روغن سنباده

روغن سنباده
روغن سنباده

مطالبی که در این صفحه معرفی لوازم پرداختکاری خواهید خواند

روغن سنباده

روغن سنباده :لوازم پرداختکاری ساب پولیش، به عنوان برترین فروشنده در زمینه لوازم پرداختی فعالیت می‌کند. روغن سنباده، یکی از مواد پرکاربرد و محبوب در صنایع مختلف است. از روغن سنباده، استفاده‌های گوناگونی می‌شود. امروزه، صنایع پیشرفت چشمگیری داشته‌اند و محصولات متنوعی را روانه بازار می‌کنند. برای سایش و پولیش لوازم ها از مواد مختلفی مانند سنباده استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره روغن سنباده در اختیار شما قرار دهیم .

واکس پرداخت کاری چیست؟+استعلام و خرید واکس استیل
واکس پرداخت کاری چیست؟+استعلام و خرید واکس استیل

روغن سنباده چیست؟

روغن سنباده، علاوه بر وجود ماده روغنی و نرم، دانه‌های بسیار ریزی دارد که عملیات سنباده زدن را به صورت بسیار نرم انجام می‌دهد. روغن سنباده، به ماده خمیری شکل، متشکل از روغن و پودر سنباده گفته می‌شود. این ماده، می‌تواند به راحتی وسایل را از زبری و ناهمواری به حالت نرمی و صیقلی تغییر دهد. این ویژگی را روغن سنباده بر عهده دارد. برخلاف تصور عموم که روغن سنباده حالت مایع دارد، به حالت نیمه جامد تولید می‌شود. یکی از عرضه‌کنندگان روغن سنباده، لوازم پرداخت کاری ساب پولیش است که بالاترین کیفیت را به مصرف‌کنندگان هدیه می‌دهد. صنایع بزرگی مانند پولیش و لایه‌برداری از محصولات مختلفی جهت پولیش قطعات استفاده می‌کنند. محبوب‌ترین محصولی که مورد توجه صنایع قرار می‌گیرد، روغن سنباده است. این تکنولوژی، یکی از روش‌های نوین بیان می‌شود که توانسته به خوبی انتظارات را برآورده کند. ذرات سنباده نانو، با تماس ملایم بر سطح، عملیات پولیش و لایه‌برداری را به طور نامحسوس انجام می‌دهد.

کاربرد روغن سنباده

روغن سنباده از جمله مواد پرطرفدار در صنایع محسوب می‌شود و کاربردهای مختلفی دارد. براقیت پس از انجام پولیش، جلوه‌ای تازه و مناسبی را برای لوازم مختلف در بر می‌گیرد. بیشترین کاربرد این محصول، در صنعت خودروسازی است. پولیش و صیقلی کردن سطوح فلزی باید با مواد نسبتا نرم انجام شود تا خش و آسیبی به سطح وارد نشود. در صیقلی کردن قطعات موتور، رینگ، بدنه و سایر قطعات فلزی که در صنعت خودروسازی تولید می‌شوند، روغن سنباده بیشترین کارایی را دارد. بهبود کیفیت قطعات خودرو وابسته به استفاده از روغن سنباده است. در نهایت، استانداردهای لازم در جهت تولید محصولات افزایش می‌یابد. دستگاه پرداختکاری موشکی ساب پولیش، در زمینه صیقل و براق کردن قطعات صنعتی کاربرد ویژه‌ای دارد. روغن سنباده در گریدهای 90، 150، 360، 800 و 6000 روانه بازار می‌شوند که هرکدام از این گریدها در سطوح مختلفی کاربرد دارند. در ادامه کاربردهای مختلف روغن سنباده را بررسی می‌کنیم:

 • براق کردن مخازن مختلف
 • پولیش کردن ورق استیل
 • تمیز کردن ورق فولادی و از بین بردن ناهمواری‌های سطحی
 • براق کردن لوله‌های فولادی
 • پولیش کردن سیلندر خودرو
 • براق کردن تانکرها
 • باربرداری سیلندر
 • برای سایز کردن بلبرینگ و شفت با یکدیگر
 • از بین بردن برآمدگی‌های سطوح مختلف

مزایا استفاده از روغن سنباده

قابلیت‌های دقیق روغن سنباده، به طور منحصربه‌فردی نقش مهمی را در زمینه پولیش و جلا دادن ایفا می‌کند. همه محصولات تولیدی توسط بشر، مزایا فراوانی دارند. روغن سنباده نیز مزایا متعددی را به صنایع تقدیم می‌کند. این محصول، عمل روان کنندگی را به صورت دقیق و با ظرافت انجام می‌دهد و سطح مورد نظر را به بهترین شکل ممکن نرم و هموار می‌کند. مزایا استفاده از روغن سنباده عبارتند از:

