انواع واکس پرداخت کاری و نحوه کار واکس پرداختکاری بر روی گیلانس به چه صورت است؟

انواع واکس پرداخت کاری و نحوه کار واکس پرداختکاری بر روی گیلانس به چه صورت است؟
انواع واکس پرداخت کاری و نحوه کار واکس پرداختکاری بر روی گیلانس به چه صورت است؟

مطالبی که در این صفحه معرفی لوازم پرداختکاری خواهید خواند

انواع واکس پرداخت کاری و نحوه کار واکس پرداختکاری بر روی گیلانس به چه صورت است؟

درابتدا باید به این سوال پاسخ داد که واکس پرداختکاری چیست و چرا استفاده می‌شود. قطعات فلزی را می‌توان یکی از کاربردی‌ترین مواد در انواع صنایع معرفی کرد. چراکه این متریال و کیفیت آن، در تولید قطعات تمامی صنف‌های کاری موثر است.  گاهی اوقات پس از تولید یک قطعه، شاید ظاهر آن کمی ناخوشایند بوده و نیاز به اصلاح داشته باشد. برای بخشیدن ظاهری تمیز، براق و زیبا، سطح آن را پولیش یا همان پرداختکاری می‌کنند. شما برای انجام این کار باید از ابزارها و تجهیزات مختلفی مانند گیلانس پرداختکاری، کنف‌های پرداختکاری و لوازم پرداختکاری ساب پولیش استفاده نمایید.

خمیر پولیش چیست؟+(نحوه استفاده و مزیت آن در صنعت پولیش)
خمیر پولیش چیست؟+(نحوه استفاده و مزیت آن در صنعت پولیش)

مزایای پرداخت کاری با واکس

استفاده از واکس‌ها به همراه دستگاه پرداختکاری موشکی ساب پولیش برای انواع سطوح خصوصا سطح فلزی، مزایای متعددی را به‌همراه دارد. مهم‌ترین مزایای استفاده از پرداخت کاری با واکس موارد زیر هستند:

  • عملکرد بهتر
  • صاف شدن سطوح
  • ظاهر براق
  • سازگاری با انواع فلزات
  • تنوع محصول بالا
  • رفع نقایص‌ در زمان تولید

انواع واکس‌های پرداخت کاری

واکس‌ پرداختکاری ساب پولیش برای براق نمودن سطوح همانند سایر ابزارها، در مدل‌ها و انواع مختلفی تولید می‌شوند. هریک از این واکس‌ها و خصوصا صابون پولیش کاربردهای مختص به خود را دارند. بنابراین، انواع واکس‌های پرداخت کاری عبارت‌اند از:

واکس سفید

از این محصول معمولا برای پرداختکاری در صنایع سنگ‌ استفاده می‌شود. این واکس برای از بین بردن خط و خش و براق شدن سطح سنگ‌های مختلف انتخاب می‌شود.

واکس سبز

واکس سبزپرداختکاری در صنایعی مانند گیلانس نخی، لی، پشمی و کتان به‌کار می‌رود. از کاربردهای مهم این محصول می‌توان درخشش سطح فلزاتی مانند برنج اشاره نمود.

واکس آبی

واکس آبی استیل جزو پرفروش‌ترین محصولات این حوزه است و می‌تواند فلزاتی مثل استیل، آلومینیوم، شیشه، برنز را جلا دهد.

واکس صورتی

کاربردهای واکس صورتی تا حد زیادی مانند مدل‌های آبی و سبز است. این واکس در صنایع تولید فرچه کنفی و پرداخت کاری استیل قابل مصرف خواهد بود.

واکس مشکی

امروزه واکس با این رنگ برای نمد پرداخت کاری به‌کار می‌رود.

صفحه پولیش چیست؟ قیمت و انواع صفحه پولیش در بازار
صفحه پولیش چیست؟ قیمت و انواع صفحه پولیش در بازار

نحوه کار واکس پرداختکاری روی گیلانس

از محصولی به نام گیلانس پرداختکاری یا به عبارت دیگر نمد پرداختکاری، در آب‌کاری و درخشان نمودن سطوح استیلی، آهنی و برنجی استفاده می‌شود. این محصول را می‌توان یکی از پرکاربردترین محصولات در صنعت پولیش و پرداخت کاری دانست.

گیلانس‌ها انواع مختلفی دارند که نخی، پشمی، ارتشی یا ترکیبی از آن‌ها را شامل می‌شود. نمد و گیلانس، هردو جزء لوازم پرداخت کاری ساب پولیش برای انجام عملیات صیقلی دادن هستند. با استفاده از این تجهیزات، سطح انواع فلزات باتوجه به نوع آن، صیقلی می‌شوند.

برای استفاده از گیلانس باید چند عدد از آن را به‌وسیله میخ به یکدیگر متصل کرد. سپس، توسط یک مته نقطه وسط گیلانس دایره‌ای شکل را‌ پیدا کرده و یک سوراخ در همان محل ایجاد نمود. در این مرحله گیلانسِ آماده شده را به دستگاه پرداختکاری وصل کنید.

در ابتدا شما باید ضایعات سطحی قطعه موردنظر را تمیز کرده و سپس، با استفاده از گیلانس و واکس‌ پرداخت و پولیش، سطح را براق نمایید.

با توجه به متریال مورد استفاده در واکس های پرداختکاری ساب پولیش میتوان این توقع را از این نوع واکس ها داشت که همواره کیفیت بهتری را برای مصرف کنندگان گرامی داشته باشد.

و لازم به ذکر میباشد خریداران محترم میتوانند برای کسب اطلاعات بیتشر و همچنین مشاوره در خصوص نحوه کار واکس های پرداختکاری ساب پولیش با شماره تلفن های تماس درج شده در سایت در قسمت تماس با ما همواره در ارتباط باشند تا با کارشناسان فوق راهنمایی بگیرند.

اشتراک گذاری