیت دارد که فروشگاهی مطمئن را برای خرید انتخاب کنید.

اشتراک گذاری