 • کیفیت: کیفیت قطعات با نرم و صیقلی شدن افزایش می‌یابد. محصولاتی که توسط روغن سنباده جلا داده می‌شوند، از کیفیت سطح بالایی برخوردارند.
 • آسیب: قطعات اگر با وجود ناهمواری‌ها بر روی یکدیگر حرکت کنند، باعث آسیب بیشتر و در نهایت کاهش طول عمر آن‌ها خواهد شد. با استفاده از روغن سنباده، حرکت به راحتی انجام می‌شود و آسیب کمتری به قطعات وارد خواهد شد.
 • سرعت: هنگامی که روغن سنباده برای بهبود حرکت قطعات استفاده می‌شود در نتیجه سرعت کارایی فرآیند نیز افزایش می‌یابد و با حداکثر سرعت خود به وظیفه خود عمل می‌کنند. یکی دیگر از محصولاتی که می‌توانید برای پولیش قطعات استفاده کنید، واکس پرداختکاری ساب پولیش است. این محصول به طور مکمل در عملیات پولیش و جلا دادن کاربرد دارد.
 • بهبود همگرایی: اگر دو قطعه باید به یکدیگر متصل شوند، حرکت آسان و بدون آسیب را باید در پی داشته باشد. روغن سنباده بهبود همگرایی را در بر می‌گیرد و قطعات را با کمترین آسیب بر یکدیگر سوار می‌کند.
مهرده دستگاه پرداختکاری
مهرده دستگاه پرداختکاری

مراحل اجرا روغن سنباده

روغن سنباده برای پولیش سطوح مختلف انجام می‌شود که باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارد. طی کردن مراحل مختلف می‌تواند یک محصول نهایی با کیفیت و نرم را تحویل دهد. در ادامه مراحل اجرا روغن سنباده را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 1. آماده سازی: قطعه‌ای که برای انجام عمل پولیش مد نظر است باید پیش آماده‌سازی شود. این قطعات باید عاری از هرگونه آلودگی و کثیفی باشند؛ زیرا، روغن پولیش این آلودگی ها را به خود جذب کرده و مراحل اجرا روغن سنباده را مختل کند.
 2. انتخاب روغن سنباده: روغن سنباده در گریدهای مختلف تولید می‌شود. این گریدهای روغن سنباده، بر اساس میزان سنباده‌ها و مواد خمیری قابل تعیین است. برخی قطعات نیاز به پولیش قوی‌تر دارند و برای برخی قطعه‌ها، پولیش‌های نرم‌تری استفاده می‌شود. واکس آبی استیل، یکی از محصولات بسیار پرکاربرد که با صیقل بیشتر برای قطعات سخت‌تر قابل استفاده است. این محصول بر روی قطعات مختلفی مانند فلز، استیل، برنج، پلاستیک، شیشه، طلق و… کاربرد دارد.
 3. روشنایی: مراحل انجام پولیش به دقت و تمرکز بالایی نیاز دارد که این مسئله با توجه به روشنایی مناسب محیط امکان‌پذیر است. در نتیجه باید روشنایی مناسب حین پولیش در بهترین حالت خود قرار داشته باشد.
 4. فشار: برای قطعات مختلف میزان پولیش متفاوتی انجام می‌شود. اگر میزان فشار و سرعت مناسب در حین اجرا روغن سنباده به کار رود، یک قطعه صیقلی و براق خواهید داشت؛ در نهایت، توجه به سرعت و فشار در حین روغن کاری اهمیت ویژه‌ای دارد.
 5. پایان: نحوه پایان دهی برای عملیات پولیش، آخرین مراحل جلا دادن را به همراه دارد که در این مرحله می‌توان یک قطعه بسیار زیبا دریافت کرد.

کلام پایانی

استفاده از روغن سنباده در صنایع مختلف تحولی نوین و عظیم بیان می‌شود. این محصول پیشرفت قابل توجهی را در مراحل پولیش کردن به همراه دارد که سرعت و کیفیت را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. روغن سنباده، یکی از روش‌های عالی برای دقت بیشتر و بهبود کارایی قطعات تلقی می‌شود. توانایی‌های روز افزون تکنولوژی می‌تواند بار بزرگی را از روی دوش صنایع بردارد که روغن سنباده یکی از بزرگترین توانایی‌های بشر است. واکس سبز پرداختکاری، محصولی دیگر است که در این زمینه نام برده می‌شود. واکس سبز، برای صیقل کردن سطوح مختلف کاربرد دارد. واکس پرداخت در سطوحی مانند استیل، آلومینیوم، سرب و … نقش مهمی را ایفا می‌کند و خاصیت پولیش ضعیف‌تری نسبت به واکس آبی دارد.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری