فروش واکس پرداختکاری

فروش واکس پرداختکاری

فروش واکس پرداختکاری

ممکن بار ها نام واکس پرداختکاری را شنیده باشید و همین خود دلیلی باشد تا شما را کنجکاو کند که منظور از واکس پرداختکاری چیست و فروش واکس پرداختکاری به چه صورت انجام می شود. ما در این مقاله سعی داریم شما را با فروش واکس پرداختکاری آشنا کنیم، اما نیاز است قبل از هر چیز ابتدا به توصیف پرداخت کاری بپردازیم؛ سپس فروش واکس پرداختکاری را برای شما شرح دهیم.

پرداختکاری چیست؟؟

پرداختکاری چیست؟؟

پرداختکاری چیست؟

برای اینکه با واکس پرداختکاری و همچنین فروش واکس پرداختکاری آشناییت پیدا کنید، نیازمند این هستید، که در وهله ی اول پرداخت کاری را بشناسید. نام دیگر پرداخت کاری، پولیش کاری می باشد. پرداختکاری نقش موثری در تولید صنایع صنعتی دارد، که وابسته به کیفیت سطحی محصول می باشد. پرداختکاری به منظور صاف و براق کردن فلزات در کارخانه ها و کارگاه ها مورد استفاده واقع می شود. یکی از مهم ترین مزیت های پرداختکاری، رونق بخشیدن به ظاهر مواد تولید شده می باشد.

پرداختکاری دستگاه های پیشرفته ای دارد، که خود نیز از روش های مناسب از بین بردن ضایعات حاصل از برش به حساب می آید. پرداختکاری روشی است، که همواره سعی دارد باعث افزایش ویژگی های محصول شود و در کنار آن معایب آنها را از میان بر دارد. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید افزایش میزان مقاومت شیمیایی، یکی از پر مصرف ترین مواد پرداخت کاری می باشد. حال که چیستی پرداختکاری برای شما آشکار شد، در بخش بعد به توصیف انواع پرداخت کاری می پردازیم.

انواع پرداختکاری

بعد از آشنایی نسبی شما با مفهوم پرداختکاری، نوبت به انواع پرداخت کاری می رسد. پرداختکاری انواع گوناگونی دارد، که هر کدام از آنها با توجه به ویژگی هایشان، کاربرد های متفاوتی نیز دارند. به طور کلی پرداختکاری به چند دسته تقسیم می شود. درادامه انواع پرداخت کاری را ذکر می کنیم.

 • پرداختکاری استیل
 • پرداختکاری آلومینیوم
 • پرداختکاری آهن
 • پرداختکاری مس
 • پرداختکاری نقره
 • پرداختکاری برنج
 • پرداختکاری سنگ

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، زمانی قادر به انجام دادن هستند، که از تجهیزات مناسبی برخوردار باشند. به عبارت دیگر مانند ماشین، تا بنزین باشد، ماشین حرکت نمی کند. پرداختکاری هم تا زمانی که تجهیزات مناسب را نداشته باشد، امکان انجام کار وجود ندارد.

لوازم پرداختکاری چیست؟

لوازم پرداختکاری چیست؟

شما برای انجام هر کاری نیازمند تجهیزات مربوط به همان کار هستید، بنابراین پرداختکاری هم برای شروع نیاز به یکسری از تجهیزات مربوط به خود را دارند. در این بخش قصد داریم، برخی از لوازم مهم پرداختکاری را به شما معرفی کنیم.

نمد پرداختکاری از مراحلی می باشد، که قبل از آبکاری برای صیقل کاری فلزات و همچنین فیشینگ مورد استفاده قرار می گیرد. نمد پرداختکاری در ایران سایز مخصوصی دارد، که به سایز( ۲۵۰ در ۶۰) معروف است. نمد پرداختکاری در پرداختکاری نقش ویژه ای داشته و تاکنون هیچ چیزی نتوانسته جای آن را بگیرد.

 • گیلانس

نام دیگر گیلانس ها، فرچه پرداختکاری می باشد. اگر بخواهیم کمی دقت کنیم، متوجه خواهیم شد، که گیلانس ها شباهت های بسیاری به نمد پرداختکاری دارند اما تفاوت هایی هم نیز دارند. برای مثال گیلانس یا همان فرچه پرداختکاری روی سطوح نمد پرداختکاری قرار می گیرند و نقش آنها مکمل می باشد. در حقیقت گیلانس ها انواع مختلفی از نظر رنگ دارند؛ از جمله: گیلانس سفید، گیلانس زرد، گیلانس آبی و در نهایت گیلاس آبی.

 

گیلانس ها علاوه بر اینکه در رنگ بندی انواع مختلفی دارند، برای مصرف هم نیز از انواع گوناگونی برخوردار می باشند. برای مثال: گیلانس پشمی، گیلانس ارتشی، گیلانس نخی که نام دیگر آن لی یا جین می باشد و در آخر گیلانسی که ترکیبی از گیلانس های قبلی می باشد.

 • سنباده

سنباده های پرداخت کاری برای مثال کاغذی هستند، که از درجه سختی بالایی برخوردار می باشند. سنباده هایی پرداختکاری حاوی ویژگی هایی مانند: ساییدگی دارد و خود دلیلی برای خوردگی چوب و فلزات می باشد. سنباده های پرداخت کاری انواع متفاوتی دارند، که از پر مصرف ترین آنها می توان سنباده رولی، سنباده دیسکی و سنباده نواری را مثال زد.

 • اسکاچ

اسکاچ ها پرداختکاری همانند دیگر لوازم در صیقلی دادن فلزات به خصوص استیل مورد استفاده واقع می شود.

 • دستگاه پرداختکاری

امروزه به دلایل مختلفی بیشتر کالا ها را از جنس فولاد می باشد. یکی از مهم ترین دلیل استفاده از فولاد، عمر زیاد و مقاومت بالای آن می باشد. فلزات بر خلاف دیگر جنس ها، عمر بیشتری می کنند و مقاومت خود را در برابر ضربه حفظ می کنند. مراحل پرداخت کاری به وسیله دستگاه پرداخت کاری انجام می شود. دستگاه پرداختکاری یک دستگاه ثابتی است که بسیار بزرگ می باشد. دستگاه پرداختکاری خروجی بالایی را شامل می شود.

از دیگر لوازم مهم پرداختکاری، واکس پرداختکاری می باشد. در ادامه به طور خیلی دقیق و اختصاصی سوال شما را یعنی واکس پرداختکاری چیست و فروش واکس پرداختکاری به چه صورت است، را پاسخ می دهیم و همچنین ابهامات موجود در ذهن شما را برطرف می سازیم.

واکس پرداختکاری چیست؟

واکس پرداختکاری که از آن به عنوان صابون پرداختکاری یاد می شود، از مهم ترین مواد پرداختکاری به شمار می آید. همچنین می توان واکس پرداختکاری را از ضروری ترین مواد اولیه برای پرداختکاری نام برد. کاربرد های واکس پرداختکاری به صیقلی کردن و پولیش کردن فلزات بر می گردد. جداسازی واکس های پرداخت کاری به واسه رنگ های آنها می باشد.

انواع واکس پرداختکاری

واکس پرداختکاری به جز فلزات در مواردی همچون آهن و سنگ و..‌ کاربرد دارد. انواع واکس پرداختکاری به رنگ های آن هم می رسد.

 • واکس پولیش استیل

از واکس پولیش استیل برای تمیز کردن و براق کردن سطح فلزات استیل استفاده می شود. واکس پولیش استیل علاوه بر تمیز کردن و براقیت کاربرد های دیگری نیز دارد؛ از جمله: در سطوح استیل آسانسور ها مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد بی نظیری در انواع مترو، بیمارستان ها، هتل ها، مجتمع های مسکونی و تجاری، آشپزخانه های صنعتی و ادارات نیز دارند. در تمامی سطوح استیل پله های برقی از واکس پولیش استیل استفاده می شود. کاربرد پولیش استیل آهن به همین جا ختم نمی شود و در ریل استیل راه پله ها هم نقش موثری ایفا می کند.

 • واکس پولیش سنگ

واکس پولیش کاری علاوه بر صیقلی کردن و براق کردن، از جهت ضد آب کردن سنگ نیز به کار می رود. همچنین از اصلی ترین وظایف واکس پولیش سنگ ترمیم و بازسازی انواع سنگ ها می باشد. واکس پولیش کاری سنگ عمر سنگ ها را طولانی تر می کند. گاهی حتی انقدر این واکس ها خوب عمل می کنند، که سنگ را به روز اول آن تبدیل می کنند.

واکس پولیش کاری سنگ طرفداران مخصوص خود را دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشیم، که این واکس ها نیازمند نگهداری و مراقبت ویژه ای می باشند. انجام واکس پولیش سنگ بر روی سنگ مراحلی دارد، که خود نیز یک بحث جدا می باشد.

واکس پرداختکاری آهن معمولا قبل از آبکاری به منظور صیقلی کردن فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. یک نمونه از واکس پرداخت کاری آهن را در صنعت تولید موتور سیکلت و اگزوز برای شما مثال می زنیم. در مرحله ی اول با نمد پرداختکاری و واکس مشکی قطعات آهنی را پولیش کاری می کنیم تا اگر بر روی آن سطوح زبری وجود داشت، از بین برود.

در مرحله ی دوم با فرچه پرداختکاری از نوع کنفی و واکس این مرحله را انجام می دهیم. مرحله ی آخر از گیلانس ها و واکس سبز استفاده می شود. در مرحله ی آخر سطوح قطعات آهنی را صاف و صیقلی و براق می کنند. گاهی اوقات بسته به نظر متخصص از سنباده نواری و یا حتی از فرچه سیمی استفاده می کنند. لازم به ذکر است که یادآوری کنم تمامی این کارها حتما باید زیر نظر متخصص انجام شود، در غیر این صورت کیفیت محصول خروجی را نمی توان تضمین کرد اما در روش بالا به دلیل اینکه از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست، نیازی به متخصص نمی باشد و شما می توانید تنها با رعایت دقیق نکات مهم آن این کار ساده را انجام دهید‌.

 در بالا انواع واکس پرداختکاری را نام بردیم که بیشترین مصرف را داشته است، اکنون تصمیم داریم تا به انواع رنگ های واکس پرداختکاری بپردازیم.

 • واکس پرداختکاری سبز و آبی رنگ: این واکس ها کارایی های بسیاری در سطوح قطعات مختلف فلزی دارند.
 • واکس پرداختکاری قرمز و مشکی رنگ: واکس های پرداخت کاری قرمز و مشکی رنگ اغلب در نمد پرداختکاری مورد استفاده قرار می گیرند.
 • واکس قوطی: واکس های قوطی قابلیت های مصرف بسیاری در چوب، سنگ و بخش زیری برنج دارند.

مسلما تا الان باید متوجه شده باشید، که وقتی واکس پرداختکاری این همه قابلیت دارد، حتما مزایای بسیاری دارد و همین دلیل موجهی برای محبوبیت واکس پرداختکاری در میان مردم می باشد. برای اینکه در مورد مزایای واکس پرداختکاری اطلاعات مفیدی کسب کنید، پیشنهاد می کنیم در بخش بعد با ما همراه باشید تا از این اطلاعات بهره مند شوید.

مزایای واکس پرداختکاری

مزایای واکس پرداختکاری به حدی زیاد می باشد، که معایب آن اصلا به چشم نمی آید. برخی از مزایای واکس پرداختکاری در زیر ذکر شده است.

 • یکی از مهم ترین مزایای واکس پرداختکاری کارایی بسیار زیاد آن می باشد، که در همه موارد به چشم می خورد.
 • واکس پرداختکاری گزینه ی بسیار مناسبی برای صیقلی کردن و صاف کردن سطوح متفاوت به شمار می آید.
 • گاهی اوقات در مراحل پرداخت کاری، برخی اضافات بر روی وسایل باقی می مانند. در این اینصورت می توان از واکس پرداختکاری برای از بین بردن این اضافات استفاده کرد.
 • واکس پرداختکاری تنوع بسیار بالایی دارد، که به همین خاطر امکان استفاده از آن را برای همه ی نیاز ها فراهم کرده است.
 • برخی از روش ها متاسفانه تنها بر روی بعضی از فلزات جواب می دهند و روی برخی دیگر جوابگو نیستند، اما واکس پرداختکاری خوشبختانه بر روی تمامی فلزات جواب می دهد.
 • از دیگر مزایای واکس پرداختکاری ضمانت و خدمات پس از فروش آن می باشد. این مزیت باعث شده تا حجم زیادی از نگرانی و دلهره شما از این بابت کاهش یابد.
 • در نهایت می توان از مزایای واکس پرداختکاری ارسال فوری آن را نام برد.
  فروش واکس پرداختکاری

  فروش واکس پرداختکاری

فروش واکس پرداختکاری

اکنون نوبت به فروش واکس پرداختکاری می رسد. در واقع فروش پرداختکاری به دو صورت انجام می شود. فروش آنلاین و فروش حضوری. شما می توانید بدون اینکه از منزل خود خارج شوید، تنها با موبایل خود سری به وب سایت های رسمی فروش واکس پرداختکاری بزنید و خیلی راحت و بدون هیچ دردسری به صورت آنلاین واکس پرداختکاری خود را خریداری کنید.از دیگر روش های خرید پرداختکاری، خرید به صورت حضوری می باشد. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های معتبر از خدماتی همچون مشاوره رایگان بهره مند شوید و سپس با مطابقت دادن آن با نیاز خود، اقدام به خرید واکس پرداختکاری بکنید. در نتیجه می توان گفت که فروش واکس پرداختکاری تنها به یک روش خلاصه نمی شود.

نکات قابل توجه در هنگام کار واکس پرداختکاری

شما نه تنها در هنگام خرید واکس پرداختکاری بلکه در هنگام خرید هر چیزی باید یه سری از نکات را رعایت کنید تا فریب کلاهبرداران را نخورید. پس می توان گفت که خرید واکس پرداختکاری هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. در ادامه به برخی از نکات مهم در زمان خرید واکس پرداختکاری اشاره می کنیم.

 • همیشه وقتی تصمیم به خرید هر چیزی دارید، قبل از اینکه اقدام به خرید آن بکنید، اطلاعاتی در مورد آن وسیله کسب کنید. همین اطلاعات بعد ها در زمان خرید به شما کمک می کند تا از نگرانی های شما در مورد آن وسیله کاسته شود.
 • سعی کنید قبل از انجام پرداختکاری مورد نیاز خود، حتما با افراد با تجربه و متخصص در این زمینه مشورت کنید تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.
 • شاید یا خود فکر کنید که با مطالعه ی این مقاله اکنون می توانید تمامی روش های پرداخت کاری را انجام دهید، اما خیر شما تنها قادر به انجام برخی از این روش ها می باشد و روش های دیگر حتما باید توسط یک متخصص انجام شوند.

کلام آخر

در مقاله ای که در قسمت بالا مشاهده کردید، تمامی اطلاعات موجود در آن از منابع معتبر و موثق جمع آوری شده و به صورت خیلی روشن و مختصر در این مقاله قرار گرفته است. همانگونه که در بالا گفتیم، سعی کنید هیچ گاه به اطلاعات کم و ناقص بسنده نکنید و میزان اطلاعات خود را در هر چیزی به طور مداوم افزایش دهید.

انواع واکس پرداخت کاری

انواع واکس پرداخت کاری

انواع واکس پرداخت کاری

در تعریف کلی:

انواع واکس پرداخت کاری از لوازم و ابزاری هستند که در صنعت پولیش و پرداخت کاری مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیله برای جلا دادن و صیقل دادن به فلزات کاربرد دارد. در ادامه به ارائه توضیحات کاملی در مورد انواع واکس پرداخت کاری می پردازیم.پیش صحبت در مورد واکس پرداخت کاری بهتر است اطلاعاتی در مورد پرداخت کاری به دست آوردیم.بعد از مرحله خالص سازی فلزات در کارخانه ها، فلزات باید تحت یک سری شرایط خاص قرار بگیرند و تغییراتی بر روی آن ها اعمال شود. این تغییرات تاثیر زیادی روی پروسه فروش خواهند گذاشت و همگی اهمیت زیادی دارند و روی کیفیت نهایی فلز اثر می گذارند.در این بین روشی تکمیلی وجود دارد که طی آن با موادی مانند انواع گیلانس ها و انواع صابون پولیش و واکس پرداخت کاری فلزات، سطح فلزات را صیقلی و براق و صاف می کنند.این فرایند باعث می شود که فلز جلا یابد و سطح آن زیباتر و براق تر شود و در نهایت از ظاهر بهتری برخوردار شود. این پروسه که طی آن سطح فلز جلا پیدا می کند و صیقلی می شود را پرداخت کاری می گویند.پروسه پرداخت کاری نه تنها باعث بهبود ظاهر فلزات می شود بلکه روی کیفیت آن نیز تاثیر می گذارد.تاثیری که پرداخت کاری روی کیفیت فلزات می گذارد به این شکل است که باعث می شود احتمال زنگ زدن و اکسیده شدن و واکنش دادن فلز با هوا تا حد زیادی کاهش پیدا کند.این باعث می شود که طول عمر مفید فلزات افزایش یابد. پرداخت کاری همیشه نتایج مطلوبی را به همراه دارد مشروط بر این که از مواد و ابزار مناسبی جهت این کار استفاده کنید و روش درستی را نیز اتخاذ کنید.

مراحل پرداخت کاری:

پرداخت کاری پروسه ای چند مرحله ای است. در اولین مرحله پرداخت کاری ابتدا فلز را تمیز می کنیم. فلز مورد نظر باید به طور کامل تمیز شود. اگر فلزی که قرار است صیقل بخورد و جلا داده شود دارای سطحی کثیف باشد و آلودگی های سطح آن به خوبی پاک نشده باشند، ممکن است در طی پرداخت کاری با مشکلات جدی برخورد کنیم.پس مطمئن شدن از تمیزی سطح فلز به پرداخت کاری می رسیم. خود پروسه پرداخت کاری معمولا از چند مرحله تشکیل شده است و در حین کار از ابزار های مختلف و متنوعی استفاده می شود.در مرحله های آخر پرداخت کاری سطح فلز را با واکس صیقل می دهند. واکس نقش مهمی در پرداخت کاری دارد و استفاده از آن تاثیر مهمی روی فلز می گذارد.به طور خلاصه در مرحله اول سطح فلز را تمیز می کنند. سپس سطح را کاملا صاف می کنند، در مرحله آخر فقط برای اینکه سطح صاف فلز روشن تر و براق تر شود از واکس پرداخت کاری استفاده می کنند. برای مرحله آخر پرداخت کاری می توانید از انواع و ساختار های مختلف واکس پرداخت کاری که وجود دارند استفاده کنید.برای براق کردن سطح فلز در مرحله آخر می توانید از انواع صابون پولیش یا صابون گیلانس هم استفاده کنید. صابون های پرداخت کاری می توانند تا حد زیادی باعث بهبود کیفیت کار شوند و در نهایت سبب این شوند که به طرز قابل توجهی کیفیت و ظرافت نهایی فلز افزایش پیدا کند.

انواع واکس پرداخت کاری چگونه هستند؟

اکنون با ماهیت پرداخت کاری آشنا شدیم به جزئیات واکس پرداخت کاری می پردازیم.یکی از لوازم مهم و پرکاربرد در صنعت پرداخت کاری، واکس پرداخت کاری، واکس پرداخت یا واکس پولیش نام دارد.تولید واکس پرداخت کاری اغلب جهت خش بری و براق کردن سطوح فلزات و برای جلا و صیقل دادن و پولیش کاری فلزات و آلیاژهای مختلف مانند استیل، آهن و برنج و… انجام می شود.اما برای استفاده از واکس پرداخت کاری به تخصص و تجربه زیادی نیاز دارید و اگر خودتان در زمینه استفاده از انواع و مدل های مختلف واکس پرداخت کاری فلزات تجربه کافی ندارید بهتر است که این کار را به یک متخصص بسپارید تا نتیجه دلخواه خود را بگیرید. به دلیل تخصصی که برای انجام این کار نیاز است، افراد تازه کار نمی توانند به راحتی آن را به پایان ببرنند و نتیجه مطلوبی بگیرند.در حال حاضر انواع مختلفی از واکس پرداخت کاری در بازار وجود دارد که دارای تنوع بالایی هم می باشند. هر سبک از واکس ها و هر مدل خاص ویژگی های منحصر به فردی نیز دارد.

طرز استفاده از انواع واکس پرداخت کاری

طرز استفاده از انواع واکس پرداخت کاری

طرز استفاده از انواع واکس پرداخت کاری

برای استفاده از واکس پرداخت کاری باید ابتدا یک گیلانس مناسب را به دستگاه پرداخت کاری خود متصل کنید. سپس دستگاه پرداخت کاری را روشن نمایید و ضمن رعایت نکات ایمنی، هنگامی که گیلانس در حال چرخیدن است واکس پرداخت کاری را روی آن بریزید.دقت کنید که این عمل را به آرامی انجام دهید و مقدار واکسی که روی گیلانس می ریزید هم بسیار کم باشد.پس از این مراحل قطعه ای که باید صیقل داده شود را بر روی گیلانس فشار می دهیم. فشار قطعه باید تا جایی ادامه پیدا کند که قطعه شکل و فرم مورد نظر را به خود بگیرد. این فشار ها باید کاملا کنترل شده باشند تا قطعه فرم مورد نظر را بگیرد.

تولید واکس پرداخت کاری

این کار به شکلی انجام می شود که هر کدام از رنگ های واکس پرداخت کاری دارای قابلیت های خاصی می باشد.این به معنی وجود انواع واکس پرداخت کاری در رنگ های مختلف است. این واکس ها در چند رنگ متفاوت مانند سبز، قرمز، سفید و صورتی ساخته می شوند و موجود هستند.برای اینکه به نتیجه دلخواه خود طی عمل پولیش کاری دست یابید باید در مورد انواع واکس پرداخت کاری و رنگ های آن و کاربرد هر رنگ اطلاعات کسب کنید.

 انواع واکس پرداخت کاری آبی

انواع واکس پرداخت کاری آبی

واکس پرداخت کاری قوطی:

واکس پرداخت کاری در بسته بندی قوطی به جهت زیر کار برای آلیاژ برنج و سنگ و چوب مورد استفاده قرار می گیرد.به صورت کلی این واکس یکی از رایج ترین انواع واکس پرداخت کاری فلزات است و کاربردهای زیادی در موقعیت های مختلف دارد.واکس پرداخت کاری قرمز و مشکی: واکس پرداخت کاری قرمز و مشکی به جهت نمدکاری استفاده می شوند.برعکس واکس پرداخت کاری قوطی که در موقعیت های مختلف قابل استفاده است، واکس قرمز و مشکی در همه موقعیت های مختلف کاربرد ندارد.طراحی کد رنگی این واکس به شکلی است که فقط قابلیت استفاده شدن در موقعیت های خاصی را دارد. مثلا برای نمدکاری می توانید از این نوع واکس ها استفاده کنید. سپس شاهد بازدهی فوق العاده واکس قرمز و مشکی در نمدکاری باشید.

واکس پرداخت کاری قرمز:

واکس قرمز چرب است تا بتوان از آن روی فرچه کنفی استفاده نمود. این واکس از قابلیت خش بری زیادی برخوردار است و به براقیت هر چه بیشتر محصول کمک می کند.واکس قرمز برای از میان بردن خط و خش های محصول بعد از سمباده زنی و قبل از مرحله آبکاری استفاده می شود. از این واکس به طور کلی می توانید به عنوان واکس پرداخت استیل و آهن استفاده کنید.

واکس پرداخت کاری مشکی:

واکس پرداخت کاری مشکی برای صیقل دادن روی نمد هایی استفاده می شود که مش های آن ها از 200کمتر باشد.از این واکس می توانید به عنوان واکس پرداخت استیل، آهن، آلومینیوم و… استفاده کنید.واکس پرداخت کاری آبی و سبز: به این دو نوع واکس اصطلاحا واکس روکار گفته می شود. واکس های آبی و سبز هم بر خلاف واکس های قوطی برای زیر کار استفاده نمی شوند.

واکس پرداخت کاری آبی

واکس پرداخت کاری آبی

واکس پرداخت کاری آبی:

این نوع واکس خاص جلا و براقیتی خارق العاده به کار می دهد و خش بری آن کم است. از این واکس برای پولیش نهایی استفاده می شود و به عنوان Final Polish شناخته می شود.

کاربرد این واکس هم به شکل واکس پرداخت استیل، آلومینیوم و برنج است. موادی مانند طلق و شیشه و پلاستیک هم با این واکس صیقل داده می شوند.

واکس پرداخت کاری سبز:

این نوع واکس خاصیت خش بری زیادی دارد و جلا و براقیت و صیقلی که به کار می دهد از واکس آبی کم تر می باشد.از واکس سبز به عنوان واکس پرداخت استیل، سرب، آلومینیوم، برنز، برنز، زاماک و شیشه و طلق و پلاستیک و… استفاده می کنند.

واکس پرداخت کاری صورتی:

تولید واکس پرداخت کاری صورتی طور است که این واکس کاربردی مشابه واکس سبز و آبی دارد و می توان گفت واکسی است که قابلیت های آن مابین واکس سبز و آبی می باشد.

واکس پرداخت کاری نخودی یا سفید نمد :

واکس سفید یا نخودی بر روی نمد پرداخت کاری قابل استفاده است. نمدی که برای پرداخت کاری با واکس سفید استفاده می شود باید بیش از 200 مش داشته باشد.

این واکس برای نمد، آهن، استیل و آلومینیوم و… قابل استفاده است.

واکس پرداخت کاری سفید سنگ:

تولید واکس پرداخت کاری سفید سنگ به منظور رفع نیاز جلا دادن و صیقلی کردن سنگ انجام می شود. واکس سفید سنگ برای صیقل دادن سنگ ها استفاده می شود و خش بری و براقیت خارق العاده ای را برای انواع سنگ ها به ارمغان می آورد.از این نوع واکس می توان برای پرداخت کاری هر نوع سنگی استفاده کرد.

قیمت واکس پرداخت کاری

قیمت واکس پرداخت کاری

قیمت واکس پرداخت کاری:

مدل ها و ساختارهای مختلف واکس پولیش یا واکس پرداخت در بازار موجود هستند. از آن جایی که این محصول تاثیر زیادی روی کار شما دارد و به شکل مستقیم تضمین کننده کیفیت کار شماست، باید به دنبال بهترین مدل واکس پرداخت کاری باشید و به هیچ عنوان از مدل های ضعیف و معمولی این محصول استفاده نکنید.

شاید قیمت واکس پرداخت کاری که در نوع خود بهترین است و برای ساختن آن از بهترین مواد ممکن استفاده شده است کمی بالاتر باشد ولی باید توجه کنید که به طور کلی قیمت واکس پرداخت کاری نسبت به کارایی آن چندان زیاد نیست.

پس کافی است فقط کمی بیشتر هزینه کنید و در نهایت کالای با کیفیت تری بخرید.

نکات مهم به هنگام خرید واکس پرداخت کاری فلزات :

هنگام خرید واکس پرداخت کاری باید به نکاتی توجه کنید. به دلیل تنوعی که در این محصولات وجود دارد، شما نمی توانید به شکل تصادفی یک واکس بردارید و انتظار داشته باشید که برای هر نوع خواسته شما نتیجه خوبی داشته باشد.

در حالت کلی شرکت های تولید کننده این محصول، واکس های پرداخت کاری فلزات را در سه دسته مختلف به بازار عرضه می کنند.

این دسته بندی بر اساس رنگ واکس پرداخت انجام شده است و برای خرید واکس پرداخت کاری باید با این دسته بندی آشنا باشید. در بخش (انواع واکس پرداخت کاری) این دسته بندی را با جزئیات شرح دادیم.نکته دیگر این است که معمولا انواع واکس پرداخت یا واکس پرداخت کاری در بسته های 24 تایی بسته بندی و عرضه می شوند. البته امکان خرید واکس پرداخت کاری در تعداد کمتر نیز وجود دارد.

مزایای استفاده از انواع واکس پرداخت کاری

مزایای استفاده از انواع واکس پرداخت کاری

مزایای استفاده از انواع واکس پرداخت کاری:

 1. این محصول کارایی بسیار بالایی دارد و طرز استفاده از آن نیز بسیار ساده و آسان است.
 2. سطوح مورد نظر را به شکلی مناسب و دلخواه صاف و صیقلی می نماید.
 3. در حین صیقل دادن و پولیش کردن تمام اضافات باقیمانده پرداخت کاری نیز برطرف می شوند و در پایان کار سطحی تمیز و بی نقص را شاهد خواهید بود که از هرگونه زائده ای پاک شده است.
 4. این محصولات دارای تنوع مناسبی هستند و می توانید با توجه به نیاز خود از نوع مناسب آن استفاده کنید. برای مثال اگر واکسی می خواهید که برای پولیش ظاهر و سطح کار مناسب باشد می توانید از واکس سبز و آبی که ملایم است استفاده کنید و برای پولیش زیرکار از واکس های خشن تری مانند واکس قوطی استفاده کنید.
 5. برای تمام فلزات قابل استفاده هستند و می توانند سطح و ظاهری جذاب به آن ها ببخشند. همانطور که گفته شد علاوه بر ظاهر صیقلی و جلا داده شده، استفاده از انواع واکس پرداخت کاری باعث می شود که فلز زنگ نزند و طول عمر و کیفیت آن بالاتر برود.
 6. کیفیت واکس پولیش یا پرداخت کاری بسیار بالا است و از مواد بسیار عالی تهیه شده است که باعث داشتن بهترین نتیجه ممکن است.

و در انتها:

برای جمع بندی جملات بالا لازم میدانیم عرض کنیم که بهترین واکس برای پولیش واکس ای میباشد که مناسب برای همان کار انتخاب شده باشد یعنی به این صورت که اگر ما احتیاج به پرداخت استیل داریم از همان واکس که به واکس آبی موجود است استفاده کنیم و برای نمونه های دیگر برای پرداخت کاری برنج یا برنز از همان واکس سبز استفاده کنیم برای فرچه کاری از واکس قرمز فرچه و برای پرداختکاری و لایه برداری از واکس مشکی و واکس نخودی بهره ببریم.که بهترین نوع واکس های تولید شده در ایران با برند واکس ساب پولیش عرضه میگردد.

گیلانس چیست

گیلانس چیست؟

گیلانس چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص پرداخت کاری فلزات با شما عزیزان صحبت کنیم. پرداخت کاری فلزات مرحله ای از تولید قطعات فلزی است که برای از بین بردن ناصافی ها و ضایعات ایجاد شده بر روی سطح فلز است که در نهایت باعث به وجود آمدن سطح صیقلی فلزات می شود. گیلانس یکی از لوازم مهم در عمل پرداخت کاری و به طور کلی پولیش فلزات است که با قابلیت هایی خود می تواند انواع ناصافی های به وجود آمده بر روی فلز را به طور کامل از بین ببرد.

شاید بسیاری از شما از خود بپرسید که گیلانس چیست؟ نحوه ی کارکرد آن چگونه است؟ با خواندن این مقاله تا انتها درمی یابید که این ابزار پرکاربرد در گیلان چیست و چه ویژگی هایی دارد همچنین از انواع گیلانس نیز صحبت خواهیم کرد.

گیلانس چیست؟

گیلانس چیست؟

گیلانس چیست؟

گیلانس نوعی فرچه است که از نمد های پرداخت کاری تشکیل می شود. در واقع هر گیلانس توسط چندین لایه نمد تشکیل شده است که تعداد این لایه های نمد می تواند مختلف باشد. در حال حاضر انواع گیلانس با تعداد 21 تا 24 لایه نمد تولید می شود که بر حسب سختی فلز مورد نظر جهت پرداخت کاری مورد استفاده قرار می گیرد. گیلانس نام های دیگری در صنعت دارد از جمله: فرچه، گیلانس پولیش، نمد پرداخت کاری، گیلانس پولیش کاری و…. در هنگام خرید گیلانس باید به عوامل متعددی از جمله: کیفیت مواد اولیه مورد استفاده، سختی نمد های به کار رفته در گیلانس و همچنین مناسب بودن سختی گیلانس با فلز مورد نظر خود توجه کنید.

در صورتی که سختی گیلانس پرداخت کاری کمتر از سختی فلز مورد نیاز باشد عمل پرداخت کاری با کیفیت لازم انجام نخواهد و خط و خطوط فلز بر روی آن باقی خواهد ماند و قطعه ی تولید شده از کارایی مناسبی برخوردار نخواهد بود. در مقابل اگر سختی گیلانس خریداری شده بالاتر از فلز مورد نظر باشد می تواند به سطح فلز آسیب وارد کند و باز هم عملکرد قطعه ی تولیدی را تحت تاثیر منفی قرار دهد. گیلانس های پرداخت کاری در قطر های مختلف تولید می شوند که عمدتا از قطر 15 تا 30 سانتی متر را شامل می شوند. بعضا جهت برخی مصارف صنعتی قطر های بیشتر این وسیله نیز مورد استفاده قرار می گیرد، اما قطر 15 تا 30 سانتی متر متداول ترین نوع گیلانس ها را در بر دارد. علاوه بر این گیلانس ها می توانند در قطر های پایین تر نظیر 10 تا 40 میلی متر نیز تولید شوند

اهمیت گیلانس در پرداخت کاری

اهمیت گیلانس در پرداخت کاری

اهمیت گیلانس در پرداخت کاری

همانطور که اشاره کردیم گیلانس پرداخت کاری برای صیقلی نمودن سطح فلزات وسیله ای ضروری است اما در برخی از فلزات مانند استیل، برنج و آهن از گیلانس برای آبکاری فلزات نیز استفاده می کنند. بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که وجود گیلانس برای صنایع بسیار حائز اهمیت است. گیلانس به کمک نمد های پرداخت کاری می تواند عمل صیقلی کردن سطوح فلزات را تسریع کند و در نهایت کیفیت قطعه ی فلزی تولید شده را بالا ببرد. گیلانس ها علاوه بر اینکه در پرداخت فلزاتی نظیر آهن، استیل و برنج نیز کاربرد دارند در مرحله ی آبکاری نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه ی کارکرد گیلانس

گیلانس از لایه های نمدی با الیاف مختلف نظیر کنف، جین و پشم تولید می شود. متداول ترین نوع گیلانس کنفی یا نخی است که با میزان سختی قابل قبولی خود می تواند در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. لایه های نمد تشکیل دهنده این وسیله به کمک دوخت و میخ به یکدیگر متصل می شوند و در وسط آن یک سوراخ ایجاد می کنند به این ترتیب گیلانس بر اساس سختی فلزی که نیاز به پرداخت کاری دارد دارای سختی مورد انتظار می شود. سطح فلزات با قرار گرفتن در معرض گیلانس های مختلف در ابتدا باربرداری می شود و سپس صیقلی و براق می شود. از گیلانس های کنفی در مراحل ابتدایی برای با برداری و از گیلانس های پارچه ای که دارای سختی بیشتری هستند در صیقلی کردن سطوح فلزات استفاده می کنند.انواع گیلانس پرداخت کاری چیست؟

گیلانس پرداخت کاری دارای انواع مختلفی است که خریداران بر اساس نیاز خود اقدام به خرید آن ها می کنند. الیاف به کار رفته در گیلانس ها می تواند از جنس های مختلف نظیر پشمی، نخی و ارتشی و یا ترکیب این الیاف باشد که هرکدام برای فلز خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. شایان ذکر است که نوع نخی یا لی در بین گیلانس ها پرکاربرد تر است و در بسیاری از صنایع برای پرداخت فلزات از نوع نخی گیلانس ها استفاده می کنند.

 • گیلانس کنفی

  گیلانس کنفی

  گیلانس کنفی

این نوع گیلانس جهت صیقلی نمودن سطح فلزات مورد استفاده قرار می گیرد.

 • گیلانس هزارلا آبی

این نوع گیلانس بسیار ضخیم بوده و دارای زبری و سختی بسیار بالایی است و جهت از بین بردن خط و خطوط عمیق فلزاتی مانند استیل مورد استفاده قرار می گیرد.

 • گیلانس هزار لا زرد

این نوع گیلانس نیز برای از بین بردن خط و خطوط فلزات مورد استفاده میگیرد و از لحاظ سختی مابین گیلانس کنفی و هزارلا آبی قرار دا. بنابراین سختی این گیلانس نیز به نسبتا بالا است.

 • گیلانس هزارلا سفید

جنس این نوع گیلانس مانند گیلاس نخی یا کنفی نرم است و از آن در مراحل پایانی پرداخت کاری استفاده می کنند.

 • گیلانس هزارلا قرمز

این گیلانس نیز همانند گیلاس زرد رنگ دارای سختی متوسطی است و برای پرداخت کاری های عمیق مناسب نمی باشد و نمی تواند مانند گینس هزارلا آبی خط و خطوط عمیق فلزات را از بین ببرد.

پرداخت کاری استیل

پرداخت کاری استیل

پرداخت کاری استیل

استیل به عنوان یکی از مهم ترین فلزات مورد استفاده در صنایع مختلف برای صاف شدن سطح مورد نظر به گیلانس پرداخت کاری نیاز دارد. جهت از بین بردن خط های ایجاد شده بر روی سطوحی که از جنس استیل هستند باید از گیلانس هایی استفاده شود که سختی نسبتا بالایی داشته باشند تا قادر به از بین بردن این ناصافی ها باشد. از مهم ترین عواملی که انجام پرداخت کاری را برای تولید قطعات فلزی ضروری می سازد می توان به لزوم داشتن سطح صاف و صیقلی فلزات، بهبود بخشیدن ظاهر قطعه ی تولید شده، پیشگیری از خورده شدن قطعه ی فلزی تولید شده در برابر عوامل محیطی و مواد شیمیایی، تغییر میزان رسانندگی الکتریکی و مقاومت فلز، کنترل نمودن اصطکاک ایجاد شده بر روی سطح فلز و رفع نقص های ایجاد شده بر فلز را اشاره کرد.

انواع روش پرداخت کاری استیل

روش سنتی

برای پرداخت کاری این فلز می توانیم از روش های بسیاری استفاده کنیم. در گذشته به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی و نبود دستگاه های پرداخت کاری به صورت مدرن و امروزی روشی تحت عنوان روش سنتی پرداخت کاری استیل وجود داشت که بسیار مورد استفاده قرار می گرفت، این روش امروزه منسوخ شده و دیگر شاهد استفاده از آن نیستیم مگر در مواردی که دستگاه پرداخت کاری را در اختیار نداشته باشیم و یا تهیه آن از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نباشد.

در این روش از ابزاری با سختی بالا و همچنین وزن زیاد برای صاف نمودن و صیقلی کردن سطح فلز استیل استفاده می کنند. در این روش محدودیت هایی وجود دارد که از جمله مهمترین محدودیت آن می توان به عدم کارایی این روش در خصوص قطعات پیچیده، اشاره کرد. همچنین استفاده از روش سنتی به دلیل عدم امکان تغییر در سختی شیء مورد نظر فلزات با یک نوع سختی پرداخت کاری می شوند که در این صورت یا خط و خطوط برخی فلزات بر روی سطح باقی خواهد ماند و یا سطح فلزات در اثر شدت پرداخت کار آسیب خواهد دید.

روش نوین

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن تمامی روش های ساخت قطعات صنعتی روش پرداخت کاری نیز دستخوش تغییراتی شده است و روش سنتی جای خود را به روش های نوین داده است. یکی از روش های نوین پرداخت کاری استیل استفاده از روش نانو پرداخت کاری است. روش دیگری که در این خصوص به کار گرفته می شود استفاده از میدان مغناطیسی برای پرداخت فلز است. در این روش براده های فلز به طور مکانیکی برداشته می شود و یک ساینده قوی به سایش سطح فلز می پردازد و در واقع دستگاه مخصوصی با ایجاد یک میدان مغناطیسی سطح فلز را صیقلی می کند. این روش سرعت بسیار بالایی دارد. روش میدان مغناطیسی یک روش کاملا مدرن و وابسته به ماشین های مدرن است که می تواند عمل پرداخت کاری را با سرعت و دقت بسیار بالاتری نسبت به روش سنتی انجام دهد.

پرداخت کاری استیل خش دار

پرداخت کاری استیل خش دار

پرداخت کاری استیل خش دار

همانطور که اشاره کردیم فلز استیل یکی از خش پذیر ترین فلزات است و در هنگام استفاده از این فلز در قطعه تولیدی الزاما مرحله ی پرداخت کاری باید طی شود زیرا در غیر این صورت قطعه ی مورد نظر کارایی و کیفیت مورد انتظار را نخواهد داشت. در فرایند پرداخت کاری استیل خشدار مراحل زیر طی می شود:

 • ابتدا سطح فلز استیل مورد نظر را تمیز می کنند و به وسیله ابزار خاصی خط و خطوط سطحی فلز را از بین می برند.
 • در مرحله ی بعدی بر حسب سختی فلز پولیش و وسیه پرداخت کاری متناسب با سختی فلز را انتخاب می کنند و به از بین بردن ناصافی عمیق فلز می پردازند.
 • در مرحله ی بعدی به کمک سمباده، که دارای ذراتی با سایز میکروسکوپی است، تمامی خط و خطوط ریز و باقی مانده فلز استیل را از بین می برند.
 • اگر فلز استیل را زیر میکروسکوپ قرار دهید اشکالی شبیه به کوه های نوک تیز خواهید دید. در واقع در عمل پرداخت کاری استیل خش دار، به کمک انواع سنباده ها و گیلانس ها با سختی متفاوت این کوه های نوک تیز را مسطح کرده و موجب می شوند که سطح فلز استیل کاملا صیقلی شود و نور را بازتاب دهد.

لوازم پرداخت کاری استیل خش دار

برای پولیش فلز استیل باید از لوازم پرداخت کاری استیل خش دار متناسب با با درجه ی سختی فلز مورد نظر است استفاده شود.

از مهم ترین لوازم پرداخت کاری استیل خش دار می توان به انواع : گیلانس ها، نمد های پرداخت کاری، پودر سمباده، سمباده های پرداخت کاری، پوشش های رنگی سمباده ای اشاره کرد. هر کدام از این لوازم پرداخت کاری برای یک مرحله ی خاص مورد استفاده قرار می گیرند و تکمیل کننده کار یکدیگر هستند. لوازم پرداخت کاری استیل خش دار همانند سایر فلزات در قطر های مختلف و با جنس های مختلف به تولید می رسند که بر حسب میزان سفارشات و حجم کار می تواند مختلف باشند به طور مثال برای مصارف صنعتی از لوازم پرداخت کاری استیل خش دار که قطر های بالا دارند استفاده می کنند.

قیمت دستگاه پرداخت کاری

دستگاه های پرداخت کاری در انواع مختلفی وجود دارند. قیمت دستگاه پرداخت کاری بسته به نوع دستگاه متفاوت است. این دستگاه ها در در دو نوع موشکی تک فاز و یا موشکی سه فاز به تولید می رسند.

قیمت دستگاه پرداختکاری تک فاز

این دستگاه برای انجام پرداخت کاری های غیر صنعتی و بعضا صنعتی با مصارف محدود مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دستگاه پرداخت کاری تک فاز می تواند در کارگاه ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد. دستگاه تک فاز به جهت این که برق مصرفی کمتری دارد دارای قیمت پایین تری در مقایسه با نوع سه فاز است. همچنین در برخی از کارخانجات برای برخی پرداخت کاری های جزئی که نیاز دستگاه تک فاز نیز می تواند آن را انجام دهد از این دستگاه استفاده می کنند.

قیمت دستگاه پرداخت کاری سه فاز

این دستگاه با مصرف برق بالاتر در مقایسه با نوع تک فاز خود دارای قیمت بالاتری نیز است. دستگاه پرداخت کاری سه فاز برای مصارف صنعتی و کلان مورد استفاده قرار می گیرد و برای عملکرد خود نیاز به برق سه فاز دارد بنابراین در تمامی مکان ها نمی توان از این دستگاه استفاده کرد. از طرفی به دلیل قیمت بالای دستگاه پرداخت کاری سه فاز استفاده از آن باید مورد بررسی قرار بگیرد تا در صورت داشتن صرفه اقتصادی اقدام به خرید آن صورت پذیرد.

همچنین انواع دستگاه های پرداخت کاری وجود دارند که برای پرداخت سایر فلزات از جمله: طلا، نقره، چوب و… مورد استفاده می گریند که دارای قیمت متفاوت تری نیز هستند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا در جواب سوال گیلانس چیست اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین به بررسی انواع گیلانس و پرداخت کاری استیل خش دار و همچنین بررسی قیمت دستگاه پرداخت کاری پرداختیم. امیدواریم با دانستن این نکات بتوانید خرید مطمئنی در هر یک از ابزار پرداخت کاری داشته باشید.

لوازم پرداختکاری

لوازم پرداخت کاری

لوازم پرداخت کاری

شاید بارها و بارها اصطلاح پرداختکاری را شنیده باشید. این عمل که در اصطلاح عامیانه به پولیش کاری نیز معروف است، به عملی گفته می شود که به وسیله ی ابزار خاصی اقدام به از بین بردن ناصافی ها و و برآمدگی های روی فلزات می کنند تا سطح آن ها را کاملا صیقلی و براق کنند. در واقع با انجام عمل پرداخت کاری می توان علاوه بر ایجاد تغییراتی در ساختار قطعه ی مورد نظر، تغییراتی را در جلوه ی ظاهری قطعه نیز ایجاد کرد و به زیبایی و افزایش کیفیت تولید قطعه کمک کرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از لوازم پرداخت کاری به خصوص دستگاه پرداخت کاری، از بین بردن ضایعاتی است که در اثر برش فلزات ایجاد شده است.

پرداخت کاری فلزات از آنجایی که بر ظاهر قطعه ی تولید شده نیز اثرگذار است می تواند در فروش شما نیز بسیار تاثیر گذار باشد. بطوریکه به هر میزان عمل پولیش کاری قطعه ی شما به وسیله لوازم پرداخت کاری دقیق و تخصصی تر انجام شده باشد می تواند فروش آن قطعه را نیز بالا برد. پس تامين بهترین ابزار مورد نیاز جهت این این کار توجیه اقتصادی داشته و می تواند در دراز مدت سود زیادی را نصیب شما کند.

فروش لوازم پرداخت کاری

فروش لوازم پرداخت کاری

انواع پرداخت کاری و لوازم پرداخت کاری مورد نیاز آن ها

عمل پرداخت فلزات با توجه به فلز مورد نظر با یکدیگر متفاوت است و برای پرداخت هر نوع فلزی باید از لوازم پرداخت کاری به خصوص برای همان فلز استفاده کرد. انواع پرداخت کاری را می توانی به روش زیر دسته بندی کنیم.

 • پرداخت کاری استیل
 • پرداخت کاری آلومینیوم
 • پرداخت کاری آهن
 • پرداخت کاری مس
 • پرداخت کاری نقره
 • پرداخت کاری برنج

به طور کلی برای انجام پرداخت فلزات به ابزار های خاصی نیاز داریم که بتوانیم سطح فلزات با درجه ی سختی متفاوت را پرداخت کنیم و ضایعات به وجود آمده در هنگام برش را از بین ببریم. لوازم پرداخت کاری به شرح زیر هستند:

 • انواع سنباده پرداختکاری

  انواع سنباده پرداختکاری

  انواع سمباده های پرداخت کاری

نوعی کاغذ با درجه سختی متفاوت که می تواند ضایعات فلزات و چوب را از بین ببرد و آن ها را صیقلی کند. از انواع سنباده ها می توان به سنباده دیسکی و نواری اشاره کرد. برخی از سمباده ها برای مورد استفاده واقع شدن نیاز دارند که به دستگاه های مخصوص به خود متصل شوند ولی برخی دیگر به طور دستی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. در انتخاب سمباده جهت پرداخت کاری فلزات نهایت دقت را به خرج دهید زیرا با انتخاب سمباده اشتباه که دارای درجه سختی نامناسبی برای فلز شما باشد می تواند به سطح فلز آسیب برساند و موجب آسیب رساندن به سطح فلز شود.

 • پودر سمباده

پودر سمباده همانطور که از اسم آن مشخص است پودری بسیار ریز است که نه تنها خواص سمباده های دستی را دارد، بلکه می تواند عمل پرداخت کاری را تسریع ببخشد. پودر سمباده در پرداخت کاری های صنعتی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد به این صورت که با دستگاه های خاصی پودر سمباده را با فشار بالا به سمت فلزات اسپری می کنند و پرتاب این پودر با فشار بالا باعث می شود عمل پرداخت کاری با سرعت بسیار بالاتری انجام شود.

 • نمدهای پرداختکاری

نمد ها از اصلی ترین لوازم پرداخت کاری هستند طوری که تاکنون هیچ ابزار دیگری نتوانسته جای نمد ها را در فرآیند پرداخت فلزات بگیرد.استفاده از نمدهای پرداختکاری قبل از مرحله ی آبکاری فلزات است و در واقع در آخرین مرحله ی پرداخت کاری و قبل از آبکاری از نمد های پرداخت کاری استفاده می کنند. در ایران نمد های پرداخت کاری در سایز 250 در 60 تولید می شوند که دارای بالاترین میزان تقاضا هستند و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

 • پوشش های رنگی سمباده ای

پوشش های رنگی سمباده به پودر سمباده شباهت هایی دارند البته در خواص ظاهری با پودر سمباده متفاوت هستند. برای استفاده از این پوشش ها دستگاه پاشنده مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از پوشش های رنگی سمباده ای در صنایع، به دلیل مقرون به صرفه بودن آنها بسیار رواج دارد زیرا این پوشش ها را می توان به صورت عمده تهیه نمود تا هزینه ی تمام شده ی مناسب تری داشته باشند. در هنگام خرید پوشش های سمباده باید به مواردی از جمله رنگ، نوع کاربرد و همچنین درجه ی سختی آنها دقت نمایید.

انواع گیلانس پرداختکاری

انواع گیلانس پرداختکاری

 • انواع گیلانس

گیلانس های پرداخت کاری شبیه به نوعی فرچه هستند که عمل پرداخت کاری را توسط نمدها تکمیل می کنند و دارای انواع مختلفی هستند. تصور عموم بر این است که گیلانس های پرداخت کاری جایگزین نمدهای پرداختکاری هستند حال آن که اینطور نیست و گیلانس ها نقش مکمل دارند و به کمک نمد ها کار پولیش کاری را با بالاترین کیفیت انجام می دهند. گیلانس های پرداخت کاری بر اساس کاربرد دارای رنگ های متنوع بوده و تشخیص آن ها بر اساس رنگ برای بسیاری از افراد راحت تر خواهد بود.

گیلانس ها انواع مختلفی دارند که بر حسب موارد کاربرد مختلف برای انواع فلزات به کار می روند. از مهم ترین انواع گیلانس می توانیم به : گیلانس سفید، گیلاس زرد، گیلاس قرمز و گیلاس آبی اشاره کنیم.

این تقسیم بندی بر حسب رنگ گیلانس ها می تواند انتخاب را برای خریداران راحت تر کند. از گیلانس های سفید برای پرداخت کاری در مراحل آخر استفاده می کنند زیرا این گیلانس ها در دسته ی گیلانس های نرم قرار دارند و سختی بالایی دارند. از گیلانس های زرد برای مقاطعی استفاده می کنند که دارای سختی بالایی هستند و مقاومت بالایی نیز در برابر پرداخت کاری دارند.

گیلاس قرمز در دسته ای بین گیلاس زرد و سفید قرار می گیرد و در واقع دارای سختی نسبی و متوسطی است و در نهایت گیلاس آبی سخت ترین گیلانس موجود است که برای فلزاتی که سختی بسیار بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد و قادر است انواع نواقص و خراش های ایجاد شده بر روی فلزات را از بین ببرد.

 • واکس پرداختکاری

واکس های پرداخت کاری یکی دیگر از لوازم مهم در پرداخت کاری هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این واکس ها در رنگ های مختلف تولید می شوند. واکس های آبی و سبز که برای پرداخت کاری فلزات مورد استفاده قرار می گیرند، واکس های قرمز و مشکی که برای استفاده در نمد های پرداخت کاری مورد استفاده قرار می گیرند و واکس قوطی که برای سطح چوب و سنگ و بخش زیری فلز برنج به کار می روند.

 • دستگاه پرداختکاری

امروزه تقریبا در تمامی صنایع از قطعات فلزی استفاده می شود لذا استفاده از دستگاه های پرداخت کاری را نیز ناگزیر می کند. تقریبا هیچ نوع قطعه ی فلزی بدون طی کردن مرحله پرداخت کاری به مرحله ی آبکاری وارد نمی شود و طی کردن مرحله ی پرداخت کاری برای تولید قطعه فلزی الزامی است. فلزات به دلیل خواص بسیار ویژه ی خود از جمله: مقاومت بالا در برابر آسیب های محیطی، بسیار پرکاربرد هستند. دستگاه های پرداخت کاری معمولا دستگاه های بزرگی هستند و عمل پرداخت کاری فلزات را با کیفیت بالا انجام می دهند.

قیمت نمد پرداخت کاری

همانطور که پیشتر اشاره کردیم نمد پرداخت کاری یکی از لوازم پرداختکاری بسیار مهم است که هیچ جایگزینی تا به امروز ندارد. قیمت نمد پرداخت کاری بر اساس کیفیت ساخت و عوامل متعددی دستخوش تغییرات می شود. نمد پرداخت کاری به طور عمده در کشورهایی نظیر آلمان، چین، ترکیه و ایران تولید می شود و معمولا قیمت نمد پرداخت کاری که در کشور ترکیه تولید می شود از تولیدات کشور های دیگر بالاتر است.

قیمت نمد پرداخت کاری تحت تاثیر عواملی از جمله: مقاومت بالای نمد خریداری شده در برابر عوامل آسیب رسان فیزیکی و محیطی، مقاومت در برابر مواد شیمیایی مورد استفاده در پروسه تولید، طول عمر بالا، قیمت مقرون به صرفه به نحوی که عمل پرداخت کاری را از نظر اقتصادی توجیه کند، دارا بودن قابلیت نصب بر روی انواع دستگاههای پرداخت کاری، ضمانت و برخورداری از مواد اولیه با کیفیت، است. انتخاب اشتباه درهنگام نمد پرداخت کاری می تواند خسارات مالی زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد پس در هنگام خرید نمد پرداخت کاری به تمامی نکات گفته شده توجه نمایید و محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبر که برای کیفیت کالای خود ضمانت ارائه می دهند خریداری کنید.

پرداخت کاری جوش استیل

پرداخت کاری جوش استیل

پرداخت کاری جوش استیل

جهت انجام پرداخت کاری جوش استیل مانند بسیاری از فلزات دیگر باید از لوازم پرداخت کاری خاصی استفاده کرد تا در نهایت قطعه ی استیل تولید شده از ظاهر و کارایی خوبی برخوردار باشد. برای پرداخت کاری جوش استیل باید مانند بسیاری از فلزات دیگر از دستگاه پرداختکاری و گیلانس ها و نمادها استفاده شود. به این صورت که در ابتدا به وسیله سمباده ای که درجه ی سختی متناسبی با فلز مورد نظر ما دارد ضایعات فلز را از بین می بریم و سپس به کمک گیلانس و نمد پرداخت کاری سطح فلز را به طور کامل صیقلی می کنیم. پرداخت کاری جوش استیل معمولا به کمک ایجاد یک میدان مغناطیسی انجام می شود بطوریکه که براده برداری به صورت مکانیکی انجام می شود و ابزار پرداخت کاری مانند سمباده و یا گیلانس و نمد، که با توجه به قطعه مورد نظر انتخاب میشوند، عمل پرداخت کاری را انجام می دهند. پرداخت کاری جوش استیل یکی از مهم ترین انواع پرداخت کاری ها در صنعت است.

فروش گیلانس پرداخت کاری

گیلانس های پرداخت کاری نیز یکی از مهم ترین لوازم پرداخت کاری است که به کمک نمد ها سطح فلزات را به طور کامل صیقلی می کنند. فروش گیلانس های پرداخت کاری نیز مانند بسیاری از لوازم دیگر بر اساس عرضه و تقاضا انجام می شود. فروش گیلانس پرداخت کاری در بسیاری از کارخانجات انجام می شود و میزان این فروش بسته به کیفیت گیلانس تولید با یکدیگر متفاوت است. اگر می خواهیم فروش گیلانس پرداخت کاری خود را افزایش دهید باید از مواد اولیه با کیفیت در تولید گیلانس ها استفاده کنید و اگر قصد خرید گیلانس را دارید از فروشگاه هایی که شناخته هستند و خدمات پس از فروش خوبی را عرضه می کنند استفاده کنید.

گیلانس پرداخت کاری مرغوب باید از مواد اولیه مرغوب تهیه شده باشد به طوری که بعد از مدت زمان کوتاهی دچار ریزش نشود و کیفیت اولیه خود را برای مدت زمان زیادی حفظ کند. فروش گیلانس پرداخت کاری با افزایش تعداد کارخانه های تولید قطعات فلزی افزایش یافته است و رقابت در بین تولیدکنندگان را نیز افزایش داده است.

 

قیمت دستگاه پرداختکاری برنج

قیمت دستگاه پرداختکاری برنج

قیمت دستگاه پرداخت کاری نیز بر حسب ویژگی ها و فناوری به کار رفته در دستگاه و همچنین نیاز پرداخت کارمتفاوت است. به عنوان مثال اگر شما پرداخت کاری را با سمباده انجام می دهید به دستگاه شما فشار کمتری وارد می شود و قیمت دستگاه پرداخت کاری برنج در حداقل خواهد بود. اما اگر در انجام عمل پولیش کاری فلز از گیلانس و نمد پرداخت کاری استفاده کنید فشار بیشتری بر دستگاه وارد می شود و ناچارا باید از دستگاهی با فناوری و تکنولوژی بالاتر و همچنین توان تحمل فشار بالاتر استفاده کرد که این امر قیمت دستگاه پرداخت کاری برنج را افزایش خواهد داد.

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت دستگاه پرداخت کاری اثر می گذار، میزان برق مصرفی دستگاه است. به طوریکه در برخی از دستگاه هایی که دارای قدرت پایین تری دارند می توان از برق کمتری استفاده کرد و به همین علت قیمت دستگاه پرداخت کاری برنج در این حالت کمتر است. در مقابل، دستگاه هایی هستند که برای فعالیت های سنگین صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و برای عملکرد خود نیاز به برق سه فاز خواهند داشت.

قیمت دستگاه پرداخت کاری برنج که نیاز به برق سه فاز دارد طبیعت از نوع دیگر این دستگاه بالاتر است و برای خرید آن باید از توجیه اقتصادی هزینه ای که برای خرید آن پرداخت می کنید اطمینان حاصل کنید. زیرا صرف کردن این میزان هزینه برای کارگاه های کوچک مقرون به صرفه نخواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا در خصوص معرفی انواع لوازم پرداخت کاری، قیمت نمد پرداخت کاری، روش پرداخت کاری جوش استیل، عوامل موثر بر فروش گیلانس پرداخت کاری اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. امیدواریم با دانستن نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره شد به اهمیت پرداخت کاری در تولید قطعات فلزی و به طور کلی در صنایع مختلف پی برده باشید.

پرداختکاری چیست

پرداختکاری چیست

پرداختکاری چیست

شاید بارها و بارها نام پرداختکاری را شنیده باشید و کنجکاو باشید تا بدانید پرداختکاری چیست. پرداختکاری که نام دیگر آن پولیش می باشد، در قطعات صنعتی بسیار کاربرد دارد. منظور از پرداخت کاری چیست ایجاد تغییراتی از جمله: صاف و براق کردن در رویه مواد تولید شده در کارخانه ها و کارگاه ها است. یا به عبارت دیگر پرداختکاری مشکلاتی نظیر: اضافات و برآمدگی های قطعات را بر طرف می سازد. پرداختکاری علاوه بر ایجاد تغییراتی، می تواند به ظاهر مواد تولید شده را بهبود ببخشد. همچنین دستگاه پرداختکاری از مناسب ترین روش های نابود کردن ضایعاتی است، که در اثر برش به وجود می آیند.

از مهم ترین مراحل تولید صنایع صنعتی پرداختکاری می باشد، که به کیفیت سطحی محصول مرتبط است. از موارد پر مصرف پرداختکاری می توان به: افزایش میزان مقاومت شیمیایی، اشاره کرد. در پرداختکاری سعی می شود تا ویژگی های بیشتری به محصول اضافه کند و معایب آنها را برطرف کند. اکنون که با مفهوم پرداختکاری چیست آشنا شده اید، ما همراه باشید تا از اطلاعات مفید دیگری در رابطه با چیستی پرداختکاری بهره مند شوید.

انواع لوازم پرداختکاری

انواع لوازم پرداختکاری

انواع پرداختکاری

بعد از اینکه با مطلب پرداختکاری چیست، آشنا شدید، قصد داریم شما را با انواع پرداخت کاری رو به رو کنیم. پرداختکاری از انواع متفاوتی برخوردار است، که در بخش زیر چند نمونه از آنها را ذکر می کنیم.

 • پرداختکاری استیل
 • پرداختکاری آلومینیوم
 • پرداختکاری آهن
 • پرداختکاری مس
 • پرداختکاری نقره
 • پرداختکاری برنج

هر کدام از مواردی که در بالا نام بردیم به لوازمی برای کار کردن نیاز دارند. مخصوصا پرداخت کاری استیل که در بخش بعد لوازم پرداخت کاری استیل را مشخص می سازیم.

 لوازم پرداخت کاری استیل یا لوازم پولیش کاری استیل

بعد از بخش پرداخت کاری چیست و انواع پرداخت کاری نوبت به قسمت لوازم پرداخت کاری استیل یا لوازم پولیش کاری استیل می رسد. شما نه تنها در پرداختکاری بلکه برای انجام هر کاری نیازمند یک سری وسایل و تجهیزات برای انجام آن کار هستید، بنابراین پرداختکاری از این قاعده مستثنی نیست و مانند همه ی کسب و کار های دیگر به لوازم و تجهیزاتی برای شروع به کار نیاز دارد. از لوازم پرداختکاری استیل می توان، انواع سنباده های پرداختکاری، پودر سمباده، نمدهای پرداختکاری، پوشش های رنگی سمباده ای، انواع گیلانس ها و واکس پرداختکاری و دستگاه پرداختکاری فلزات و… اشاره کرد، که هر کدام از آنها در نوبه ی خود تاثیر گذار بر روی قطعات صنعتی هستند.

همانگونه که در بالا گفته شد، پرداختکاری فلزات انواع گوناگونی دارد، مانند: پرداخت کاری آهن، پرداخت کاری مس، پرداخت کاری نقره و… که پرداخت کاری استیل یکی از آنها می باشد. پرداختکاری برای انجام بر روی فلزات استیل نیازمند لوازمی می باشد، که به اصطلاح به آن لوازم پرداختکاری استیل یا لوازم پولیش کاری استیل می گویند. در ادامه به توصیف برخی از این وسایل و تجهیزات می پردازیم.

 • سنباده های پرداختکاری:

سنباده پرداخت کاری به نوعی از کاغذ با درجه سختی بالایی گفته می شود، که خاصیت هایی همچون: ساییدگی داشته و موجب خوردگی چوب و فلزات می شوند. از پر مصرف ترین سنباده های پرداختکاری می توان: سنباده رولی، سنباده دیسکی و سنباده نواری را نام برد. هر کدام از سنباده های پرداخت کاری با توجه به ویژگی هایی که دارند، در موارد متفاوت مورد استفاده قرار گرفته و برخی از آنها به دستگاه های مخصوصی نیاز دارند و برخی دیگر قابلیت مصرف به شکل دستی را نیز دارند. سنباده های پرداخت کاری بر اساس کاربرد هایشان دسته بندی می شوند.

 • پودر سنباده:

برخلاف سنباده ای که در بالا ویژگی های آن را ذکر کردیم، پودر سمباده مانند نامش به شکل پودری بوده و انواع بسیاری دارد. پودر سنباده با همین نام در بازار ها معروف و شناخته شده است. سنباده های پودری به دلیل سایش و خورندگی بسیار، کاربرد منحصر به فردی در پرداختکاری دارند. مصرف پودر سنباده در فعالیت های صنعتی متفاوت بوده و با توجه به نیاز آنها مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا برخی از کارخانه یا کارگاه ها از پودر سنباده برای آبکاری فلزات استفاده می کنند و همچنین این پودر امکان قرار دادن فلزات آبکاری شده را در درون حوضچه های مخصوص را به آنها می دهد یا از دیگر موارد مصرف پودر سنباده دستگاه هایی هستند، که پود سنباده را با فشار های زیادی به سوی فلزات پرتاب می کنند. به این ترتیب سرعت و کیفیت کار پرداختکاری به طور شگفت انگیزی افزایش پیدا می کند.

 • نمد پرداختکاری:

نمد پرداختکاری در ایران نیز به نام های دیگری شناخته می شود که شامل: نمد ترک یا نمد ترکی میشود. نمد پرداختکاری از جمله وسایلی است، که قبل از مرحله آبکاری برای صیقل کاری فلزات و فینیشینگ مورد استفاده واقع می شود. اغلب سایز بندی در نمد پرداختکاری بر اساس کاربرد های متفاوت آن انجام می شود و به مردم عرضه می گردد. در کشور ایران نمد پرداختکاری در سایز مخصوص (250 در 60) تولید می شود. برای انجام پرداختکاری نیاز ویژه ای به نمد پرداختکاری داریم و تاکنون چیزی نتوانسته جایگزین این نمد ها برای پرداختکاران بشود.

از کاربرد های نمد پرداختکاری می توان به: پرداختکاری قالب، لوستر، فلزات، آلومینیوم، برنز، استیل و برنج اشاره کرد. نحوه ی استفاده از نمد پرداختکاری به این گونه است، که ابتدا چسب نمد گلدیس بر روی رویه (سطح) نمد پرداختکاری قرار گرفته، سپس از پودر سنباده بر روی نمد پرداخت کاری استفاده می شود. زمانی که نمد پرداختکاری به طور کامل خشک شد، کار پرداخت کاری بر روی فلزات آغاز می شود. از ویژگی های معروف نمد پرداخت کاری میتوان مقاومت بالا در برابر عوامل فیزیکی و عمر طولانی آن را مثال زد.

قیمت لوازم پرداختکاری

قیمت لوازم پرداختکاری

قیمت نمد پرداختکاری بسته به نوع تولید آن دارد. معمولا نمد پرداختکاری در کشور های ترکیه، آلمان، چین و ایران تولید می شود بنابراین قیمت نمد پرداختکاری با هم گوناگون می باشد. قیمت نمد پرداختکاری که در کشور ترکیه تولید می شود، نسبت به نمد پرداختکاری های دیگر گران تر بوده و همین باعث شده تا اکثر مردم برای رفع نیاز های خود از نمد پرداختکاری کار کرده استفاده کنند؛ زیرا قیمت مناسبی دارند. نمد پرداختکاری کار کرده از سایز های کوچک و سبک تر برخوردار هستند. پس با توجه به این مطالب قیمت نمد پرداختکاری با توجه به نوع انتخاب نمد پرداختکاری مشخص می شود.

 • پوشش های رنگی سنباده ای:

پوشش های رنگی سنباده ای به صورت پودری می باشند اما بین آنها و پودر های سنباده ای تفاوت هایی نظیر خصوصیات ظاهری بیشتری وجود دارد. پوشش های رنگی از جنس سنباده به جز اینکه در پرداختکاری کاربرد دارند، تاثیر بسزایی در فعالیت های رنگ آمیزی دارند. پوشش های رنگی سنباده ای به وسیله دستگاه های پرتاب کننده ویژه ای مورد استفاده واقع می شوند. شکل کار با این دستگاه ها و پوشش های رنگی سنباده ای بدون پیچیدگی می باشد و به راحتی قابل انجام شدن است. پوشش های رنگی سنباده ای از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه برای فعالان صنعتی می باشد؛ زیرا فروش آنها به صورت عمده ای می باشد. برای اینکه بتوانید بهترین پوشش های رنگی سنباده ای را خریداری کنید، لازم است در خرید به نکاتی مثل: رنگ، نوع کاربرد و درجه سختی بسیار دقت کنید و فریب کلاهبرداران را نخورید. از مهم ترین کاربرد های پوشش های رنگی سنباده ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مورد استفاده در ساخت وسایل آشپزی مانند: کارد، قاشق و چنگال
 2. مورد استفاده در فعالیت هایی مانند: نساجی و بافت فرش
 3. مورد استفاده در انجام عملیاتی مانند: آبکاری یا روکش سطحی قطعات
 4. مورد استفاده در کارخانه های تولیدی مانند: بلور و چینی
 5. مورد استفاده در انجام پرداختکاری مانند: قطعات فولادی ضد زنگ یا قطعاتی که از فولاد تهیه شده باشند
 6. مورد استفاده در صیقل دادن بخش های متفاوت خودرو مانند: رینگ، اتصالات و قطعات موتور خودرو
 • انواع گیلانس ها یا فرچه پرداختکاری

شاید برای شما جالب باشد تا بدانید گیلانس ها یا همان به اصطلاح فرچه پرداختکاری خیلی شبیه به نمد های پرداخت کاری هستند اما بر خلاف شباهتشان گیلانس ها روی سطح نمد قرار گرفته و نقش مکملی دارند. تولید گیلانس ها در اندازه ها و جنس های متفاوتی می باشد و از جمله مواردی هستند که توانایی تاثیرگذاری زیادی بر روی میزان سختی گیلانس ها را دارند. این گیلانس ها به دلیل اینکه دارای رنگ های مختلفی هستند، این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم می کنند، تا از طریق رنگ هایشان آنها را از هم جدا کرده و تشخیص دهند. در واقع گیلانس ها (فرچه پرداختکاری) از نظر رنگ ها به چهار دسته تقسیم می شوند:

 1. گیلانس سفید:

گیلانس های سفید زیر مجموعه ی گیلانس های نرم هستند و خصوصیت بارز آنها کم بودن قدرت سایش است. همه ی اینها موجب شده است تا در مراحل آخر پرداختکاری از گیلانس سفید استفاده کنند.

 1. گیلاس زرد:

بر خلاف گیلانس سفید، گیلانس زرد سخت و ساینده هستند. از گیلانس زرد برای قطعاتی که از مقاومت بالایی در برابر سایش برخوردار هستند، استفاده می کنند.

 1. گیلانس قرمز:

 اگر بخواهیم میزان سایش را در سه رده ی کم ، زیاد و متوسط در نظر بگیریم، گیلانس قرمز در حد وسط، یعنی در رده ی متوسط قرار دارد، که صیقلی دادن از وظایف اصلی گیلانس قرمز به شمار می رود.

 1. گیلاس آبی:

گیلاس آبی را میتوان از سخت ترین وساده ترین گیلاس ها به حساب آورد. کاربرد های گیلاس آبی معمولا در فلزات به برطرف سازی انواع نواقص و خط و خطوط قطعات خلاصه می شود.

 • واکس پرداخت کاری استیل

واکس پرداخت کاری استیل را می توان از جمله مهمترین ابزار های پرداخت کاری نام برد. واکس پرداخت کاری استیل کاربرد های زیادی در پرداخت کاری و صیقلی دادن انواع فلزات مثل استیل دارد. واکس پرداخت کاری استیل در رنگ های مختلفی تولید می شوند که یکی از راه های شناخت انواع و ویژگی های، واکس های پرداخت کاری می باشد.

انواع واکس پرداختکاری

انواع واکس پرداختکاری

انواع واکس پرداختکاری:

 1. واکس هایی به رنگ سبز و آبی که در سطح قطعات فلزی مورد استفاده قرار می گیرند.
 2. واکس هایی به رنگ قرمز و مشکی که قابلیت استفاده در نمد کاری را دارند.
 3. واکس قوطی که کارایی بسیاری در چوب و سنگ و در نهایت بخش زیری برنج دارد.
 • دستگاه پرداختکاری فلزات

امروزه اکثر کالا ها از جنس فلزات می باشد زیرا فلزات بر خلاف جنس های دیگر دارای عمر طولانی است، که از سخت ترین عنصر هایی است که در طبیعت وجود دارد. دستگاه پرداختکاری فلزات، به دلیل برخورداری از فناوری بالا مراحل پرداخت کاری را معین می سازد. شکل ظاهری دستگاه پرداختکاری فلزات به صورت ثابت بوده و همچنین اندازه ی بزرگی دارند. دستگاه پرداختکاری فلزات مورد استفاده در انواع کارخانه ها و کارگاه ها واقع می شود. خروجی که از این دستگاه ها بیرون می آید به دلیل ثابت بودن دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار است.

روش های انجام پرداخت کاری یا پولیش کاری

پولیش کاری قطعات استیل به روش های متفاوتی انجام می شود. از قدیمی ترین روش های انجام پولیش کاری استیل که اصطلاح های بسیاری مانند: لپینگ، هونینگ و سنگ زنی دارد را می توان نام برد. امروزه پیشرفت فناوری و تکنولوژی باعث شده تا روش های قدیمی کم کم از میدان خارج شوند. از دیگر دلایلی که باعث برکناری این روش ها شده است، به این خاطر است، که در پولیش کاری استیل از ابزار های جامدی شکل و سخت تر و محکم تری استفاده می شود ولی در روش های قدیمی این محدودیت ها وجود دارد. همچنین روش های قدیمی پولیش کاری استیل کاربرد مفیدی در قطعه های پیچیده از جهت شکل و ظاهر ندارد. امروزه طریقه ی استفاده از پولیش کاری فلزات به این شکل است، که به وسیله ی سمباده، ضایعات و زبری رویه قطعه را از بین می برند.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا تمامی سوال هایی که ممکن است با دیدن جمله پرداختکاری چیست در ذهن شما شکل بگیرد و ویژگی ها و مشخصات آنها را به طور دقیق و فشرده به شما برسانیم و شما را از این اطلاعات بهره مند سازیم. یک پیشنهادی که ما به شما داریم، این است، که اگر قصد انجام پرداختکاری را دارید، بهتر است ابتدا در بخش بالا قسمت پرداختکاری چیست را به دقت مطالعه کنید و با خصوصیات و کاربرد های هر یک از آنها خیلی دقیق و واضح آشنا شوید، سپس زمانی که مفهوم پرداختکاری چیست برای شما شناخته شد، به کار خود بپردازید.

همه چیر در مورد واکس پولیش

نحوه استفاده از صابون پولیش

نحوه استفاده از صابون پولیش

همانطور که میدانید پولیش به فعالیت هایی گفته می شود، که در جهت حذف یا برطرف کردن نواقص و افزایش میزان براق بودن سطوح مختلف به کار می رود. برای اینکه پولیش کاری انجام شود، ما نیازمند یکسری از لوازم و تجهیزات برای شروع به کار هستیم. لوازم پولیش کاری هر کدام به نوبه ی خود تاثیر بسزایی بر روی قطعات دارند و دارای ویژگی ها و کاربرد های مخصوصی هستند. برای نمونه می توان چند مورد از لوازم پولیش را مثال زد: فرچه کنفی، ابر پولیش کاری، صابون پولیش کاری و…. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از مهمترین لوازم کاربردی پولیش کاری، یعنی صابون پولیش کاری و نحوه استفاده از صابون پولیش کاری آشنا بکنیم. پس با ما تا آخر همراه باشید تا از این اطلاعات بهره مند شوید.

نحوه استفاده از صابون پولیش

نحوه استفاده از صابون پولیش

تعریف و نحوه استفاده از صابون پولیش کاری

صابون پولیش کاری که از آن به عنوان واکس پولیش کاری یاد می شود، به خمیری گفته می شود، که شکل جامدی دارد و اغلب برای براق کردن سطوح اجسام مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. صابون پولیش کاری مهمترین لوازم بعد از گیلانس ها در پولیش کاری به شمار می آید. نحوه استفاده از صابون پولیش کاری برای همه نوع صابون ها یکسان نمی باشد و هر کدام از آنها با توجه به کاربرد هایشان طریقه ی مصرف متفاوتی دارند. پس نمی توان گفت، که طریقه ی استفاده از همه ی صابون پولیش کاری یکی می باشد. در کل صابون پولیش کاری به سه نوع تقسیم می شود، که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • صابون پولیش کاری چوب:

پولیش کاری علاوه بر استفاده در فلزات بر روی صنایع چوبی و سنگ ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پولیش چوب زمانی انجام می شود که کار رنگ کاری چوب تمام شده باشد، در این زمان چوب را پولیش کاری می کنند. پولیش کاری به دو صورت قابل انجام شدن است. در روش اول دستگاه هایی وجود دارند که کار پولیش کاری را خیل راحت و در کمترین زمان انجام می دهند. دستگاه پولیش کاری برخلاف اینکه کار را بسیار راحت می کند، نیازمند دقت بالایی در حین کار است. پس فکر اینکه دستگاه را به یک فرد کار نابلد بسپارید را از ذهن خود بیرون کنید.

همچنین استفاده از دستکش و عینک ایمنی به هنگام کار با دستگاه پولیش کاری بسیار ضروری هستند. در روش دوم شما میتوانید به صورت دستی اجسام مورد نظر خود را پولیش کاری کنید؛ که این کار تجهیزات متنوعی دارد که صابون پولیش چوب یکی از کاربردی ترین آنها می باشد که شما میتوانید به راحتی آنها را در بازار پیدا کنید. استفاده از صابون پولیش چوب باعث می شود تا چوب به براقیت و جلای خاصی دست پیدا کند. همچنین صابون پولیش چوب جلوه ی خاصی به انواع چوب ها می دهد.

 • صابون پولیش کاری سنگ:

صابون پولیش سنگ در مواردی کار می رود که امکان ساب زدن ماهرانه وجود نداشته باشد. مثلا: سنگ های تزیینی یا حاشیه های سنگ. در هنگام پولیش کاری در سنگ به جز صابون نیازمند لوازم دیگری از جمله نمد هستید تا به شما در انجام این کار کمک کند.

 • صابون پولیش کاری فلزات:

این نوع از صابون ها همانطور که از اسمشان پیداست، در اجسام فلزی کاربرد دارند. صابون پولیش کاری فلزات به از بین بردن برخی از خط و خش های ایجاد شده توسط: حمل و نقل، برش و غیره کمک می کند. در بخش زیر بیشتر این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

انواع صابون پولیش کاری

همانگونه که در بخش های بالا اشاره کردیم، صابون پولیش کاری یا همان واکس پولیش کاری در عملیات پولیش کاری تاثیر بسیاری دارد. واکس های پولیش کاری در رنگ ها و شکل های مختلف تولید می شوند و این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم کرده تا از این طریق بتوانند انواع واکس های پولیش کاری را از هم تشخیص دهند و دچار اشتباه نشوند. معمولا واکس پولیش کاری هایی که رنگ روشن تری دارند، در صیقل کاری و واکس پولیش کاری هایی که رنگ تیره تری دارند، در لایه برداری استفاده می شوند. همچنین هر کدام از رنگ های واکس پولیش کاری به یکی از کاربرد های آن اشاره دارند.

قبل از مطالعه ی انواع واکس های پولیش کاری و خصوصیات آنها بهتر است، به یکسری از نکات دقت کنید. معمولا بیشتر افراد قصد دارند در این مطالب خیلی راحت صابون پولیش خوب به آنها معرفی شود، که باید بگوییم این کار کاملا اشتباه است، زیرا ما فقط ویژگی ها و کاربرد های هر یک از آنها را برای شما مشخص می سازیم و این شما هستید، که باید از بین این همه تنوع خواسته مورد نیاز خود را پیدا کنید؛ در این صورت می توان گفت، شما به صابون پولیش خوب دست یافته اید. اکنون به توصیف انواع واکس پولیش کاری می پردازیم.

واکس پولیش کاری

واکس پولیش کاری

 1. واکس پولیش کاری سفید رنگ:

واکس پولیش کاری سفید رنگ تاثیرگذاری بسیاری در انواع سطوح سنگی مانند: تراورتن و مرمر دارد. و معمولا در فعالیت های مربوط به سنگ و… مورد استفاده واقع می شود.

 1. واکس پولیش کاری آبی رنگ:

واکس پولیش کاری آبی رنگ کارایی بسیاری در پولیش و جلا دارد، زیرا در هنگام تولید آن از موادی استفاده می کنند، که مخصوص پولیش و جلا هستند. نحوه استفاده از واکس پولیش کاری آبی رنگ به این شکل است، که در مراحل پایانی کار از این صابون ها استفاده می شود. واکس پولیش کاری آبی رنگ با توجه به براقیت شگفت انگیزی که دارد، دیگر خش برداری از کارایی های آن به حساب نمی آید. از کاربرد های بی نظیر واکس پولیش کاری آبی رنگ می توان به استیل، آهن، مس، فولاد و برنج اشاره کرد. واکس پولیش کاری آبی رنگ جزء دسته، واکس های نرم می باشد.

 1. واکس پولیش کاری سبز رنگ:

واکس های پولیش کاری سبز رنگ، متریال ویژه ای دارند. به طور عمده کاربرد های آنها به براقیت و خش برداری محدود می شود. بر خلاف واکس پولیش کاری آبی رنگ، این صابون ها از براقیت کمتر و خش برداری بیشتری برخوردار هستند. بنابراین می توان گفت، تفاوت واکس پولیش کاری سبز رنگ و واکس پولیش کاری آبی رنگ به براقیت و خش بری بر می گردد.

 1. واکس پولیش کاری قرمز رنگ:

واکس پولیش کاری قرمز رنگ یا همان به عبارتی قهوه ای رنگ کاربرد بسیاری در فرچه کاری (گیلانس ها) و ریخته گری دارد. از ویژگی های واکس پولیش کاری قرمز رنگ میتوان مقدار چربی کم و سایش بیشتر را مثال زد. وظیفه اصلی واکس پولیش کاری، صیقلی کردن قطعات و لایه برداری از انواع خش های باقی مانده از نمد کاری است؛ که به وسیله ی ابزار هایی مانند: فرچه کنفی برطرف می شوند و سطح کار را صیقلی می کنند.

 1. واکس پولیش کاری سیاه(مشکی) و طوسی رنگ:

هر دو این صابون ها به منظور سنباده کاری مورد استفاده قرار می گیرند ولی یک تفاوت در میان آنها وجود دارد. واکس پولیش کاری سیاه رنگ در سنباده کاری زبر و واکس پولیش کاری طوسی رنگ در سنباده کاری نرم استفاده می شود. از دیگر تفاوت های میان این دو این است، که واکس پولیش کاری سیاه به دلیل داشتن چربی و مواد سایشی در نمد پرداختکاری مورد استفاده قرار می گیرند. نمد پرداختکاری به عنوان صابون (واکس) پولیش زیر کار در بازار شناخته می شود. از ویژگی های واکس پولیش کاری مشکی واکنش نشان دادن آن بر روی نمد پرداختکاری است. واکس پولیش کاری سیاه رنگ کمک های بسیاری به نمد پرداختکاری می کند. برای نمونه: در هنگام خش بری نمد پرداختکاری، کیفیت آن را افزایش می دهد و همچنین در کار هایی نظیر لایه برداری نقش موثری دارد.

کاربرد صابون پولیش

کاربرد صابون پولیش

کاربرد صابون پولیش کاری

بعد از اینکه با انواع و نحوه استفاده از صابون پولیش آشنا شدید، بهتر است با کاربرد های صابون پولیش هم نیز آشنا شوید. صابون پولیش کاری از کاربرد های مفیدی برخوردار است، که هر کدام نقش بی نظیری در انجام فعالیت های پولیش کاری اجرا می کنند. کاربرد های صابون پولیش کاری اغلب در صنعت سنگ، ساختمان سازی و… خلاصه می شود. در ادامه به برخی از این کاربرد ها اشاره می کنیم:

 1. قابل استفاده در پرداختکاری
 2. برخورداری از قیمت مناسب
 3. قابل استفاده در آخرین مراحل پولیش کاری بر روی سطوح قطعات
 4. مورد اطمینان برای مصرف در پولیش کاری شیرآلات و یا استفاده در انواع اکسسوری های آشپزخانه و سرویس بهداشتی و در نهایت حمام
 5. برخورداری از قابلیت استفاده بر روی انواع سطوح از قبیل: استنلس استیل و همچنین فلزات آهنی و غیر آهنی همچون: مس، روی ، آلومینیوم، برنج و…

بسته بندی انواع صابون پولیش کاری

بسته بندی هر کدام از صابون پولیش کاری بسته به نوع آنها متفاوت می باشد. معمولا اکثر بسته بندی ها، از جنس مقوا به رنگ مشکی بوده و روی آنها برند ساب پولیش درج شده است و به این ترتیب به مردم عرضه می گردد. نکته ای که در اینجا بسیار حائز اهمیت است، این است که امکان تولید هر یک از آنها بر اساس نیاز و خواسته ی شما وجود دارد، که نیاز های شما را تامین می کند.

صابون پولیش ساب پولیش

شاید شما هم بار ها وبار ها نام برند ساب پولیش را شنیده باشید و برای شما جالب باشد تا بدانید چگونه برندی است. در واقع می توان گفت، که صابون هایی که توسط برند ساب پولیش تولید شده باشند، از بهترین صابون پولیش خوب به شمار می روند. مواد اولیه ای که در درون نحوه استفاده از صابون وجود دارد، به نوعی از بهترین مواد اولیه ی خارجی هستند. دستور تولید فرمول صابون پولیش ساب پولیش مربوط به مشهور ترین شرکت های ترکیه ای می باشد. همچنین برند ساب پولیش علاوه بر دستور تولید، مواد اولیه ای خود را از ترکیه وارد می کند و بعد پس از ساخت به ایران صادر می کنند و ما از آنها بهره می بریم.

توصیه های ایمنی برای استفاده از صابون پولیش کاری

شما نه تنها در پولیش کاری بلکه برای انجام هر کاری نیز باید نکاتی را در حین انجام آن کار رعایت کنید؛ بنابراین صابون پولیش کاری هم از این قاعده مستثنی نیست و باید در هنگام کار با آن احتیاط کنیم. از مواردی که نیازمند مراقبت زیاد در انجام کار با صابون پولیش کاری است، چشم است. شما باید برای اینکه چشم هایتان آسیب نبیند از عینک مخصوص صابون پولیش کاری استفاده کنید. همچنین بهتر است لباس کار پارچه ای بر تن داشته باشید. از دیگر مواردی که می توان در انجام کار با صابون پولیش کاری رعایت کرد؛ استفاده از دستکش های نخی و ماسک یکبار مصرف، برای پیشگیری از ورود هر نوع ذرات ریز و درشت است.

بهترین صابون پولیش

بهترین صابون پولیش

راهنمای خرید بهترین نوع صابون پولیش کاری

برای اینکه بتوانید بهترین نوع صابون پولیش کاری را تهیه کنید، لازم است ابتدا در بخش ها بالا با ویژگی ها و نحوه استفاده از صابون پولیش آشنا شوید، سپس با توجه به نیاز خود صابون پولیش کاری را انتخاب کنید. شما علاوه بر اینکه می توانید به انواع فروشگاه های معتبر مراجعه کنید و از مشاوره های رایگان آنها در این زمینه بهره ببرید، میتوانید سری به برخی از وب سایت های رسمی بزنید و به صورت غیر حضوری(آنلاین) صابون پولیش کاری را خریداری کنید. در اینجا لازم است به یک نکته دقت کنید گاهی ممکن است در هنگام کار با انواع صابون پولیش کاری به مشکل بر بخوریم و خیال کنیم، که این مشکل به دلیل کیفیت نامرغوب صابون پولیش کاری ایجاد شده باشد، اما همیشه اینگونه نیست؛ گاهی ممکن است خطا از نحوه استفاده از صابون پولیش باشد. اگر شما آگاهی کامل از نحوه استفاده از صابون پولیش را نداشته باشید، قطع به یقین خیلی زود تر از چیزی که فکرش را بکنید به مشکل خواهید خورد. پس باز هم تاکید میکنیم، که مطالعه ی دقیق نحوه استفاده از صابون پولیش از مهم ترین گام ها برای انجام پولیش کاری می باشد.

و در انتها پیشنهاد ما برای اینکه محصولات خود را با کیفیت به بازار عرضه کنید استفاده از واکس های صنعتی ساب پولیش میباشد زیرا با استفاده از این برند شما هم در مصرف واکس صرفه جویی کردید چون از ریزش کمتری برخوردار است و هم از کیفیت بهتر و بیشتر آن لذت خواهید برد و در نهایت محصولات خود را با رضایت مندی کامل به فروش خواهید رساند.

صابون پولیش

صابون پولیش

صابون پولیش چیست؟

صابون پولیش، یکی از مواد و وسایلی می باشد که برای پولیش یا پرداختکاری در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در رنگ های مختلفی ساخته می شود. هر رنگ آن کاربرد ویژه ای دارد.

برای کسب اطلاعات کافی و آشنایی با پولیش و پرداخت کاری به خواندن مقاله ادامه دهید.

پولیش چیست؟

پولیش یا به اصطلاح عامیانه پرداختکاری، عملی است که طی آن به صاف کردن و براق کردن و اعمال تغییرات مشخص روی سطوح کالای تولید شده می پردازند. پولیش یا پرداخت کاری باعث بهبود ظاهر مواد تولید شده می شود.

برای از بین بردن ضایعات حاصل از برش، از دستگاه ها و ابزار هایی مانند صابون پولیش یا گیلانس استفاده می کنند.

پولیش یا پرداخت کاری قطعات صنعتی، یکی از مراحل مهم تولید در صنایعی است که کیفیت سطحی در آن ها حائز اهمیت است.

صابون پولیش

                           صابون پولیش

پرداختکاری به دلایلی مانند بهبود ظاهر، جلوگیری از خوردگی و مقاومت در برابر فرسایش و تغییر شکل، افزایش مقاومت شیمیایی، تغییر مقاومت ویژه و رسانندگی الکتریکی و کنترل اصطکاک سطحی انجام می گیرد.

پولیش در قسمت های مختلف صنعت بسیار پرکاربرد است. از جمله صنایعی که در آنها از پولیش زنی برای بهبود ظاهر کالا استفاده می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید سنگ و مصالح ساختمانی

تهیه محصولات فلزی

ساخت ابزار فولادی

شیشه و بلورسازی

صنعت خودرو

فعالیت های وابسته به صنعت چوب

روش های مختلف پولیش یا پرداختکاری

در انواع روش های سنتی پرداختکاری از قبیل سنگ زنی، هونینگ و لپینگ، چون از ابزارهای جامد و سختی استفاده میشود، به هنگام پرداختکاری قطعاتی که دارای اشکال پیچیده هستند، مشکلاتی به وجود می آورند. برای مقابله با این محدودیت ها و موانع، برای پرداختکاری ، روش های مدرن و پیشرفته ای ابداع کرده اند. یکی از این روش های نوین جهت پرداختکاری، روش های نانو پرداختکاری هستند. در این روش ها از دستگاه های بسیار کاربردی تر استفاده می کنند.

روش های پرداختکاری:

آبکاری: یکی از روش های بسیار شناخته شده به جهت پرداخت کاری، آبکاری می باشد. در این روش هدف از پرداختکاری تشکیل یک لایه نازک از فلز روی سطح فلزی دیگر است. این عمل باعث افزایش طول عمر و دوام، افزایش مقاومت و زیبا و صیقلی شدن می شود.

عمل آبکاری به دو روش شیمیایی و یا الکترونیکی انجام می شود که در هر کدام از این دو روش به یک حوضچه یا وان مخصوص نیاز است. لازم به ذکر است که طی آبکاری سطوح ناهموار از بین نمی روند و فقط لایه ای به سطوح اضافه می شود و سطوح ناهموار را می پوشاند.

برس کاری: در روش برس کاری سطح کار ساییده می شود و با حالتی برس مانند زوائد و نقص های موجود از بین می روند. این روش مستلزم استفاده از دستگاه های مخصوص این روش و استفاده از سمباده نرم است.

سنگ زنی: سنباده های مخصوص را در دستگاه های سنگ زنی قرار می دهند تا با فعالیت خود روی کار سطحی صیقلی را به وجود آورند. این روش برای فلزات و سنگ هایی که درجه سختی بسیار بالایی دارند به کار برده می شود. از این روش در صنایع چوب و شیشه استفاده زیادی نمی شود. زیرا این محصولات به مراتب آسیب پذیر تر هستند.

پولیش پودی: یکی از انواع سمباده ها، سمباده پودری است. در این روش علاوه بر ایجاد یک لایه پودری روی کار، مانند روش آبکاری که یک لایه فلزی روی فلز دیگر شکل می گرفت و نواقص کار را می پوشاند، نواقص سطح کار هم به خوبی ساییده و رفع می گردد.

در این روش از چسب پولیش استفاده می شود و پودر پولیش روی سمباده ریخته می شود تا سمباده پودری ساخته شود.

سندبلاست یا ساب پاشی: از این روش برای پرداخت کاری فلزات نرم استفاده می شود. در روش سندبلاست، براخی از فلزات و املاح و شن و ماسه را با هم ترکیب می کنند تا تا مخلوطی ساینده شکل بگیرد. سپس این مواد با دستگاه مخصوص این کار با سرعت بالا به طرف سطحی که به پرداخت کاری نیاز دارد پاشیده می شود.

پولیش زنی: پولیش زنی جنبه ای زینتی و تزئینی دارد و برای اغلب سطوح استفاده می شود. در پولیش کاری، خط و خش ها از بین رفته و در نهایت سطحی هموار به دست می آید. صابون پولیش از ابزار کاربردی در این بخش می باشد.

صابون پولیشکاری

                     صابون پولیشکاری

دستگاه پرداختکاری: یکی از روش های پرداخت کاری استفاده از دستگاه های انجام این کار است. دستگاه های پولیش می توانند تمام اتوماتیک باشند ولی انواع دستی آن ها نیز وجود دارد.

انتخاب اینکه بهتر است پولیش و پرداخت کاری کالای شما توسط دستگاه انجام شود یا نه، به نوع کالای شما بستگی دارد. برای مثال در پرداخت کاری چوب، صیقل دادن کلی کار توسط دستگاه انجام می شود ولی ظریف کاری ها به وسیله سمباده های نواری دستی انجام می شوند.

انتخاب روش پرداختکاری مناسب چگونه انجام می شود؟

روش های مختلف پرداخت کاری هر کدام مزیت های خاص خودشان را دارند و با هم متفاوت هستند. از طرفی جایگاه استفاده از آن ها نیز با هم فرق دارد و هر روشی باید با توجه به جنس کار و روش پولیش مناسب آن جنس انتخاب شود. بنابراین باید به خوبی در مورد ویژگی های کالای خود اطلاعات داشته باشید.

برای انتخاب روش مناسب پولیش، باید موارد دیگری را هم مد نظر قرار دهید.

برای کار حتما از مواد اولیه مناسب و با کیفیت اسفاده کنید زیرا پولیش روی سطح کار انجام می شود و قسمتی که ویترین کار شماست را می سازد.

کار را به نیروی انسانی متخصص و کاربلد بسپارید.

پرداختکاری فلزات:

پرداختکاری فلزات به این صورت انجام می شود که زبری و ضایعات سطح ورق فلزی توسط سمباده رفع می شود و درجه زبری سمباده بر اساس میزان ضایعات روی سطح فلز انتخاب می شود.

ممکن بر اساس نوع جنس فلز از نمد و صابون پولیش استفاده کنند.

انواع فلزات می توانند صیقل داده شوند و پرداختکاری شوند. فلزاتی مانند استیل، آهن، آلومینیوم، مس، برنج و نقره.

انواع ابزار پرداختکاری:

1.  نمد یا سمباده پرداختکاری: این محصول درجه سختی بالایی دارد و ساییدگی آن زیاد است. در قالب کاغذ، پارچه و پلاستیک روانه بازار می شود هرچند این شکل از سنباده ها تنها نوع آن نیستند و انواع دیگر سمباده نیز موجود است. نمد پولیش برای صیقل دادن به فلزات قبل از آبکاری مورد استفاده قرار می گیرد. البته از آن برای سمباده زدن سطح ظاهری کار نیز استفاده می کنند. سمباده با ساییدن سطح کار، بخش های اضافی آن را از بین میبرند و باعث صیقلی و براق شدن محصول می شوند.

نوار سمباده ای: یک نوع سنباده نواری است که از پارچه ساخته می شود و دارای ابعاد متفاوتی می باشد. این نوع سنباده ها اول در ابعاد مورد نظر برش می خورند و بعد با نوار های اتصال به هم وصل می شوند.

سمباده ها در مش های مختلف تولید می شوند در مش 40 تا 400 به شکل رول تولید و عرضه می شوند.

2.    واکس پرداختکاری: واکس های پرداخت کاری جزو مواردی هستند که نقش مهمی در پرداختکاری دارند و برای صیقل دادن کالاها کاربرد زیادی دارند. چند نوع واکس پرداختکاری وجود دارد.

تولید واکس پرداختکاری با توجه به رنگ صورت گرفته است.

واکس قرمز: واکس قرمز خاصیت چربی بیشتر و خش ربی بیشتری دارد و روی فرچه کنفی استفاده می شود. از این واکس بعد از سمباده زنی برای از بین بردن خط ها و براقی بیشتر قبل از آبکاری استفاده می کنند.

واکس مشکی: برای نمد کاری استفاده می گردد. این واکس روی نمد هایی که کمتر از 200 مش دارند قابل استفاده است.

واکس آبی: برای ایجاد روکاری در کار پرداخت استفاده می شود. واکس پرداختکاری آبی فوق العاده جلا دهنده و براق کننده است. این واکس خش بری کمی دارد و به عنوان پولیش نهایی یا فینال پولیش مورد استفاده قرار می گیرد. موارداستفاده از این واکس استیل، آلومینیوم، طلق، شیشه، پلاستیک، برنج، برنز و… است.

واکس استیل

                          واکس استیل

واکس سبز: این واکس خاصیت خش بری بیشتر و جلادهندگی کمتری نسبت به واکس آبی دارد.

موارداستفاده از این واکس استیل، آلومینیوم، طلق، شیشه، پلاستیک، برنج، برنز، زاماک، سرب و…است.

واکس صورتی: واکس صورتی مانند واکس آبی و سبز می باشد و خاصیت های مشابه آن ها را دارد. از این واکس برای جلا دادن استیل و آهن استفاده می کنند.

واکس سفید: این واکس مخصوص جلا دادن به سنگ است و باعث خش بری و براق شدن فوق العاده سنگ می شود. موارد کاربرد این سنگ انواع سنگ ها است.

واکس قوطی: که جهت زیرکار برنج، واکس سنگ و چوب می باشد. تولید واکس پرداختکاری قوطی به دلیل استفاده زیاد این واکس در صنعت فلزات تزئینی صورت می گیرد.

3.    گیلانس: گیلانس یک فرچه نمدی است که استفاده از آن برای صیقل دادن فلزات کار پرداخت را سرعت می بخشد. گیلانس یک نوع کالای چندلایه است که بخش های مختلف آن به هم دوخته شده اند و در اکثر اوقات شکل ظاهری گیلانس مانند یه مقطع دایره ای شکل است.

از گیلانس در آبکاری و پرداختکاری فلزاتی مانند استیل و آهن و برنج استفاده می کنند. گیلانس ها جزو اصلی ترین و پرکاربردترین محصولات در صنعت کاری پرداخت کاری به حساب می آیند و انواع مختلفی دارند.

انواع گیلانس:

گیلانس نخی یا گیلانس جین یا گیلانس لی: گیلانس لی در صنعت از دیگر گیلانس ها پرکاربرد تر است و از آن بیشتر استفاده می کنند.

گیلانس پشمی

گیلانس کنفی: برای برق دادن به فلز و جلا دادن به آن استفاده می شوند.

گیلانس هزارلا آبی: نوع بسیار خشنی از گیلانس می باشد و برای خط بری استیل کاربرد دارد.

گیلانس هزارلا زرد: از این گیلانس برای پرداخت کاری فلزات استفاده می کنند. سختی این نوع گیلاس در درجه متوسط قرار دارد.

گیلانس هزارلا سفید: این گیلانس نرم می باشد و برای پولیش نهایی استفاده می شود. گیلانس هزارلا قرمز: سختی گیلاس قرمز در حد متوسط می باشد و برای پرداخت فلزات نرم استفاده می شود.

گیلانس ترکیبی: این نوع گیلانس ترکیبی از نمونه های پیشین است.

واکس گیلانس

                   واکس گیلانس

4.    چسب نمد یا چسب مخصوص سنباده: این محصول یکی از مولفه های اصلی مواد پرداختکاری است. طرز استفاده این محصول به این شکل است که چسب نمد را رو ینمد می مالند و سپس پودر سمباده را روی نمد می ریزند تا به نمد بچسبد تا یک سمباده نمدی به دست آید که از آن می توان برای صیقل دادن فلزات و از بین بردن ضایعات از روی فلزات استفاده کرد.

5.    اسکاچ پرداختکاری: این محصول جنسی زبر دارد و از آن به جهت پرداخت فلز استفاده می شود.

6.    صابون پولیش: صابون پولیش یکی از مکمل های پرداخت کاری است که به شکل نمد و صابون پولیش و یا همراه با گیلانس مورد استفاده قرار می گیرد. این صابون ها در موقعیت های مختلف کاربرد دارند و از آن ها به جهت صیقل و جلا دادن قطعات فلزی استفاده می شود. این کالا در رنگ های مختلف ساخته می شود و هر صابون با رنگ خاص خود نمایانگر کاربرد خاص و ویژه است که برای دسته ای خاص از فلزات کاربردی است.

این محصول با توجه به عملکرد به دو دسته تقسیم می شود:

زیرکار: چرب تر و زیرتر، برای سطوحی که قبل از پولیش نهایی باید آماده سازی شوند.

روکار: پرداخت نهایی و جلا دادن به سطح کار.

آشنایی با رنگ های مختلف صابون پولیش و کاربرد آن ها:

صابون مشکی: زیر کار، قابل استفاده جهت خش برای، کمک به لایه برداری سطوح

صابون آبی: روکار، مناسب پولیش و جلا، قابل استفاده برای استیل، فولاد، آهن، چوب و…

صابون پولیش سبز: مناسب برای پولیش و جلا دادن. خاصیت خش بری صابون پولیش سبز از نمونه های آن بیشتر است. خاصیت جلادهی آن نیز از صابون آبی کمتر است.

صابون سفید: برای پرداخت و جلا دهی به سطوح سنگی مناسب است. برای انواع سنگ ها کاربرد دارد.

صابون زرد: این صابون برای پرداخت کاری روی کالاهای ظریف مانند انواع گوهر و جواهرات و طلا و پلاتین کاربرد دارد.

صابون صورتی: این رنگ مربوط به صابون پولیش آلومینیوم است که یکی از انواع صابون های صنعتی به شمار میرود. از صابون پولیش آلومینیوم برای براق کردن سطوح آلومینیومی استفاده میشود.

طریقه استفاده از صابون پولیش:

برای صیقل و جلا دادن به انواع سطوح، صابون پولیش به سطح فلز و یا نمد زده می شود و سپس پولیش یا پرداخت کاری با عملکرد بهتر انجام می گیرد.

نمد و گیلانس پرداختکاری

نمد و گیلانس پرداختکاری

در این مقاله قصد داریم در خصوص این که گیلانس چیست، تعریف آن، فرچه گیلانس، انواع گیلانس پرداختکاری و ویژگی های هریک و همچنین قیمت آن مطالب سودمندی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. لطفا تا پایان ما را همراهی کنید.

گیلانس چیست؟

پرداختکاری که به صورت عمومی با عنوان پولیش نیز به کار می رود، به مجموعه اقداماتی می گویند که در نهایت و در مرحله پایانی در فرآیند تولید یک قطعه انجام می شود. قطعات مختلف با ابزار و پولیش های متفاوتی پرداختکاری می شوند. فلزات که از مهم ترین مواد اولیه در تولید قطعات صنعتی هستند برای پرداختکاری و داشتن سطح صیقلی نیاز به ابزاری دارند که سختی لازم را داشته باشد و بتواند ناصافی ها و برجستگی های موجود بر روی سطح فلز را از بین ببرد و در نهایت یک سطح صاف و صیقلی را به وجود بیاورد.

نمد و گیلانس پرداختکاری، ابزاری است که به این منظور تولید می شود و با استفاده از آن سطح فلزات به میزان مورد نیاز بر حسب کاربرد، صیقلی می شود و آماده به کار رفتن در انواع صنایع می شود.

از آن جایی که فلز و صنعت دو عضو جدایی ناپذیر هستند و یکی بدون دیگری بی مفهوم است، برای مورد استفاده قرار گرفتن قطعات فلزی تولید شده در صنعت، به دستگاهی قوی برای جلا کاری و پرداخت فلزات نیاز داریم، تا بتوانند ضایعات ایجاد شده بر روی فلزات را از بین ببرند و سطح فلزات را براق و درخشنده کنند. این پرداختکاری به منظور بالا بردن مقاومت فلز در برابر عوامل تهدید کننده نظیر: سایش، مواد شیمیایی، کنترل اصطکاک و… انجام می گیرد. در واقع باید بر روی تمامی قطعات فلزی مرحله نمد و پرداختکاری با گیلانس انجام شود تا در نهایت قطعه ی تولید شده کارایی و کیفیت مناسبی برای استفاده در بخش های مختلف صنعت داشته باشد.

نمد و گیلانس پرداختکاری

نمد و گیلانس پرداختکاری

گیلانس پرداختکاری از مهم ترین وسیله های مورد استفاده در صنعت است که به کمک آن می توان سطح فلزات را به خوبی پرداختکاری نمود و جلوه ی مورد نیاز را به فلزات بخشید. گیلانس ها با توجه به ساختاری که دارند دارای کاربرد های گوناگون نیز هستند.

انواع گیلانس:

گیلانس ها با توجه به جنسی که دارند در انوع نخی، پشمی، هزارلا، ارتشی و تلفیقی تولید می شوند. گیلانس نخی یا همان جین بیشترین کاربرد را در صنعت دارد. علاوه بر دسته بندی گیلانس ها بر اساس جنس الیافی که از آن ساخته شده اند می توان آن ها را بر اساس اندازه نیز طبقه بندی کرد که طبقه بندی براساس این معیار، گیلانس ها را در بازه ی بین 5 تا 60 سانتی متر طبقه بندی می کند.

دسته بندی دیگری برای نمد و گیلانس پرداختکاری وجود دارد که آن ها را بر اساس تعداد لایه های به کار رفته در ساختار آن طبقه بندی می کند و بر این اساس به انواع: هزارلا، هزارلا قرمز، آبی، هزارلا سفید و هزارلا زرد تقسیم می کند.

نام گذاری گیلانس ها بر اساس رنگ در واقع نشان دهنده ی ساختار فنی و مواد به کار رفته در ساختار آن ها است. از جمله مزیت های طبقه بندی گیلانس ها بر اساس رنگ می توان به سهولت در امر خرید توسط مشتریان اشاره کرد که هر مشتری بر اساس نیاز خود اقدام به خرید گیلانس مورد نظر با رنگ مشخص می کند و در واقع با این نوع طبقه بندی درصد خطا در خرید به پایین ترین میزان خود می رسد.

فرچه گیلانس سفید و جین

این نوع فرچه که به نام فرچه نمد نیز معروف است، از پرکاربردترین انواع گیلانس های موجود در صنعت است. بعد از این نوع گیلانس، گیلانس جین دارای بیشترین کاربرد در صنعت است که از جمله دلایل پر مصرف بودن این نوع گیلانس ها می توان به مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد. گیلانس جین از تکه های لی با ابعاد مختلف و همچنین پارچه برزنت تولید می شود و از جمله کاربرد های اصلی آن جلا دادن فلزات و سطوحی است که جنس سنگی دارند.

گیلانس کتان

گیلانس کتان

گیلانس کتان:

این نوع گیلانس که از لایه های کتان با ابعاد و تعداد لایه های مختلف تولید می شود، کیفیت بسیار بالاتری از گیلانس های جین دارد. این نوع گیلانس ها برای پرداخت فلزاتی که سختی زیادی دارند مانند: استیل استفاده می شود.

کاربردهای گیلانس:

اگر بخواهیم به کاربرد های گیلانس اشاره کنیم، می توانیم بگوییم که صنعت قطعه سازی تا حد بسیار زیادی به گیلانس وابسته است و بدون وجود نمد و گیلانس پرداختکاری نمی توان قطعه های مورد نظر را با کیفیت خوب تولید نمود. گیلانس در پرداخت کاری فلزاتی نظیر برنج، آهن و استیل کاربرد های فراوانی دارد. اما اگر بخواهیم کاربردهای این ابزار را بدانیم می توانیم بر اساس گیلانس های پرداختکاری موجود این کاربرد ها را نیز برشماریم.

 • گیلانس نخی جین: این نوع گیلانی ها متفاوت از گیلانس های هزارلا هستند. گیلانس های جین از بافت متراکم با فاصله های زیاد تشکیل می شوند. تعداد لایه های این گیلانس در اندازه های مشخصی است و در بازه ی بین 21 الی 22 عدد قرار دارد.
 • یکی از نکاتی که در هنگام تهیه گیلانس های نخی جین باید به آن توجه داشته باشید استفاده از پارچه های یک دست است. در غیر این صورت و در صورتی که از پارچه های یکدست استفاده نشود ممکن در اواسط کار، گیلانس دچار ریزش الیاف شود و کیفیت پرداختکاری را پایین بیاورد. همچنین استفاده از پارچه نو نیز یکی دیگر از ویژگی های یک گیلانس نخی جین مرغوب است.از کاربرد های این نوع گیلانس، پرداختکاری و جلا بخشیدن به سطوح فلزی است.
 • گیلانس هزارلا: از این نوع گیلانس برای ایجاد خط بر روی استیل استفاده می کنند و جنس بسیار خشن و زبری دارد. ساختار گیلانس هزارلا به گونه ای است که از پارچه های آبی، سفید و قرمز رنگ تولید می شود. برای پرداخت کاری لایه های میانی قطعات فلزی از این نوع گیلانس استفاده می کنند.
 • گیلانس پشمی: از گیلانس پشمی برای پرداخت فلزات با ارزشی نظیر طلا استفاده می کنند. نوع دیگری از گیلانس های پشمی وجود دارد که به آن گیلانس پشمی انگشتی می گویند و از آن جهت پرداخت کاری انواع فلزات به وسیله دریل استفاده می کنند.
 • هزارلا زرد: از این نوع گیلانس برای پرداختکاری فلزاتی استفاده می کنند که دارای سطوحی با سختی متوسط است. زیرا گیلاس زرد خود دارای سختی متوسط بوده و برای پرداخت کاری فلزات با سختی بالا گزینه ی مناسبی نیست.
 • هزارلا سفید: این نوع گیلاس برای پرداخت کاری در آخرین مرحله مورد استفاده قرار می گیرد و دارای سطح نرمی است.
 • هزارلا قرمز: از گیلانس قرمز جهت پرداختکاری فلزاتی استفاده می کنند که دارای سختی زیادی نباشد زیرا سختی خود گیلانس قرمز در اندازه ی متوسط است. سختی این گیلانس کاملا در حد میانه و پنجاه درصد است به همین دلیل این گیلانس می تواند در موارد بسیاری جایگزین گیلانس کنفی یا جین شود و برای کارهای سبک و یا نیمه سنگین مورد استفاده قرار بگیرد.
 • گیلانس هزارلا آبی: این گیلانس برای پرداخت کاری فلزات با سختی بالا مناسب است زیرا ساختار گیلانس آبی به گونه ای است که سختی مورد نظر برای صیقلی کردن فلزات سخت را فراهم می کند. از جمله فلزاتی که به وسیله این گیلانس پرداختکاری می شوند می توان فلزاتی نظیر: برنج، استیل، برنز و چدن را نام برد.
  گیلانس پرداختکاری

  گیلانس پرداختکاری

نکته:

از نمد و گیلانس های پرداخت کاری که که دارای سایز بالاتر از 40 هستند برای کارهایی استفاده می کنند که زمان اهمیت داشته و جهت صرفه جویی در زمان از گیلانس های سایز بالا استفاده می کنند. علاوه بر صرفه جویی در زمان ضایعات کمتری نیز در اثر پرداختکاری با گیلانس های سایز 40 به بالا، تولید می شود که در نهایت به نفع تولید کننده خواهد شد و با پایین آمدن هزینه ی تمام شده، قیمت تعیین شده برای مصرف کننده نیز پایین خواهد آمد و مصرف کننده نیز منتفع خواهد شد.

فرچه گیلانس:

گیلانس در واقع نوعی فرچه از جنس نمد است و دارای چندین لایه ی تشکیل دهنده است. در هنگام تولید گیلانس این لایه های نمد را به یکدیگر، به کمک دوخت متصل می کنند تا مناسب جهت انجام پولیش کاری شود. فرچه گیلانس نام های دیگری نظیر: گیلانس پرداختکاری، نمد پرداختکاری و…. نیز دارد.

گیلانس کاری:

در این بخش از مقاله قصد داریم در خصوص گیلانس کاری اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه کنیم.

 • مرحله اول: در اولین مرحله لازم است که یک یا چندین گیلانس را، با توجه به کارکردی که مد نظر داریم، به وسیله ی یک میخ به یکدیگر متصل کنیم.
 • مرحله دوم: در مرحله بعدی در نقطه میانی گیلانی ها یک دایره ایجاد می کنیم
 • مرحله سوم: پس از آماده شدن گیلانس مورد نظر آن را به دستگاه پرداختکاری متصل می کنیم
 • مرحله چهارم: در این مرحله ضایعات روی فلزات را به خوبی از روی آن ها پاک می کنیم.
 • مرحله پنجم: به وسیله ی گیلانس سطح فلز را به خوبی پرداختکاری و براق می کنیم.

پولیش کاری با گیلانس هزارلا:

گیلانس هزارلا یکی از مرغوب ترین انواع گیلاس ها می باشد. زیرا با ایجاد خلا در بین پارچه ها باعث می شود عمل گیلانس کاری با بالاترین کیفیت ممکن انجام شود. برخی از انواع گیلانس های هزارلا وارداتی هستند ولی وارد کردن آن به کشور هزینه های فراوانی دارد. امروزه بسیاری از کارخانجات تولید کننده قطعات صنعتی، گیلانس های هزار لا را با کیفیتی قابل قبول تولید می کنند. استفاده از گیلانس های هزار لای تولید داخل باعث می شود که در نهایت هزینه ی تولید کننده و به تبع آن هزینه ی مصرف کننده نیز کاهش پیدا کند.

از عواملی که منجر می شود گیلانس هزارلای تولیدی دارای کیفیت مرغوبی باشد استفاده از فناوری های به روز، دقت در امر تولید، استفاده از پارچه های مرغوب و یکدست و همچنین انجام عمل لایه برداری متناسب با استاندارد های موجود است.

گیلانس های هزار لا با تعداد متفاوت سوراخ های مرکزی و همچنین در قطر های متفاوتی نیز قابل تولید هستند که بر حسب نیاز می توانید اقدام به خرید آن ها کنید.

قیمت گیلانس پرداختکاری:

همانند بسیاری از قطعاتی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند قیمت نمد و گیلانس پرداختکاری نیز تحت تاثیر عوامل متعددی است. از جمله عواملی که قیمت گیلانس پرداختکاری تحت تاثیر قرار می دهد می توان به : جنس مواد اولیه به کار رفته در ساختار گیلانس، اندازه گیلانس، و همچنین میزان مواد اولیه به کار رفته در ساختار آن اشاره کرد.

تمامی عوامل نامبرده به تنهایی قادرند قیمت گیلانس پرداختکاری را تحت تاثیر قرار دهند. همچنین میزان عرضه و تقاضا نیز عاملی است که قیمت تمامی قطعات را دستخوش تغییرات قرار می دهد و گیلانس های پرداختکاری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در هنگام خرید گیلانس ها به معیار های تاثیر گذار بر روی قیمت، که به آن اشاره کردیم، به خوبی توجه کنید تا بتوانید بهترین گیلانس پرداختکاری که متناسب با نیاز شما باشد را خریداری کرده و در نهایت قطعات با کیفیتی را به تولید برسانید.

لازم به ذکر است که انتخاب گیلانس اشتباه برای پرداخت کاری قطعه مورد نظر بسیار می تواند بر روی هزینه های تمام شده ی تولید قطعات صنعتی تاثیر منفی بگذارد و هزینه ی های تولید را بالا ببرد.

از دیگر عواملی که بر روی قیمت گیلانس تاثیر بسزایی دارد جنس پارچه ی به کار رفته و میزان مرغوبیت پارچه است. همانطور که اشاره کردیم استفاده از پارچه های نو و یکدست می تواند تا حد زیادی عمل پرداختکاری را دستخوش تغییرات کند. پس در صورتی که تمایل به خرید گیلانس در هر نوعی دارید بررسی پارچه مورد استفاده قرار گرفته و همچنین ابعاد پارچه و میزان مستهلک بودن پارچه را نیز به دقت مورد بررسی قرار دهید.

سخن پایانی:

در این مقاله به معرفی و بررسی انواع گیلانس و کاربرد آن در صنایعی که اقدام به تولید قطعات فلزی می کنند، پرداختیم. همچنین ویژگی های فرچه گیلانس و هر یک از انواع گیلانس و موارد مصرف آن ها و عوامل موثر بر قیمت گیلانس های پرداخت کاری را نیز به تفصیل شرح دادیم. امید است با دانستن این نکات بتوانید بهترین و مرغوبترین نوع گیلاس را که متناسب با فلز مورد نظر شما است را از فروشگاه ساب پولیش که تولید کننده انواع گیلانس پرداختکاری میباشد تهیه نموده و از کیفیت آن راضی باشید.

هر آنچه که باید در مورد غلتک پرداختکاری بدانید

هر آنچه که باید در مورد غلتک پرداختکاری بدانید

غلتک پرداختکاری چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟ از کجا می توان بهترین غلتک پرداخت کاری را تهیه کرد و …

بدون شک، اغلب این سوالات، بعد از شنیدن نام این نوع غلطک، به ذهن هر شخصی خطور می کند. البته افرادی که در حوزه ی پرداخت کاری و کار کردن با سمباده ی نواری مشغول به کار هستند، کاملا با این دستگاه آشنا می باشند. ولی افراد مبتدی و تازه کاری که به تازگی وارد این عرصه شده اند اطلاعات چندانی از قلطک پرداختکاری، نحوه ی استفاده از آن و کاربرد آن ندارند. از این رو ما نیز در این مطلب به معرفی قلتک پرداختکاری می پردازیم. حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

غلتک پرداختکاری

غلتک پرداختکاری چیست؟

غلتک، نوعی ماشین آلات سنگین است که از آن در حوزه ی پرداخت کاری استفاده می شود. از ویژگی های ظاهری این نوع غلتک می توان به پایه ی ثابت و قطعه ی دوار آن اشاره کرد که یک سمباده بر روی این قطعه ی دوار قرار دارد. حال شاید این سوال به ذهنتان خطور کند که چنین ماشین آلاتی در صنعت چه کاربردی دارند؟

در این راستا باید متذکر شویم در صنایع مختلف برای اینکه سطوح مختلف فلزی را پرداخت و صیقلی کنند از قلتک پرداخت کاری استفاده می نمایند. به همین دلیل این دستگاه، یکی از مهم ترین دستگاه هایی است که در صنعت پرداخت کاری مورد نیاز می باشد. با توجه به این تفاسیر می توان نتیجه گرفت غلتک پرداخت کاری مناسب صنایع و افرادی است که کارشان مربوط به سمباده ی نواری باشد. به این صورت که اگر در شغلتان نیاز به استفاده از سمباده ی نواری و پرداخت قطعات توسط این سمباده دارید حتما باید یک دستگاه قلتک پرداختکاری برای خود خریداری کنید.

 

غلتک پرداختکاری

نحوه نصب سمباده نواری بر روی غلتک پرداخت کاری به چه صورت است؟

با توجه به تعریف بالا می توان گفت که سمباده ی نواری، مهم ترین جزء دستگاه قلطک پرداختکاری است چرا که کار اصلی پرداخت و صیقل دادن سطوح را انجام می دهد. بنابراین، نحوه ی نصب آن بر روی دستگاه بسیار مهم است. در این راستا باید بگوییم نحوه ی نصب این سمباده به این صورت است که یک سر آن به بخش اصلی غلتک و سر دیگر آن به زیر نواری متصل می شود.

به طور قطع، افرادی که سر و کارشان با سمباده ی نواریست به غلتک پرداختکاری یا همان غلطک پولیش نیاز دارند.

ویژگی ها

یکی از مهم ترین ویژگی های قلتک پرداخت کاری، داشتن ارتفاع مناسب می باشد. علاوه بر این، در این دستگاه از مناسب ترین قطعات و ابزارآلات، نظیر شفت و بلبرینگ استفاده شده است. طبیعتا استفاده از چنین ابزارآلات مناسبی سبب شده که این دستگاه از مزیت های منحصر به فردی نیز برخوردار باشد. از جمله ی این مزیت ها می توان به لرزه نداشتن غلتک نوار کاری اشاره کرد.

این مزیت دستگاه غلتک پرداخت کاری سبب شده به عنوان بهترین دستگاه، در حوزه ی پرداخت کاری شناخته شود. به همین دلیل، در حال حاضر شرکت های مختلفی اقدام به عرضه ی دستگاه های غلتک پرداختکاری با مناسب ترین قیمت نموده اند. این فروشگاه ها علاوه بر این دستگاه، انواع وسایل جانبی که مورد نیاز پرداخت کاری و قلطک پرداختکاری یا همان غلتک نوار کاری است را هم به مشتریان ارائه می نمایند. به عنوان مثال، واکس پرداخت کاری یکی از مهم ترین متریال هایی است که در صنعت پرداخت کاری استفاده می شود و ارائه ی این متریال از دیگر خدمات فروشگاه های عرضه کننده ی قلطک پرداختکاری است.

غلتک پرداختکاری

غلتک پرداختکاری

واکس پرداخت کاری چیست؟

همان طور که می دانید سطوح اجسام مختلف مثل اجسام پلاستیکی یا فلزی و … به جلا دادن یا پولیش کاری و یا به اصطلاح، پرداخت کاری نیاز دارند. به همین دلیل به دستگاه و ابزارآلاتی نیاز است تا بتوان این سطوح را صاف و صیقلی کرد. همان طور که اشاره نمودیم غلتک پرداخت کاری یکی از بهترین دستگاه هایی است که می تواند چنین خدماتی را ارائه دهد. اما این دستگاه به تنهایی از عهده ی این کار برنمی آید و نیازمند ابزارآلات جانبی و متریال هایی است. یکی از مهم ترین این متریال ها واکس پرداخت کاری است.

واکس پرداخت کاری به نام های دیگری مثل واکس پولیش کاری، واکس گیلانس، واکس نمد، واکس صنعتی و واکس استیل نیز شناخته می شود. با این واکس می توان اقدام به جلا دادن فلزات، چوب، شیشه، سنگ و … نمود. همان طور که تمام صنایع و مشاغل نیازمند ابزارآلات و متریال های اولیه هستند صنعت پرداخت کاری نیز به این تجهیزات نیاز دارد. از این رو علاوه بر داشتن قلتک پرداختکاری، متریال ها و ابزارآلات اولیه نیز برای شروع این کار، نیاز می باشد.

قلتک پرداختکاری

قلتک پرداختکاری

تجهیزات مورد نیاز برای غلتک پرداخت کاری

یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای غلتک پرداخت کاری، گیلانس است. در ابتدای کار، باید گیلانس پرداخت کاری را انتخاب کنید. انتخاب گیلانس بستگی به نوع کار شما دارد. بعد از آن باید فرچه ی پرداخت کاری و سپس واکس گیلانس را انتخاب کنید.  لازم به ذکر است بدانید انتخاب واکس پرداخت کاری باید با توجه به نوع قطعه ای باشد که شما قصد پرداخت کاری بر روی آن را دارید. از این رو شما باید رنگ واکس پرداخت کاری را انتخاب کنید. در واقع، دلیل این امر، وجود واکس پرداخت کاری متنوع است که هر کدام از آن ها دارای کاربردی خاص می باشند. البته یک شاخصه مهم برای شناخت بهتر این واکس ها وجود دارد و آن، تنوع رنگی در واکس پرداخت کاری است. در واقع شما می توانید با توجه به رنگ گیلانس، کاربرد آن را تشخیص داده و برای پرداخت کاری مد نظر خود، آن را انتخاب کنید. بر این اساس، در ادامه به معرفی رنگ واکس پرداخت کاری می پردازیم.

البته قبل از معرفی رنگ واکس باید این نکته را یادآوری کنیم که تمام این واکس ها دارای یک کاربرد مشترک هستند. چرا که وظیفه ی تمام آن ها با توجه به مواد ساینده و لایه برداری که دارند از بین بردن خط و خطوط و خش روی سطوح و درخشندگی بالای سطوح است.

معرفی رنگ واکس گیلانس

 • آبی: واکس های پرداخت کاری آبی، نشان دهنده ی این است که از این نوع واکس ها باید، برای قطعات کروم، استیل و هر نوع فلز با ارزش دیگری استفاده نمود.
 • سبز: واکس های سبز رنگ به واکس های برنجی شناخته می شود چرا که عموما برای قطعات برنجی به کار می روند.
 • صورتی: از واکس پرداخت کاری صورتی رنگ برای فرچه کاری استیل استفاده می شود. البته باید بدانید که برای این انتخاب باید به کیفیت و نوع مواد به کار رفته در واکس دقت کنید.
 • قرمز: واکس پرداخت کاری قرمز نه تنها برای فرچه کاری بلکه برای لایه برداری هم مناسب است.
 • مشکی: واکس های پرداخت کاری مشکی هم برای نمد کاری است و هم مناسب کار کردن، بر روی آهن است.
 • نخودی: اگر می خواهید یک نمد کاری نرم به همراه پولیش کاری بر روی آهن داشته باشید واکس پرداخت کاری نخودی رنگ، بهترین گزینه برای شما است.

غلتک پرداختکاری

قلطک پرداختکاری

قلطک پرداختکاری

معرفی غلتک پرداخت کاری

یکی دیگر از مهم ترین ابزارآلاتی که در صنعت پرداخت کاری مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع، مهم ترین رکن این صنعت است قلتک پرداخت کاری می باشد. از این قطعه برای متصل کردن دستگاه و سمباده ی نواری استفاده می شود. به طور کلی مجموعه ی این ابزارآلات به منظور پلیسه گیری و لایه برداری سطوح مختلف استفاده می شوند. همان طور که از نام پولیش و پرداخت کاری مشخص است از این غلتک به منظور جلا دادن و براقیت سطوح مختلف استفاده می گردد.

شاید این سوال به ذهنتان خطور کند که چرا پولیش کاری یا براقیت سطوح فلزی مهم است؟

مطمئنا وقتی سطوح فلزی در کنار هم و یا در مجاورت آب و رطوبت قرار می گیرند اکسید می شوند و بعد از مدتی کدر شده و شفافیت اولیه را ندارند. در چنین مواقعی برای جلا و براقیت سطوح آن ها به دستگاه پرداخت کاری یا همان پولیش کاری نیاز می باشد.

انواع قلتک پرداختکاری

از دیگر مواردی که در صنعت پرداخت کاری باید به آن توجه کنید آشنایی با انواع انواع قلتک است. در واقع، قبل از اینکه وارد این حرفه شوید باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. به عنوان مثال یکی از مهم ترین اطلاعاتی که در این حوزه باید از آن آگاه باشید آشنایی با انواع غلتک پرداختکاری است.

این غلتک به دو نوع غلتک پرداختکاری موشکی تک فاز و غلتک پرداختکاری سه فاز تقسیم می شود. طبیعتا هر کدام از این دستگاه ها نحوه ی عملکرد خاص خود را دارند. از آنجایی که این نوع غلتک، مهم ترین دستگاه سخت افزاری در یک صنعت بزرگ یعنی، پرداخت کاری است لذا آشنایی با نحوه ی عملکرد آن بسیار مهم می باشد.

 

غلتک پرداختکاری

غلتک پرداختکاری

غلتک پرداختکاری

معرفی غلتک پرداختکاری موشکی تک فاز

در  غلتک پرداختکاری موشکی تک فاز ، پرداخت کاری به این صورت است که با توجه به قدرت و توان برق مصرفی می تواند با یک طرف، عملیات سمباده کاری و با طرف دیگرش، عملیات پرداخت کاری با استفاده از گیلانس را انجام دهد.

معرفی غلتک پرداختکاری سه فاز

در غلتک پرداختکاری سه فاز، توان موتور، برق مصرفی سه فاز به همراه قدرت 15 اسب بخاری این زمینه را فراهم می کند که فرد بتواند از هر دو طرف آن، عملیات پولیش کاری یا همان گیلانس کاری را انجام دهد. لازم به ذکر است بدانید که برای پولیش کاری یا گیلانس کاری، نیاز به فرچه خواهید داشت. همچنین وظیفه ی گیلانس، جذب کردن مواد پولیش است. در واقع، در حین کار کردن دستگاه و چرخش گلانس، مقداری از واکس را بر روی گیلانس می زنید و سپس عملیات پولیش کاری یا جلا دهندگی را شروع می کنید.

روش استفاده از غلتک پرداختکاری

طبیعتا روش استفاده از غلتک پرداختکاری برای بسیاری از افراد خصوصا افراد مبتدی بسیار حائز اهمیت است. در این راستا باید بگوییم در ابتدا شما باید یکی از انواع دستگاه اصلی قلطک پرداختکاری را تهیه و سپس با توجه به آن، خود قلتک پرداخت کاری مناسب را خریداری کنید. سپس باید این دستگاه را در جایی و با استفاده از بتن یا بولت، سفت و محکم کنید. حالا در مقابل آن، غلتک پرداختکاری را قرار دهید. این موارد، مراحل اصلی استفاده از قلتک پرداختکاری می باشد.

پس از آن، باید سایر مراحل را سپری کنید. بر این اساس، ابتدا زیر نواری که نوعی لاستیک است را بر روی دستگاه پرداخت کاری نصب کنید. در مرحله ی بعد باید سمباده ی نواری را تهیه کنید. یادتان باشد که در انتخاب سمباده  نواری باید به دانه بندی مورد نیاز خود توجه کنید. سپس این سمباده را بر روی زیرنواری لاستیکی قرار دهید. طرف دیگر سمباده ی نواری را بر روی قسمت آلومینیومی غلتک پرداختکاری بگذارید. بر روی قلتک پرداخت کاری یک پیچ تنظیم، تعبیه شده است که شما می توانید به کمک آن، سمباده را به غلتک نوار کاری، متصل کنید. در واقع تنظیم کردن و به اصطلاح سفت کردن این قسمت دستگاه پرداخت کاری، بر عهده ی شما است. لذا تا زمانی که سفتی مورد نظر شما ایجاد شود می توانید این مرحله را ادامه دهید.

غلتک پرداختکاری

خرید غلتک پرداختکاری از مجموعه معتبر ساب پولیش

همان طور که اشاره نمودیم قلطک پرداختکاری یکی از مهم ترین ارکان دستگاه پرداخت کاری است. درست است که این دستگاه از ابزارآلات مختلفی تشکیل شده است ولی غلتک، یکی از مهم ترین آن ها است. به همین دلیل جنس، کیفیت، قیمت و سایر شاخصه های این قطعه برای صنعتکاران بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل این افراد به دنبال بهترین و معتبرترین شرکت های تولید و عرضه کننده ی این محصول هستند.

در این راستا باید متذکر شویم مجموعه ی معتبر ساب پولیش با داشتن سال ها تجربه و تخصص در این زمینه، انواع لوازم پرداخت کاری من جمله غلتک های پرداخت کاری را به بازار عرضه می کند. از مهم ترین ویژگی های غلتک پرداخت کاری این مجموعه می توان به ارتفاع بلند این غلتک، بکارگیری شفت به جای لوله، توپی آلومینیومی سنگین، محکم بودن و مرغوبیت متریال اولیه، داشتن بلبرینگ های باکیفیت و درجه یک، داشتن پایه ای با وزن سنگین، نداشتن هیچگونه صدایی در حین کار و … اشاره نمود.

تمام این ویژگی ها به این دلیل است که از بروز کوچکترین لرزشی در حین کار جلوگیری شده و مانع از افتادن سمباده در حین عملیات شود. در واقع، این مجموعه تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با ارائه ی بهترین غلتک های پرداخت کاری، رضایت مشتریان را جلب کند.

واکس پرداخت کاری فلزات چیست و چه کاربردی دارد؟

واکس پرداخت کاری فلزات چیست و چه کاربردی دارد؟

واکس پرداخت کاری فلزات محصول و ابزار مهمی در هنگام پرداخت کاری فلز به حساب می آید که می تواند کاربرد های مختلفی داشته باشد. جالب است بدانید که در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع واکس پرداخت کاری فلزات در بازار موجود است و هر کدام از این مدل های واکس نیز اطلاعات خاص خود را دارند. امروز ما قصد داریم تا در مورد انواع صابون پولیش، صابون گیلانس و بهترین راه های موجود برای خرید واکس پرداخت کاری فلزات با شما صحبت کنیم. پس اگر شما هم به این مبحث علاقه مند هستید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید.

واکس پرداخت کاری فلزات

تعریف پرداخت کاری

قبل از بررسی تخصصی واکس پرداخت کاری فلزات، بیایید تا نگاه کوتاهی به تعریف پرداخت کاری فلزات بیندازیم. هنگامی که فلز ها خالص سازی شدند، شرکت های تولید کننده باید یک سری تغییرات خاص را بر روی فلز اعمال کنند. این تغییرات همگی تاثیرات زیادی بر روی پروسه فروش خواهند گذاشت. این فرایند ها همگی پر اهمیت بوده و بر روی کیفیت نهایی فلز تاثیر گذار هستند. پرداخت کاری به روش تکمیلی گفته می شود که در طی آن موادی همچون انواع گیلانس، انواع صابون پولیش و انواع واکس پرداخت کاری فلزات بر روی فلز مورد نظر اعمال می شوند. پرداخت کاری برای صاف و صیقلی کردن سطح فلز به کار گرفته می شود. این فرایند باعث می شود تا تکه فلز مورد نظر شما ظاهر بهتری به خود بگیرد و زیبایی بیشتری پیدا کند.

این پروسه نه تنها بر روی زیبایی، بلکه می تواند بر روی کیفیت فلز هم تاثیر گذار باشد. چرا که واکس پرداخت کاری فلزات باعث می شود تا احتمال زنگ زدن فلز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. در چنین شرایطی، شما باید انتظار این مسئله را داشته باشید که طول عمر فلز مورد نظر شما تا حد بسیار زیاد و قابل توجهی افزایش پیدا کند. به صورت کلی، استفاده از روش های مربوط به پرداخت کاری فلزات می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد ولی به شرطی که شما از بهترین مواد اولیه موجود در بازار استفاده کنید.

واکس پرداخت کاری فلزات

مراحل پرداخت کاری

پروسه پرداخت کاری می تواند از یک سری مراحل خاص تشکیل شده باشد. اولین مرحله مربوط به تمیز کردن فلز است. شما باید به صورت کامل فلز مورد نظرتان را تمیز کنید. کثیف بودن و وجود آلودگی بر روی سطح فلز باعث می شود تا پرداخت کاری با مشکلات جدی مواجه شود. پس، شما باید به خوبی سطح فلز خود را تمیز کنید و مطمئن شوید که مشکلی از این نظر وجود ندارد. هنگامی که آلودگی ها و کثیفی ها به طور کامل نابود شدند، نوبت به پرداخت کاری می رسد. پرداخت کاری خودش مراحل مختلفی دارد که معمولا با استفاده از ابزار های متنوعی صورت می گیرد.

در مراحل آخر پرداخت کاری شما می توانید از واکس بر روی فلز استفاده کنید. واکس محصول مهمی است که می تواند فلز را صیقلی کند. در نتیجه شما نمی توانید در مراحل اولیه پرداخت کاری از آن استفاده کنید. در این پروسه شما اول باید آلودگی ها را از بین ببرید و سطح را به صورت کامل صاف کنید. در آخرین مرحله و فقط برای روشن تر کردن و براق تر کردن فلز مورد نظر، شما می توانید مدل ها و ساختار های مختلف واکس پرداخت کاری فلزات را به کار گیرید. البته که ابزار هایی همچون انواع صابون پولیش و صابون گیلانس هم در این مراحل مورد استفاده قرار می گیرند. صابون ها می توانند کیفیت نهایی کار را بهبود ببخشند و ظرافت نهایی فلز را تا حد بسیار زیاد و قابل توجهی افزایش دهند.

واکس پرداخت کاری فلزات

واکس پرداخت کاری فلزات

واکس پرداخت کاری فلزات

تعریف واکس پرداخت کاری فلزات

حال که با پرداخت کاری فلزات آشنا شدیم، بیایید تا در مورد واکس پرداخت کاری فلزات صحبت کنیم. این محصول یکی از ابزار های به کار رفته در طی فرایند پرداخت کاری به حساب می آید که شما آن را بر روی گیلانس قرار می دهید. این محصول می تواند بر روی سطح فلز مالیده شود و کیفیت و ساختار آن را بهبود ببخشد. جالب است بدانید که مدل ها و ساختار های مختلف واکس پرداخت کاری فلزات به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند به خوبی به فلز خاصیت ضد زنگی بدهند

این محصول جلا دهنده می تواند در موقعیت های مختلف کاربرد های زیادی داشته باشد. شما می توانید از این واکس بر روی فلزاتی همچون انواع استیل، آلومینیوم و برنج استفاده کنید. فقط، اگر شما در زمینه کار با مدل ها و انواع مختلف واکس پرداخت کاری فلزات تجربه ندارید، بهتر است که از خدمات یک فرد یا تیم متخصص استفاده کنید. این پروسه به دانش فنی و تجربه بالایی نیاز داشته و افراد تازه وارد به راحتی نمی توانند آن را به اتمام برسانند.

نکات مهم در هنگام خرید واکس پرداخت کاری فلزات

در هنگام خرید و استفاده از واکس پرداخت کاری فلزات، شما باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. این واکس در مدل های مختلفی در بازار به فروش می رسد. شما نمی توانید به صورت رندوم یک طرح و مدل رندوم از این محصول را تهیه کنید. به صورت کلی شرکت های تولید کننده واکس پرداخت کاری فلزات محصولاتشان را در سه دسته بندی اصلی به فروش می رسانند. این دسته بندی ها بر اساس رنگ محصول مشخص می شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا این موارد را به صورت مفصل با هم بررسی کنیم.

واکس مخصوص پرداخت کاری در بسته بندی قوطی اولین محصولی است که ما قصد بررسی آن را داریم. ساختار شیمیایی و مقاومتی این محصول به گونه ای است که شما می توانید از آن برای سنگ و چوب هم استفاده کنید. این محصول مقاومت و جالب برای زیر کار برنج هم کاربرد دارد. در کل، این محصول یکی از رایج ترین انواع واکس پرداخت کاری فلزات به حساب می آید که در موقعیت های مختلف کاربرد های زیادی دارد.

دومین محصولی که ما قصد بررسی آن را داریم، واکس مخصوص پرداخت کاری قرمز و مشکی است. بر خلاف مدل قوطی، شما نمی توانید این محصول را در هر موقعیتی استفاده کنید. کد رنگی این محصول به گونه ای طراحی شده است تا شما بتوانید آن را فقط در یک سری موقعیت های خاص مورد استفاده قرار دهید. از جمله این موقعیت ها می توان به نمد کاری اشاره کرد. این محصول به شدت برای نمد کاری بازدهی خوبی را به همراه دارد.

آخرین محصولی که ما قصد بررسی آن را داریم، واکس پرداخت کاری فلزات آبی و سبز است. این واکس هم بر خلاف مدل قوطی برای زیر کار مورد استفاده قرار نمی گیرد. اگر شما قصد دارید تا این محصول فوق العاده جالب و با ارزش را مورد استفاده قرار دهید، باید آن را به صورت روکار استفاده کنید. در غیر این صورت، با مشکل مواجه خواهید شد. بهتر است که در هنگام خرید به این کد های رنگی توجه داشته باشید تا محصولات مناسبی را برای پروژه تان تهیه کنید. انتخاب یک واکس اشتباه می تواند نتایج نا مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

واکس پرداخت کاری فلزات

واکس پرداخت کاری فلزات

واکس پرداخت کاری فلزات

واکس پرداخت کاری با استفاده از چه ابزار هایی بر روی سطح فلز مالیده می شود؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که یک عدد واکس پرداخت کاری فلزات چگونه بر روی فلز اعمال می شود؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که جنس فلز برای اعمال این محصول مهم نیست. فرقی ندارد که شما از چه نوع فلزی استفاده می کنید، کلیات کار به صورتی است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. شاید در نوع ابزار های به کار رفته شما باید دقت کنید ولی به صورت کلی، این مراحل برای همه فلز ها طی می شوند.

بدون شک شما نمی توانید واکس پرداخت کاری فلزات را به صورت مستقیم و با استفاده از دست یا ابزار هایی همچون پارچه یا وسایل زبر بر روی فلز بمالید. این کار باعث می شود تا هم فلز آسیب ببیند و هم شما از نظر مالی وارد ضرر شوید. برای جلوگیری از این مشکل، شما باید از انواع گیلانس استفاده کنید. گیلانس به یک نوع فرچه خاص گفته می شود که شکل های مختلفی دارد. این محصول 21 تا 24 لایه داشته و می تواند کاربرد های زیادی را به همراه داشته باشد. شما می توانید این محصول را در دسته بندی های مختلفی تهیه کنید ولی، بهتر است که بهترین مدل را برای فلزی که بر روی آن کار می کنید انتخاب نمایید.

برای اعمال واکس پرداخت کاری فلزات با استفاده از انواع گیلانس، شما خیلی راحت می توانید از یک ابزار چرخشی مخصوص استفاده کنید. بهتر است که این پروسه را آنقدر ادامه دهید تا واکس به طور کامل به سطح فلز مالیده شود و ظاهر خوب و مناسبی را به آن اعطا کند.

دیگر ابزار های به کار رفته در پرداخت کاری

مطمئنا فلز، گیلانس و صابون تنها ابزار به کار رفته در جهت پرداخت کاری به حساب نمی آید. متخصصان فعال در این زمینه می توانند ابزار های مختلفی را در جهت به اتمام رساندن پرداخت کاری مورد استفاده قرار دهند. در لیست زیر، شما می توانید چند مورد از این دستگاه ها و ابزار های به شدت مهم را مشاهده کنید. شما می توانید بر اساس نیاز های کلی و جامع خود، هر کدام از این ابزار ها را تهیه کنید. فقط، شما همیشه باید به کیفیت نهایی ابزار ها توجه داشته باشید.

استفاده از واکس پرداخت کاری فلزات چقدر اهمیت دارد؟

تا کنون افراد زیادی از ما پرسیده اند که استفاده از یک عدد واکس پرداخت کاری فلزات خوب و با کیفیت چقدر اهمیت دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدل ها و ساختار های مختلف واکس مخصوص پرداخت کاری فلزات، محصولات مهم و کاربردی به حساب می آیند که شما همیشه باید از بهترین مدل های آنها استفاده کنید. خرید و استفاده از بهترین و قوی ترین مدل ها به شما اجازه می دهد تا بازدهی خوب و مناسبی را دریافت کنید. هرچه سطح کیفیت واکس، صابون یا انواع گیلانس مورد نظر شما بالاتر باشد، نتیجه نهایی هم بدون شک بهتر خواهد شد.

واکس پرداخت کاری فلزات

پس، بهتر است که تحت هیچ شرایطی از محصولات ضعیف و معمولی استفاده نکنید و به دنبال خرید بهترین و قوی ترین محصولات موجود در ایران باشید. این پروسه خودش می تواند کمی زمان گیر باشد. چرا که در جهت خرید قوی ترین محصولات، شما باید مقدار زیادی از وقت با ارزش خود را صرف کنید. شما باید قسمت های مختلف شهر یا محله تان را جستجو کنید تا شاید بهترین شرکت فروشنده را پیدا نمایید. اگر شما هم قصد خرید انواع گیلانس، انواع صابون پولیش یا واکس پرداخت کاری فلزات را دارید، حتما باید بهترین فروشنده را پیدا کنید.

واکس پرداخت کاری فلزات

واکس پرداخت کاری فلزات

واکس پرداخت کاری فلزات

بهترین راه خرید واکس پرداخت کاری فلزات

اگر شما هم قصد خرید و استفاده از مدل ها یا ساختار های مختلف واکس پرداخت کاری فلزات را دارید، حتما باید به دنبال استفاده از بهترین فروشنده فعال در زمینه عرضه این محصول باشید. در قسمت های قبل به این مسئله اشاره کردیم که یافتن بهترین شرکت فروشنده می تواند یک چالش بزرگ به حساب بیاید. امروزه خرید اینترنتی به عنوان یکی از محبوب ترین روش های موجود برای تهیه محصولات مختلف از جمله واکس پرداخت کاری فلزات شناخته شده است. خرید اینترنتی می تواند با یک سری مزایای خاص همراه باشد. این پروسه بازدهی بالایی داشته و محصول را در سریع ترین زمان ممکن به دست شما می رساند. پس، خرید از فروشگاه های اینترنتی می تواند نتیجه مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

ساب پولیش، یکی از معتبر ترین فروشگاه های فعال در زمینه ارائه خدمات مربوط به فروش واکس پرداخت کاری فلزات به حساب می آید. شما می توانید مدل ها و طرح های مختلف واکس پرداخت کاری فلزات را از ساب پولیش تهیه کنید. داشتن تیم پشتیبانی قوی، محصولات با کیفیت و با دوام و سرعت ارسال بالا همگی باعث شده اند تا استفاده از خدمات ساب پولیش بهترین گزینه ای باشد که در جلوی پای شما قرار گرفته است. قیمت واکس پرداختکاری در مرکز عرضه ساب پولیش مناسب تر از سایر مراکز است.